Skocz do zawartości
TiratusBroker

Finansowanie zakupów.

Polecane posty

Oprócz standardowego faktoringu w postaci finansowania wierzytelności istnieje również możliwość finansowania swoich dostaw i zakupów.
Rozwiązania takie dopasowywane są indywidualnie do charakterystyki przedsiębiorstwa, które stara się o tego typu finansowanie. Klienci korzystający z takich usług to zarówno firmy, które nie spełniają warunków finansowania należności jak również takie, które potrzebują większego limitu finansowania.

Faktoring zakupowy - Firma starająca się o finansowanie ( płatnik, odbiorca) dokonuje zakupów u swojego dostawcy. Przedstawia Faktorowi dokumenty transakcji, na podstawie których Faktor dokonuje płatności za zakupy klienta. Tym samym wchodzi on w prawa dostawcy.
Zgodnie z ustaleniami pomiędzy Faktorem a Faktorantem, Faktorant dokonuje płatności na konto Faktora w dniu wymagalności Faktury lub w dodatkowym terminie ustalonym przez strony.
Całe ryzyko transakcji oparte jest na odbiorcy ( kliencie) w związku z czym to jego kondycja finansowa jest badana przez Faktora.
Korzyści wynikające z finansowania zakupów są obustronne:
1. Po stronie klienta to między innymi : pewność dokonania terminowo płatności za swoje zakupy, możliwość wynegocjowania rabatów u dostawców za wcześniejszą zapłatę, spłata swojego zadłużenia w dogodnych terminach.
2. Po stronie dostawcy: zapewnienie finansowania najpóźniej w dniu terminu płatności, faktor przejmuje ryzyko braku płatności po stronie faktoranta, formalności ograniczone do minimum.

Cena produktu uzależniona jest od wielkości klienta i planowanego limitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rusto    1

Przecież faktoring to nic innego jak zakamuflowana forma kredytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktoring stanowi alternatywną do kfredytu formę finansowania bieżącej działalności.

W przeciwieństwie do kredytu nie wymaga twardych zabezpiecze, środki przeznaczane są na dowolny cel, nie zmniejsza zdolności kredytowej Firmy i stanowi finansowanie poza bilansowe.

Z faktoringu możemy również skorzystać w przypadku braku zdolności kredytowej lub gdy jesteśmy nowo otawrtym przedsiębiorstwem.

Faktoring to zamiana należności krótkoterminowych w gotówkę, kredyt to korzystanie z obcego kapitału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

rusto    1

A czy to przypadkiem nie jest jakaś mocno droga usługa ten faktoring? Na prowizję 1-2% można byłoby się zgodzić - przy założeniu, że nie byłoby żadnych dodatkowych gwiazdek i obwarowań. Pytam, bo też poszukałem sobie w necie info na ten temat i tutaj jest ciekawa dyskusja ludzików o faktoringu http://www.forum-kredytowe.pl/f153/negatywne-doswiadczenia-z-faktoringiem-84848.html

Wszystko fajnie, ale co się dzieje gdy kontrahent zbyt długo opóźnia się z płatnościami za fv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena faktoringu zależy od kilku aspektów. Przede wszystkim czy wybieramy faktoring bankowy czy pozabankową instytucję faktoringową.

Standardowo jeżeli jesteśmy na rynku ponad 2 lata, rozliczamy się w systemie księgowości pełnej, mamy stałą grupę odbiorców i kilku kontrahentów chcemy objąć faktoringiem, a limit finansowania plasuje się w granicach > 300 000 zł, dodatkowo nasze obroty roczne oscylują w granicach kulku milionów złotych to możemy skorzystać z finansowania bankowego, gdzie koszt usługi nie przekroczy nigdy 2 %.

Jeżeli natomiast interesuje nas mały limit około 30 000 i więcej, chcemy sfinansować jedneg odbircę, i jesteśmy nową spółką pozostają nam instytucje poza bankowe, gdzie koszt usługi to 2-3 %.

Odpowidając na ostatnią część wypowiedzi jeżeli obawiamy się, że nasz kontrahent może mieć problemy z płatnościami, bądź zaczynamy nową współpracę warto skprzystać z faktoringu pełnego ( który zabezpiecza nas przed niewypłacalnością naszego kontrahenta), dzięki któremu transakcja jest ubezpieczona i nie musimy zwracać faktorowi wypłaconych środków. Dodatkowe ubezpieczenie to zazwyczaj koszt ok 0,5 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eskord    0

W branży rolniczej, handlowej, budowlanej w związku z długimi terminami płatności - często sięgającymi ponad 20 dni. Czasami nawet dlużej, bo i 30 dniowe terminy płatności się zdarzają - aby zachować płynność finansową firmy decydują się na usługi typu wykupu faktur bądź faktoring. Faktor opłaca fakturę, staje się jej właścicielem na zasadzie umowy cesji. Fajnie, zostało to wyjaśnione tutaj we wpisie na stronie: https://www.monevia.pl/jak-to-dziala/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    12

Z własnego doświadczenia jakie polecacie formy finansowania? Bardziej jesteście za kredytem czy leasingiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folger    0

To zależy czego kto oczekuje. Wsparcie finansowe może przydać się na niemal każdym etapie prowadzenia własnej działalności. Osobiście też miałbym problem z wybraniem konkretnej oferty, ale raczej preferowałbym kredyt. Jeżeli ktoś ma problem z wybraniem czegoś odpowiedniego dla siebie, to polecam skorzystać z porównmywarki finansowej Total Money. Podaję link dla zainteresowanych osób: totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    1

witam,jakie musze spełniać warunki żeby unia zwróciła mi 50% kosztów z nowego siewnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×