Skocz do zawartości
tractor560

Wiek do dawania kiszonki

Polecane posty

tractor560    3

Witam :D Nurtuje mnie pytanie od jakiego wieku dajecie kiszonkę z traw cielętom???? Mam 3 cielaki dwa mają 4 miesiące a jedno ponad 3 :D Ładne i tłuste te dwa mogą mieć ze 130 kg a mniejsze ponad 100 ( cielaki HO ale wyglądają jak typ mięsny )

New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Rafal2596    13

Według mnie powoli możesz zaczynać, oczywiście wybieraj najlepszą i na początek nie za dużo, tak aby się przyzwyczaiły ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

mateusz9506    1

Ja swoim daję po 1,5 miesiąca kiszonke z qq ok. 1kg na dzień i sianokiszonkę też z 1kg na dzień w zależności ile zjadają jak wszystko wcinają to zwiększam powoli i tak stopniowo aby w korycie nie zostawało 

kris14    261

Ja tak samo, w okresie 1,5-2mies przyzwyczajam cielaki do kiszonki z qq, siana, wysłotek. Sianokiszonkę dostają powyżej 3mies. Oczywiście równolegle dostają mleko do 3mies.

maciejo360    27

Ja swoim dawałem sianokiszonkę już od 2 miesiąca, a kiszonke z qq będę robił pierwszy raz w tym roku

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Dawko1995
      Witam , z  jakiej firmy  polecacie kupno cielaków w wadze 70 -100 kg ,chodzi mi głownie o zdrowotność i współpracę  z firmą . Myślałem o ZMBM Kobylin kupował ktoś od nich ?
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Hoduję Hf kupuje cielaki i sprzedaję na rzeźnię. ale marny interes zwłaszcza na małej ilości ziemi, myślę nad stopniowym przejściem do hodowania ras LM SM lub mieszańce z tych ras. mam 5 łąk i 6 hektarów ornej. 
      Przy chlewie mam też kawałek pastwiska jakieś 1.30 hektara i myślę czy z czasem opłacało by się przejść na mamki LM  byczki podrośnięte sprzedawać lub część z nich trzymać na rzeź. na początek dwie mamki, i stopniowo z rok na rok przechodziłbym na LM.
      Jak myślicie na co się przestawić żeby lepiej i optymalnie wychodziło niż na HF-ach? 
    • Przez michal_xs
      Witam , Panowie kiedy wysiac sol potasową pod buraki? Dobrą opcją jest wysiac w tym tygodniu na zimową orke sól w ilości 200kg/h i w tym samym dniu wylać ok 15tys/h litrow gnojowki? I za jakies dwa trzy tygodnie wlokowanie?
    • Przez Kalczuk
      Lupie 3 lub 2 byczki okolice Kwidzyna 
    • Przez Robert695
      Witam wszystkich forumowiczów.
      zacząłem przygodę z malinami a konkretnie z glen ample 10arów.
      ze względu iż nie wiem jakie opryski i do czego i kiedy stosować proszę o pomoc.
      Gdyz nie wiem od czego opryskac a widzę że inni pryskają.
      Chciałbym aby w tym temacie były tylko informacje o szkodnikach i sposobie ich zwalczania oraz o terminie wykonania oprysku,nazwa oprysku i dawkowanie (ile środka na ile l wody) .Proszę o napisanie od jakiego szkodnika pryskacie, nazwę środka, oraz termin,oraz temperature pryskania, dawkowanie,porę dnia i inne ważne informacje jakie przyjdą Wam do głowy.
      Serdecznie proszę o nie zaśmiecanie tego tematu gdyż myślę ze wiele ludzi z niego skorzysta.
      A wiadomo jak czytamy jakieś fora to chcemy żeby było w miarę krótko o na temat.
      Pozdrawiam.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.