Skocz do zawartości
maniek10141

GPS Drogowy

Polecane posty

maniek10141    1

Znajomy się chwalił że ma GPS pokazuje mu drogę. Wpisuje miejscowość a to mu pokazuje trasę czy to prawda co mówi? :D B)

marcin974    25
Znajomy się chwalił że ma GPS pokazuje mu drogę. Wpisuje miejscowość a to mu pokazuje trasę czy to prawda co mówi? :):D

oczywiście ze są -nokia N71 ma juz antenę i symbiana, o N91 nie wspomnę :)

a taki zwykły GPS z mapą Polski można juz za 500-600zł kupić B)

mi się wydaje ze radio CB będzie bardziej praktyczne i funkcjonalne :)

widziałem takie coś w samochodzie to jest pokazana droga strzałeczka na niej i GPS mówi ,,za 150m skręć w lewo" :)

poniżej pokazuje najbliższe stacje benzynowe itd :)

zetor    3

no ja prawie miałem to kupic B) tomtom albo mio robią dobre gps-y a jak sie wrzuci dobrą mape polski to wszedzie sie da zajechac do tego pokazuje stacje benzynowe bary itp itd :D

GPS ma swoje dobre strony jak i złe.

Dobre - Wiesz gdzie i jak jechać

Złe - w większości przypadków ludzie zapominają o znakach drogowych

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O znakach drogowych raczej nie zapominają, ostatnio jechałem z kuzynem i załączył GPS-a. GPS potrafi takie skróty znaleźć, że głowa boli. Gdy jechaliśmy to znalazł najbliższe drogi polne....

forest    0

Muller elektronik pokazał na zeszłoroczej Agritechnice system nawigacji ... na konkretne pole:)

Pomocne, gdy operator sprzętu ma problem ze zlokalizowaniem pola na którym ma pracować w przypadku dużych gospodarstw, czy firm usługowych.

maniek1480    0

GPS i jest on chwalony przez wlascicieli duzych gospodarst np na duzym poly mozesz dzieki temu rownolegle do osi pola uprawic ziemie

zetor    3

no ale jak jest mądry gps to po przekroczeniu prędkosci okreslonej na jakims tam odcinku to piszczy ze predkosc za duza

a co do mapy to automapa ma 99% pokrycia polski

yacenty    567

powiedzcie mi czy ktos z was ma porównanie gps 3.5 a 4.3 cala?

po powrocie do polski bede chciał kupić, róznica w cenie nie jest dosc duza i sie zastanawiam czy mniejszy czy wiekszy. Mały kosztuje ok 280zl duzy 350-380 z wgraną już mapą map ponoc ta aplikacja tez jest dobra.

Ktos takiego uzywa?

banan575    104

moim zdaniem GPS jest dobry do miast zeby znalezc dany obiekt bo na wiosce czy autostradzie najlepsze jest radio CB.

yacenty    567

cb juz mam ponad 1.5 roku teraz musze miec gpsa - w miescie cb to masakra, poza tym oba sie przydaja, jednak uwazam ze CB bardziej

banan575    104

GPS jest dobry ale nie pokaz szczegolow najwazniejszych.

-zakorkowanych ulic

-przenosnych radarow predkosci

-i najwazniejsze SAMOCHODOW POSCIGOWYCH

Jechalam kiedys z bratem w Paryzu i tam GPS pokazal droge z dokladnoscia do 5 metrow

yacenty    567

na takie rzeczy są antyradary :lol:

w obcym miescie uzywam CB ale i tak ono nie pomaga na korki i tak trzeba swoje odstac i tak

darek1972    45

Mam NaviExperta w komórce i pokazuje zakorkowane ulice oraz "pełne" radary stacjonarne i mobilne kontrole drogowe i radarowe

yacenty    567

a skad on o tym wie? dla mnie to co mowisz to bzdura na kółkach - nie znam poki co takiej technologi ktora by pozwalała na takie bajki o jakich piszesz

banan575    104

na POSCIGOWEGO antyradar nie pomoze.

no w miescie CB to porazka ale na trase jest super.

yacenty    567

od kiedy jezdze z CB to jeszcze nie zapłaciłem mandatu a czsy przejazdów spadły mi o około 20-30%, niestety ostatnio zapłaciłem gapowe bo na CB nikt mi nie powiedział ze ten TIR jest tak blisko mnie i zrobiłem mu tzw "z d*py garaż"

yacenty    567

czyli to nie jest klasyczny GPS, no ale zwracam honor - kwestia tylko taka:

