benek79

Pietruszka [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pasiu66    18

Ja myślałem, że ty jakiś poważny areał masz obsiać a tu 70 arów. Na tyle to kup se chłopie tarczkowy za 200 zł. U mnie ludzie po 5 ha takim sieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Jak z cenami i zejściem pietruszki na giełdach? orientuje się ktoś?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Jak z cenami i zejściem pietruszki na giełdach? orientuje się ktoś?

Z tego co mi wiadomo cena ok. 1,60zł.

Plon w moim regionie nie był zbyt rewelacyjny. W porównaniu do ubiegłego roku gdzie wychodziło 20 t z ha, to w tym sporo mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro87    1

Poszukuję ręcznego siewnika do warzyw Kruk A lub B, używany w dobrym stanie. Ma ktoś pomysł gdzie takiego szukać??

 

Allegro cały czas śledzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1980    2

Drogi kolego, spójrz na ogłoszenia rolnicze na tym portalu rolniczym tutaj, gość chce sprzedać dokładnie taki siewnik jakiego ty poszukujesz

Edytowano przez tomek1980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3603p    87

panowie uprawia koś pietruszkę odmiany ATIKA,kiedy można ją wysiewać na pole, jakie nawożenie, czy można ją siać na polu gdzie rosła cebula, czy da radę ją posiać siewnikiem alex2 od Weremczuka na tych samych ustawieniach co do marchwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

witam. jak w tym roku ze wschodami pietruszki? :)

U mnie 100% obsada 2000000/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Ile? 2 miliony nasion na hektar? To chyba tylko na pęczki się to nadaje, jakaś przyspieszona uprawa tak? U nas się sieje 820 do 960 tysięcy nasion na hektar. Tylko na razie u mnie i u paru innych w okolicy 0% wschodów, sialiśmy ponad 2 tygodnie temu, dopiero w niedzielę dostała deszcz ale nie wiem czy to nie za późno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

U mnie wschodzi powoli, ale coraz więcej widać. A czym pryskacie na grzyba?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

już chcesz pryskać?

ja niczym-natka leży do lutego w chłodni,korzeń cały czas jeszcze mam w czerwcu.

 

siałem drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waza    0

ja siałem 4 kwietnia U mnie wschodzi narazie 80%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

już chcesz pryskać?

ja niczym-natka leży do lutego w chłodni,korzeń cały czas jeszcze mam w czerwcu.

 

siałem drugiego.

 

Na nadmiar pieniędzy jeszcze nie cierpie, żeby już pryskać. Na razie się tylko pytam ;)


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bbb131    31

Witam

Może ktoś zrobić zdjęcia ustawienia noży w kombajnie pod kopanie pietruszki, ewentualnie jak ustawić noże aby nie uszkadzało główek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Jaki to kombajn? Nowy czy używany? Przy nowym takie problemy to niestety rzecz normalna, mozna to zminimalizować zbliżając noże do siebie i maksymalnie je dociągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bbb131    31

Jaki to kombajn? Nowy czy używany? Przy nowym takie problemy to niestety rzecz normalna, mozna to zminimalizować zbliżając noże do siebie i maksymalnie je dociągnąć.

 

Kombajn jest używany. Zbliżyć noże, ale tak aby zachodziły na siebie i ewentualnie ile 20% 30%? Z przodu jak wchodzi nać to chyba muszą być trochę rozchylone bo inaczej jak ją złapią noże? A z tym dociąganiem to niebardzo wiem co masz na myśli, możesz to wyjaśnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Mogą na siebie nachodzić, ale nie mogą o siebie zbyt mocno uderzać, napewno to rozumiesz.

Noże przynajmniej u mnie są regulowane śrubami na których osadzone są dodatkowo sprężyny, które w razie złapania np jakiegoś metalu poprostu się odchylają. trzeba tak dokręcić sprężyny aby nie cofały się zbytnio przy gęstej trudnej do uciecia naci.

Co do odchylenia ich z przodu to nie do końca, bo im bardziej rozchylone tym pietruszka dojdzie dalej nim zostanie ucięta, możliwość uszkodzenia główki pietruszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bbb131    31

Możesz wrzucić zdjęcia ustawienia noży w swoim kombajnie?

Będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

W tej chwili nie mam zbytnio do niego dostępu, ale kiedyś postaram się dodać.

Odeszliśmy od tematu.

Jakie odmiany pietruszki sialiście w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piecer107
      Witam, od pewnego czsu sieje pieetruszke, zawsze siałem berlińska,ale teraz chciałbym cos wcześniejszego co myślicie o Atice??siał ktos z Was może tą odmaine wiem ze sa jeszcze jakies z bejo np Arat....i tak chciałbym cos nowego spróbowac ale nie chce wtopic,...
    • Przez kolo19
      Witam, zastanawiam się nad kupnem siewnika do warzyw.
      Wypatrzyłem sobie Stanhaya i Monosema i teraz dylemat krórego wybrać...
      Służył by on do zasiania marchewki, pietruszki, buraczka
      Moje pytanie do Was, który według Was byłby lepszy pod względem jakosci wykonania, prezycji itp.
      Dodam jeszcze że zależy mi na tym aby siewnik miał regulacje, np. chce sobie zasiać marchew i ustawiam sianie na 3 rządki na 1 redlinie, a buraczka na 2 rządki.
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez Paula
      Witam, szukam powodu dlaczego spada mi pietruszka prawdopodobnie podgryza ją jakiś szkodnik. Czy ktoś spotkał się z takim problemem. Co to może być za robaczek? Proszę o wskazówki co na to powinnam zastosować?
    • Przez Danielson21
      Witam. Myślę nad kupnem kombajnu do warzyw typu marchew,pietruszka. I znajomy poleca mi Weremczuk Supernova lecz kopie on Zetorem Forterra, A ja po prostu zastanawiam się czy poradzą sobie moje ciągniki zetor 7341 SuperTurbo lub Claas Elios 230. Więc w punkcie Weremczuka doradzą mi typ Eko lecz mi bardziej przypadł do gustu Supernova. Kombajn będzie pracował głownie na terenach górzystych i czy mógłby ktoś mi doradzić czy jest sens wybrać supenova czy jednak eko. 
    • Przez Farmer19900
      Chciałbym Was zapytać jak sprawują Wam się siewniki precyzyjne na pochylonym terenie? Macie  jakiś sposób na zminimalizowanie problemu? Słyszałem o siłownikach, jeśli ktoś może się wypowiedzieć to bardzo proszę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj