benek79

Pietruszka [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
benek79    16

Witam. Sieje ktos z was pietruszke? Chciałbym sie dowiedziec podstawowych zasad uprawy i siewu tej rosliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

my siejemy pietruszke ;) bedziemy siać w nastepnym tygodniujak bedzie ładna pogoda .troche pod osłonami i troche na pózniej.siejemy głównie holenderskie odmiany.sposób uprawy jest taki sam jak marchwi.w zeszłym roku cena pietruszki była bardzo dobra.bedziemy ją sili na pow ok 0,5ha.


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Siejecie tez prosto do gruntu czy tylko pod osłonami? Mnie interesuje siew w grunt.Tylko nie wiem czy na redlinach czy normalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rako    1

my zawsze sialiśmy w redlinach ale ostatnio zrezygnowaliśmy z pietruszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

my siejemy na takich "wałach" .robimy to sadzarką od ziemniaków odkrecamy srodkową redlice i powstaje taki "wał".to jest najlepszy sposób bo zasiejesz duzo wiecej niż na redlinach.a kopiemy wyredlaczem własnej roboty.


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
my siejemy na takich "wałach" .robimy to sadzarką od ziemniaków odkrecamy srodkową redlice i powstaje taki "wał".to jest najlepszy sposób bo zasiejesz duzo wiecej niż na redlinach.a kopiemy wyredlaczem własnej roboty.

a jakim siewnikiem siejecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samson    0

Jak ktoś chce mam do sprzedania redliniarke. Jest to samoróbka na wzór innej, jest nówka robiła może z 10 minut w celu sprawdzenia. Bardzo solidne wykonanie z grubych profili, stan idealny. cena za nią około 4 tysięcy do negocjacji. Redliniarka nadaje się do c-330. Zdjęcie mogę podrzucić za parę dni jak pojadę do kuzyna. Moje gg 1069293 piszcie jak coś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yooo    53

a czym kopiecie pietruszke? bo np. anna to na kole transportowym pewnie by sie połamała..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

bolek/karlik będzie doby do tego. Anna sie nie nadaje.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Popyt jest na ładną pietruszkę, dobrze wymytą, równą. Odmiany holenderskie i czeskie siejemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208
Popyt jest na ładną pietruszkę, dobrze wymytą, równą. Odmiany holenderskie i czeskie siejemy.

A jakie dokladnie jaki mozesz napisac nazwy! Bo jak dobrze sie orientuje to sa odmiany o zabarwieniu zoltym i bialym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezewianin    0

ja uprawiam pietruszke od 10lat. pierwszym warunkiem jest wybór gleby. najlepsza jest gleba ciężka, ja mam glinę 3klasy. ważne jest pH gleby najlepiej aby było koło 7 (obojetne). uprawa w 2 roku po oborniku. siew w kwietniu na redlinach. do redli używam baselier 4-rzędowa. Siew siewnik agricola pneumatycznym. wybór odmian to kwestia indywidualna i zależy od wyboru stanowiska. na glebach lekkich dobrze uprawia się odmianę polska cukrowa, a na cięższe to polecam holenderskie mieszańce heterozyjne np. iglee. zbiór kombajnem simone jednorzędowym do skrzynio-palet. przechowywanie w chłodni w temp 2-3st C. cena wiosna 3zł/kg obecnie 3,8zl/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja zaczynam siać pietruszkę, i właśnie mógłby mi ktoś podać jaki macie plon z hektara przy normalnej uprawie, pietruszkę sieje w redlinach po jednym rzędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondomax    0

a jak jest ze zbytem? detal czy hurt? jesteście umówieni ze sklepami? rozumiem że pietruszka do przechowania jest pozbawiona naci, czy jest też myta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ELTYS    0

witam . Jezewianin widze ze z kuja ja z łodzi pewnie na zjazdową wozisz pietruche ile ha uprawiasz i koledzy powiedzcie dokładną nazwe pietruchy jaka uprawiacie bo holenderskich jest kupe odmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Witam.Moze mi ktos podpowiedziec czym zniszczyc RDES KOLANKOWY w pietruszcze,AZOGARD ma wrazliwy tylko ze nie moge go kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WeSolyRomeK    17

Przetrzymywał ktoś z was pietruszke i kapuste w jednej komorze chłodniczej? Jak się razem przechowują?


Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ELTYS    0

czy ktos morze mi wyjaśnić czemu sie stosuje głęboszuje i głęboką orkę pod pietruszke wiem ze cel jest wysuszyć glebe a wpływ na pietruszke jaki jest . z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piecer107
      Witam, od pewnego czsu sieje pieetruszke, zawsze siałem berlińska,ale teraz chciałbym cos wcześniejszego co myślicie o Atice??siał ktos z Was może tą odmaine wiem ze sa jeszcze jakies z bejo np Arat....i tak chciałbym cos nowego spróbowac ale nie chce wtopic,...
    • Przez kolo19
      Witam, zastanawiam się nad kupnem siewnika do warzyw.
      Wypatrzyłem sobie Stanhaya i Monosema i teraz dylemat krórego wybrać...
      Służył by on do zasiania marchewki, pietruszki, buraczka
      Moje pytanie do Was, który według Was byłby lepszy pod względem jakosci wykonania, prezycji itp.
      Dodam jeszcze że zależy mi na tym aby siewnik miał regulacje, np. chce sobie zasiać marchew i ustawiam sianie na 3 rządki na 1 redlinie, a buraczka na 2 rządki.
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez Paula
      Witam, szukam powodu dlaczego spada mi pietruszka prawdopodobnie podgryza ją jakiś szkodnik. Czy ktoś spotkał się z takim problemem. Co to może być za robaczek? Proszę o wskazówki co na to powinnam zastosować?
    • Przez Danielson21
      Witam. Myślę nad kupnem kombajnu do warzyw typu marchew,pietruszka. I znajomy poleca mi Weremczuk Supernova lecz kopie on Zetorem Forterra, A ja po prostu zastanawiam się czy poradzą sobie moje ciągniki zetor 7341 SuperTurbo lub Claas Elios 230. Więc w punkcie Weremczuka doradzą mi typ Eko lecz mi bardziej przypadł do gustu Supernova. Kombajn będzie pracował głownie na terenach górzystych i czy mógłby ktoś mi doradzić czy jest sens wybrać supenova czy jednak eko. 
    • Przez Farmer19900
      Chciałbym Was zapytać jak sprawują Wam się siewniki precyzyjne na pochylonym terenie? Macie  jakiś sposób na zminimalizowanie problemu? Słyszałem o siłownikach, jeśli ktoś może się wypowiedzieć to bardzo proszę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj