Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Remont
demon17    1

Witam, kiedyś gdzieś wyczytałem że jest kilka wersji zestawów naprawczych do tego silnika, mianowicie kilka firm je produkowało. Jak to jest w rzeczywistości?? Na opakowaniach jest oznaczenie original albo PDC original, które lepiej kupić?? Różnica w cenie to u okolicznych sprzedawców którzy twierdzą że mają wszystko prosto z Czech to ~390zł brutto a w zetor polska 400zł netto.

Filipoo    14

Mi tłumaczono to tak: zestaw z tym pierwszym oznaczeniem czy tez z tym drugim, oba zestawy sa produkowane w czechach, rôznica w oznaczeniach wynika ponoc z tego ze jedne ida prosto do sklepow z czech a drugie ida najpierw do polskiego zetora i z tamtad dopiero na inne polskie sklepy, jak kupowałem nie zwruciłem na to uwagi dopiero przy zakladaniu sie okazalo ze jeden tlok nie ma oznaczenia loga zetora i to chyba byl ten z oznaczenie pdc w obecnej chwili sa zalozone tak jak kupilem, ciagnik przerobil juz okolo 600 mtg. Narazie nic nieporzadanego sie nie dzieje a remont bylo jakos w sierpniu/wrzesniu

Wiadomość z agroFakt.pl

demon17    1

Wyczytałem że firma w kaliszu która nazywa się TZM sprzedaje oryginalne zestawy naprawcze takie same jak były ładowane przy montażu tych ciągników zestawy są czeskie, na słowackich sworzniach i pierścieniach Buzuluku

DarekD    56

jeśli chodzi o zestawy sprzedawane pod logiem " Genuine Parts "  , to nie tylko oni je mają .

Wstawiałem te niby oryginały ( PDC Zetor Oryginal ) i nie jestem z nich zadowolony jeśli chodzi o pracę silnika , także to na pewno nie jest to samo co montują w fabryce !!

Edytowano przez DarekD

demon17    1

Czyli najlepszym wyjściem będą te z TZM'u. Koledzy a jaki olej proponujecie do silnika i skrzyni biegów ??

DarekD    56

czy najlepszym nie potwierdzę ,ale skoro pochodzą z czeskiej firmy Promot i niby szły na pierwszy montaż to można zaryzykować.

Tak w ogóle to zadzwoń do firmy Agrozeto w Kaliszu , szefem jest pan Tomasz Kałużny (kiedyś pracował w Agromie Kalisz ) ,wie bardzo dużo o częściach do Zetorów ,więc może potwierdzićarrow-10x10.png autentyczność tych zestawów, bo wszystko dobrze ,pięknie dopóki nie kupisz a później w razie czego  martw się sam.
 Do silnika wystarczy Turdus(15W40 ) ,nie wytrąca osadów i dość dobre właściwości myjące . Do skrzyni to tylko coś  o gęstości Hipolu (np 80W)  ,żadnych typu 15W40, bo zabrania tego instrukcja napraw !!

Edytowano przez DarekD

demon17    1

Z tego co się dowiedziałem to zestaw z TZM'u składa się z:

Tuleja => Promot

Tłok => Promot

Pierścienie => Buzuluk

Sworzeń => Słowacki

KOSTEK12    5

Witam czy w tym modelu aby zdemontować misę oleju trzeba odjeżdżać trochę przodem?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się