Skocz do zawartości
tractor560

Wiek do dawania kiszonki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tractor560    3

Witam :D Nurtuje mnie pytanie od jakiego wieku dajecie kiszonkę z traw cielętom???? Mam 3 cielaki dwa mają 4 miesiące a jedno ponad 3 :D Ładne i tłuste te dwa mogą mieć ze 130 kg a mniejsze ponad 100 ( cielaki HO ale wyglądają jak typ mięsny )

New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Rafal2596    13

Według mnie powoli możesz zaczynać, oczywiście wybieraj najlepszą i na początek nie za dużo, tak aby się przyzwyczaiły ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

mateusz9506    1

Ja swoim daję po 1,5 miesiąca kiszonke z qq ok. 1kg na dzień i sianokiszonkę też z 1kg na dzień w zależności ile zjadają jak wszystko wcinają to zwiększam powoli i tak stopniowo aby w korycie nie zostawało 

kris14    261

Ja tak samo, w okresie 1,5-2mies przyzwyczajam cielaki do kiszonki z qq, siana, wysłotek. Sianokiszonkę dostają powyżej 3mies. Oczywiście równolegle dostają mleko do 3mies.

maciejo360    27

Ja swoim dawałem sianokiszonkę już od 2 miesiąca, a kiszonke z qq będę robił pierwszy raz w tym roku

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Wojtas777
      Witam koledzy mam pytanie a raczej potrzebuje doradztwa mam dwuletnia krowe mleczna bardzo wdzieczna spokojna daje bardzo ladne cielaki ale dostalem oferte zamiany jej na dwa cielaki ncb wiek 1,5 miesiaca i jalówke mm czerwono biala w wieku 5 miesiecy i niewiem co robic potrzebuje porady czy warto sie zamienic pomórzcie cos doradzic bede bardzo wdzieczny
    • Przez Krystian6830
      Witam zastanawiam się nad wyborem kukurydzy na kiszonke.
      Czy na polu którego gleba to tak 4 i 5 klasa (moze trochę 3) można posiac odmiany maisadour mas 18t lub valterinio kws czy znacie jakiś lepsze ?
      A tak przy okazji to jaka polecacie kukurydzę na ziarno ?

• Przez Wojtas777
      Witam mam problem przywiozlem dwa byczki trzytygodniowe caly czas byly przy krowie przez te trzy tygodnie przywiozlem w sobote a dzis poniedzialek i niechca wogule pic mleka ani palca nic kompletnie becza a nie chca pic uciekaja na hama tez nie papa zamknieta jak u krokodyla i co tu robic jak je nauczyc 
    • Przez marko0809
      Witam.Miałem dwie pryzmy kukurydzy ,jedną właśnie kończę skarmiać.Mam też bele ,których do tej pory poszło niewiele.Mam taki dylemat czy zaczynać drugą pryzmę i skarmić ją do wiosny a bele zostawić na następny rok czy też lepiej zrobić odwrotnie,bele skarmić a kiszonkę z kukurydzy zostawić na następny rok?Chodzi mi o to która z tych paszy lepiej się przechowa aby się nie zmarnowała.Bydło na wiosnę wypędzane jest na pastwisko i wtedy nie potrzebują tych pasz aż do póznej jesieni.Proszę o wasze doświadczenia i opinie.
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.