Skocz do zawartości
MichalP

Problem z nabieraniem szamba

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MichalP    12

Witajcie od niedawna jestem posiadaczem beczkowozu JAKO 5000Litrów czy coś takiego :rolleyes:

Mam do was nastepujace pytanie. Posiada ktos z was schemat budowy pomp stosowanych w beczkowozach, nie wazne czy to do polskich czy do zagranicznych.

A drugie pytanie, jakich obrotów WOM używacie do rozruchu pomp w beczkowozach? 540 czy 1000 ?:>

Za odpowiedz z góry dziękuje!! :rolleyes:

Ferdek07    62

Jar rozbierzesz pompe to będziesz miał schemat :rolleyes: , sam troche się bałem rozbierać pompe w starym kościanie jak staneły łopatki, ale w sumie to jest urządzenie z tak prostą budową jak budowa cepa (tylko cholernie ciężkie)

Jak to rozruchu pomp? pompa bardzo lekko rusza zwłaszcza jak nie ma ciśnienia w beczce, tylko pod koniec pompowania lepiej na niskich obrotach kończyć bo jak za szybko się pompuje może się zrobić z pół beczki piany

MichalP    12

Oki to cóz czas wziąśc sie za rozbieranie i zrobic przegląd :rolleyes:

Natomiast źle sie wyrazilem co do tych obrotów, miałem na myśli do napędzania pompy potrzeba 540 obrotów czy 1000 ??

Wiadomość z agroFakt.pl

zimny90    1

Do beczki to raczej 540. Ja chyba mam schemat pompy od beczkowozu bo mam nowego z POMOTU CHOJNA. Jak bede miał to podesle

Ferdek07    62

Ale co się dzieje że schematy potrzebne nie pompuje? A dlaczego nei na 1000 obr to na wolnych obr można dymać do wylewania raczej 540

MichalP    12

Za schemat byłbym bardzo wdzięczny :rolleyes:.

A co do mojej pompy, ch***** nie wiem, niby pompuje ale według mnie bardzo słabo, i dlatego muszę pompę rozebrac i zobaczyć, co jest, czy uszkodzone sa łopatki, czy to jeszcze cos innego.

Ferdek07    62

Napewno pompa słabo pompuje u mnie jak pompowała to pompowała było pół zbiorniczka oleju i okazało sie że to ju z za mało i staneły łopatki to wogóle przestała pompować, a może masz gdzieś nieszczelną beczke lub klapka czy tam zawór nie zamyka dobrze wtedy też jest wrażenie jak by pompa nic nie dawała :rolleyes:

MichalP    12

Dzieki za wszelka pomoc.

Faktycznie przewód który łączył pompę a syfon był nieszczelny, a drugi problem, to był olej. Po zalaniu pojemnika do pełna wszystko zaczęło bardzo dobrze chodzić:rolleyes:

A już tak z samej ciekawości orientujecie sie w jakich cenach są części do beczek?. Mam na myśli wziernik, łyżka rozlewowa, zawór ?

Za pomoc jeszcze raz dziękuje:)

Ferdek07    62

Z częściami do beczki to jest ciężko wogóle coś kupić, a co do oleju, to jeśli długo stała radziłbym spuścić stary olej ze zbiorniczka i nalać nowego bo często na dnie znajduje się woda i jakieś gluty :rolleyes:

zimny90    1

Za wziernik w pomocie zapłaciłem 30zł......części do polskich beczek są dostępne.

1rajdzik    14

Ferdek07 - niby taki doświadczony user a cytuje poprzedni post...

Co do beczek - w mojej Kaweco też zacięły sie łopatki i jakoś nie potrzebowaliśmy z tatą schematu tylko odpowiednie klucze i wszystko da się zrobić nawet nie wyjmując jej z ramy ;) Jeszcze prostsza budowa niz w polskiej, tylko 4 łopatki a wydajnosć dwukrotna...to się nazywa zachodnia technika.

Chota    1
Ferdek07 - niby taki doświadczony user a cytuje poprzedni post...

co ty chcesz od ferdka ???

a ja beczka 4000 l latam na 540

cichy84    14

Witam niedawno kupiłem beczkowóz Meprozet 6000l i słabo ciągnie gestą gnojówe z pod krat :lol: niewiem co robić rura się zapycha itp. mam pytanie czy można coś z tym zrobić np jest możliwość większej pompy albo czy może puścić ja na 1000 obr/min WOM a może wąż wiekszy kupić prosze pomóżcie :D bo moja stara 30 letnia beczka niemiecka lepiej sobię z nią radziła

Za pomoc dziekuje

pioter    44

a jakiej średnicy masz wąż???nie łąpie czasem gdzieś fałszywego powietrza???

adamvet1    0

U mnie byl ten sam problem. Rozwiazaniem jest zakup mieszadła inaczej tej gęstej gnojowicy niewybierzesz

Ursusc385    519

Mieszadło to najlepszy sposób, jak poszukasz to kupisz w miare tanio :D A beczki nawet nie kręć na 1000obr./min chyba że chcesz ją prostować - wciągnie ją :lol:

cichy84    14

może i mieszadło potrzebne niewiem ale chyba nie ciągnie nigdziej powietrza sprubóje wpompować pod ruszt 2 beczki wody z jeziora a potem pompować a ile takie mieszadło może kosztować??

