tractor560

Wiek do dawania kiszonki

Polecane posty

tractor560    3

Witam :D Nurtuje mnie pytanie od jakiego wieku dajecie kiszonkę z traw cielętom???? Mam 3 cielaki dwa mają 4 miesiące a jedno ponad 3 :D Ładne i tłuste te dwa mogą mieć ze 130 kg a mniejsze ponad 100 ( cielaki HO ale wyglądają jak typ mięsny )

New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Rafal2596    13

Według mnie powoli możesz zaczynać, oczywiście wybieraj najlepszą i na początek nie za dużo, tak aby się przyzwyczaiły ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

mateusz9506    1

Ja swoim daję po 1,5 miesiąca kiszonke z qq ok. 1kg na dzień i sianokiszonkę też z 1kg na dzień w zależności ile zjadają jak wszystko wcinają to zwiększam powoli i tak stopniowo aby w korycie nie zostawało 

kris14    261

Ja tak samo, w okresie 1,5-2mies przyzwyczajam cielaki do kiszonki z qq, siana, wysłotek. Sianokiszonkę dostają powyżej 3mies. Oczywiście równolegle dostają mleko do 3mies.

maciejo360    27

Ja swoim dawałem sianokiszonkę już od 2 miesiąca, a kiszonke z qq będę robił pierwszy raz w tym roku

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez matijas67
      Witam
      Mam problem z pryzma kukurydzy
      Kiszonka mi się grzeje od spodu z 20cm i jest trochę spleśniała od dołu razem z słomą( słomy dawałem cieniutko bo może z 10 cm)
      nie wiem czy to od tego że biorę przez tydzień pas 8m, 80cm głęboko czy że nie przykrywam kiszonki folią... 
      Dodam jeszcze że zimą się nie grzala a teraz wiosna i się grzeje 😔
      Nie dawałem żadnych zakiszaczy... 
      Proszę o pomoc

• Przez Kkarolek94
      witam sprzedam 2 byczki miesne i 2 jałówki miesne cielaki w wieku około 3 tygodni cena za jałówki 550-600 za byczki 900-1000 telefon 693-613-463
    • Przez das21
      Witam. Jakie jest wasze zdanie na odkrywanie kiszonki(pryzma) z I pokosu i dosypanie II pokosu do tej pryzmy? bo chcemy tak zrobic tylko czy nie bedzie zadnych strat? a widzialem juz jak tak robia i nie bylo problemu. aczkolwiek wole sie upewnic ;)
    • Przez Agri23
      Witam chciał bym się dowiedzieć czy można kupić cielaki z gór bezpośrednio od rolników nie od handlarzy jeśli tak to jaka jest cena cielaki mięsne albo mieszańce
    • Przez elpolacco
      Sprzedam silos na zboże.Pojemność ok. 10T. Wymiary widoczne na zdjęciach.
      Średnica zbiornika: 2.4m
      Wykonane z blach o grubości: 3mm.
      Zbiorniki czyste, magazynowane były w nim tylko pasze. 

Miejscowość: Wolbrom (małopolskie)
      Możliwość transportu w dowolne miejsce w okazyjnej cenie.
      Cena: 3000zł.

Zdjęcia w ogłoszeniu:
      https://allegro.pl/silos-paszowy-zbiornik-na-zboze-10t-i7453786433.html

Więcej informacji udzielę telefonicznie
      Tel. 5O2 O21 846

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.