Skocz do zawartości
Zico99

Problem z karmieniem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zico99    3

Witam może coś doradzicie mam zwykłą szope 2 bramy wjazdowe kazda ok 4m szerokości chciałem z tej szopy zrobić oborę na głęboką sciołke dla opasów i tu pytanie jak zrobić paśnik zeby w miare gdy obornik bd wyzej byki nadal jadły na tej samej wysokości? Chciałem z metr od bramy wjazdowej postawić metalową przegrodę i ten metr wolnego miejsca przeznaczyć na ganek paszowy tylko niestety czym wyżej bd ściółka tym gorzej z karmieniem.

daremw    128

nie wiem czy jest jakiś sens w tym co piszesz... bo obornik się wywozi

grzesiek88    90

ale w czym widzisz problem? u mnie koryto jest na jakichś 30cm od posadzki i nawet jak dłużej nie wywożę obornika że praktycznie poziom koryta i boksu się zrówna to też jedzą. Jak im dobre pasze podasz to i spod ziemi wykopią, byk nie cielę sobie poradzi :D

Wiadomość z agroFakt.pl

Paaatryk    5

a na te 35 cm obornika to średnio co ile go wywozisz ? bo chcę zrobić takie mniejsze boksy 4 x 3,5 m i tak po 4 sztuki tam planuję wpuścić...... i wlaśnie mam pytanko odnośnie tego. Zakładając że stół paszowy będzie 40 cm wyżej niż posadzka to co ile średnio będę musiał usuwać obornik ?

a na te 35 cm obornika to średnio co ile go wywozisz ? bo chcę zrobić takie mniejsze boksy 4 x 3,5 m i tak po 4 sztuki tam planuję wpuścić...... i wlaśnie mam pytanko odnośnie tego. Zakładając że stół paszowy będzie 40 cm wyżej niż posadzka to co ile średnio będę musiał usuwać obornik ?

Przy dużych sztukach, gdzieś do miesiąca powinno wytrzymać. ważne jest mieć jakiś okólnik, żeby można było wygnać byki na czas usuwania obornika...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez debrzyna
      Przepatrzyłem wszystkie tematy w tym dziale i nie znalazłem nic o tym systemie ,Trzyma ktoś z was bydło w tym systemie i mógłby się podzielić informacjami
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, długo zastanawiałem się nad hodowlą drobiu i jednak zdecydowałem że to nie dla mnie. Zdecydowałem się postawić otwartą oborę na około 40 sztuk bydła mięsnego w 2 lub 3 grupach wiekowych. I teraz nie wiem czy kupić od razu simentale, czy może na start jakąś mniejszą/mniej wymagającą rasę typu angus lub hereford? Za wszystkie wskazówki dziękuję.
    • Przez leniek
      Witam
      Jestem zainteresowany zakupem cieląt. Znalazłem ogłoszenie w internecie o możliwości sprowadzenia cieląt ras mięsnych z Litwy i Łotwy. Czy ktoś z osób na forum może kupował już kiedyś takie cielaczki. Chciałbym wiedzieć czy są one w dobrej kondycji, czy nie chorują bo obawiam się kupować cielaków bez ich oglądania wcześniej. 
    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie, proszę o odpowiedzi :rolleyes: Zamierzałbym trzymać byki tak do 500kg-1 rok.

P.S.
      U mnie kiszonki nie wchodzą w grę.
    • Przez Piszczu
      Czy są osoby na tym forum którzy chowaja bydło opsowe bez mamek,tylko kupuja cielaki i tylko to jest jedyne źródło utrzymania? Jest cos takiego opłacalne,jeżeli tak to od jakiej skali?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.