Thomas2135    1224

Może jest coś nie tak z łopatkami. Zacinają się, są zużyte lub przymarzły. Musiałbyś rozkręcić i zobaczyć. Gdy ja swój kompresor rozebrałem to było w szczelinach trochę szlamu, który utrudniał ruch łopatek.

cichy84    14

łopaty są nowe bo beczka jest nowa diler przywiózł mi ją akurat w Wigilię może ta gnojówa jest zagęsta albo może rórę dać grubszą? niewiem jak coś to oddam tę beczke chociasz ma wydajniejszą pompę niż Joskin:)

bialy2005    193

jak mysle masz standardowow rure chyba 120mm a to troche mało do gnojowicyi pewnie masz na koncu taak kratke która blokuje sie jak troche słomy złapie . mozesz ja zdjac ale wtedy pilnuj zeby nie zassało dna zbiornika. Do gnojowicy powinny byc weze o wiekszej srednicy i mieszadło to podstwa.

piotrek4x4    28

standardowo w joskinie jest to wąż z końcówkami perrot 6" czyli 15mm średnicy, ale jak masz tak gęstą gnojowice to wart pomyśleć o wężu 8" wówczas masz 20 cm średnicy i idzie sprawniej ale jak jest przy meprozet to dokładnie nie wiem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Jaaro2010
      Jak sądzicie który lepszy Fliegl ASW 110 czy Joskin Ferti-Cap?
      Fliegl dużo droższy ale maks zastosowań....
      Joskin za to dużo tańszy ale zastowań mniej....
      Proszę o opinie na ten temat
    • Przez MarcoWzu
      przymierzam się do zakupu przyczepy 12 ton i mam duży problem co wybrać. Chodzi o to że te przyczepy mają różne wymiary skrzyni ładunkowej a ja nie chciał bym dzielonych burt na środku po przez słupek. Zasław robi 12 ton o długości 4,50 i 5,20 ale ta druga ma słupek i jeśli bym chciał wozić obornik to będzie on przeszkadzał, lecz jeśli chodzi o bele na 5,20 wchodzą 4 bele.
      Doradźcie mi co mam wybrać bo Joskin robi 12 ton ze skrzynia 5,50 bez słupka czyli dobra do bel obornika no i więcej na nią wejdzie.
      A jesli chodzi o firmy to z których mam wybrać: Joskin, Zasław, Wielton, Metaltech, może jakaś inna firma???
      Wiem że zamotałem ale pomóżcie mi.
      Z góry dzięki.
    • Przez Famer21
      Z jakiego materiału szukać rurę na beczkowóz? Nie potrzebujemy beczkowozu tylko samą rurę, obecna poprostu jest już nieszczelna, wywozimy 10tyś litrów 1 dzień w roku, nie potrzeba żadnej pompy chcielibyśmy poprostu obecną rurę ściągać z kunstrukcji, i zamontować nową rurę.
      Powiecie mi gdzie mogę znaleźć taką rurę na woj, opolskim i jakiego materiału szukać? Najtańszy beczkowóz jaki widziałem to koszt 4 tyś, a rurę chyba znajdę dużo tanio ? Po co kupować jak wszystko mamy tylko rurę na wymiar i gotowe.
    • Przez EKO-ENERGIA
      Witam

Zamierzam zakupić 2 przyczepy na PROW

Myślałem o Joskin`kach 12-14 tonowych???

Co o nich sądzicie.
      Na jakie prędkości są homologowane.
      Jak ramy, czy warto płacić za ocynk.
      ładne żółte paki, nie rdzewieją, jak z ich szczelnością.

Po prostu chodzi mi o to, czy nie przepłacę za nie, czy może lepiej wybrać coś sporo tańszego z niższej półki.

Z góry dziękuję za opinie.
    • Przez Darkos
      Chciałbym kupić rozrzutnik i zastanawiam się właśnie nad tymi dwoma modelami. Cena jaką mi za nie zaproponowano jest taka sama. Nie wiem co wybrać, ponieważ wydaje mi się, że Joskin prezentuje wysoką jakość, ale z drugiej strony oglądałem Apollo i też nie mam mu nic do zarzucenia. W okolicy jeden rolnik ma Apollo to bardzo go chwali, natomiast nikt nie ma Joskina i trudno mi uzyskać jakąś opinie na jego temat. Co do Apollo to on ma posuw na 4 łańcuchy, a Joskin na 2 i zastanawiam się jak to się będzie sprawdzać. Osobiście wolałbym posuw na 4 łańcuchy, ale może te w Joskinie są lepszej jakości i też sobie poradzą. Bardzo proszę o informację i opinie na temat tych rozrzutników. Z góry dziękuję.