1. telefon ma do d*py wyswietlacz - malutki

2. jak rozumiem musi byc online - wiec trzeba płacić za transmisję danych

3. uzytkownicy musza poinformowac system ze na ulicy strzegomskiej 56 stoi patrol z radarem, jak nie podadza to system i tak jest o kant d*py rozbic :lol:

nie podoba mi sie to, mimo ze moze i funkcjonalne

darek1972    45

tak jak przy cb jak ci nikt nie powie to się nie dowiesz

telefon współpracuje z odbiornikiem GPS przez bluetootha. Wyświetlacze w telefonach są różnej wielkości ale funkcje głosowe w zupełności to nadrabiają

darek1972    45

nokia maps jeszcze nie próbowałem a e51 wyświetlacz ma kieski faktycznie, poza tym naviexpert działa na telefonach z Javą a nie tylko na symbianach

grzesio31    1

Jezeli mozesz wydac troche wiecej kasy to polecam jednak 4.3 cala. Kiedys duzo uzywalem jvc ktory posiadal wlasnie taki wyswietlacz i po przesiadce na palmptopa mio 560 stwierdzam ze troche brakuje mi panoramicznego widoku. Wg mnie te male gps z 3.5 calowym kwadratowym wyswietlaczem jak dla mnie sa kompletnym nieporozumieniem :lol:

A co do mapy to na Polske tylko i wylacznie automapa! kazda osoba ktora testowala rozne mapy zawsze powtarza ze na nasz kraj jedynym sensownym wyjsciem jest wlasnie automapa...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TopAgroPlus
      Temat postu odnosi się do nawigacji rolniczej. Zastanawiam się nad zakupem nawigacji rolniczej do prowadzenia równoległego gdyż podczas wykonywania siewu nawozu przed siewem nie ma scieżek agrotechnicznych jak i przy oprysku przed wschodowym co powoduje większy nakład nawozu/oprysku i niedokładność wykonywanych zabiegów.Czy ktoś by mógł wypowiedzieć się na ten temat czym się kierować przy wyborze takiej rzeczy.Potrzebuję coś w miarę dokładnego.Gospodarstwo liczy ok.90 ha oprsykiwacz to Unia Pilmet z elektryką Müllera a siewnik do nawozu to Unia Mx 850 wersja bez komputera.Ciągnik który z tymi maszynami współpracuje to Zetor 5340.Nawigacją która mi się spodobała jest Müller Track Guide II wygląda to ciekawie.Może ktoś miał lub ma do czynienia i się wypowie i opisze działanie jakie gniazda trzeba czy trzeba gniazdo ISOBUS i jak się obsługuję.Może ktoś będzie miał inne propozycje to chętnie wysłucham.Proszę o treściwe i tematyczne odpowiedzi.
    • Przez deer
      Zastanawiam się nad kupnem zestawu do prowadzenia równoległego ręcznego.

Wybieram pomiedzy tymi zestawami:
      -TRIMBLE EZ guide 500 http://www.precyzyjnerolnictwo.com/index.php?section=18 około 11000zł
      -TEEJET CL 230 http://home.agrojet.pl/porady/uprawy-polowe-1/nawigacja-gps-na-polu/centerline-230 z lepszą anteną ok 7000zł
      -MULLER Track guide http://www.ekotronic.pl/files/file/Mueller/Track%20Guide.pdf około 8000zł
      -TOPCON system 110 http://agrogps.webd.pl/rolnictwo_precyzyjne_agrisystem_systemy_i_doradztwo_dla_rolnictwa_czytaj_wiecej.php?article_id=102 z jakąs porządniejszą anteną ok 11000zł

Wszystkie ceny netto.
      Może ktoś zna ceny innych zestawów ? Mile widziane jakieś przemyslenia spotrzeżenia, a najbardziej doświadczenia .
    • Przez xXPioter99Xx
      Witam wszystkich. Ostatnio zagłębiłem się trochę w temat nawigacji GPS . Chciałbym nabyć najprostszy "zestaw" który bedzie sam kierował Ciągnikiem podczas:
      -Siewu zbóż i rzepaku
      -Uprawy przedsiewnej 
      -Rozsiewania nawozu i młócenia (o ile taki zestaw może być przenośny)  
      Czy to według was ma sens czy lepiej sobie darować?
      Jeśli ma to jakimi modelami się zainteresować? 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam  
    • Przez yacenty
      Ktoś z was ma jakies doswiadczenie z taka oto zabawka?
      TeeJet CenterLine 220

link do ulotki polsko języcznej: http://www.agrojet.pl/produkty/ulotkaCL220a.pdf
      urzadzonko ponoc u osadkowskich kosztuje 6tys zł i ma byc dobre do jazdy równoległej,
      Przy takich kosztach to ja mowie TAK, warunek tylko jeden musi trzymac sciezke - tak do 10-20cm - jest to możliwe?

Pozdrawiam
      YacentY
    • Przez RobMaximus
      Cześć wam,
      zakupiliśmy u nas na gospodarstwo GPS firmz Trimble CFX-750, wszystko było by super jak by była instrukcja po Polsku. Niestety takiej nie dostałem.
      GPS był kupiony od przedstawiciela, czyli jest nowy i nie używany, mimo tego nie ma instrukcji po Polsku tylko jest po Angielsku.
      Sam sprzęt ma język Polski.

Może ktoś z was może mi pomóc i wyśle mi tą instrukcję obsługi w PDF na r.bielaszewski@wp.pl albo wysle mi linka gdzie mogę taką ściągnąć ponnieważ nie mogłem takiej znaleść.

Pozdrawiam