Skocz do zawartości

Polecane posty

tom446    12

Mam pytanie czy bele sianokiszonki można zostawiać z roku na rok czy lepiej spaś w tym samym roku?

Edytowano przez tom446

Mikos22    2

Z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że rok wytrzymaja, nawet i więcej, ale najlepiej tak do roku spaść. Dużo zależy też od folii, jeśli nie będzie się rozwarstwiac i do beli nie dostanie się powietrze to może stać i 2 lata, bo spotkałem i taki przypadek i były 100%, zero pleśni.

Wiadomość z agroFakt.pl

Daro05    3

Większość folii do owijanie sianokiszonki ma roczną gwarancję filtra UV. Ale z własnego doświadczenia wiem że do półtora roku bele są ok, później niektóre pleśnieją w wierzchnich warstwach. PS używam folii Silotite 750 mm.

nikolas29    174

ja gdy zaczynałem belo kiszonki 14 lat temu to folia miała 18msc gwarancji teraz rok..bo china

tak może i miała 18msc ale w mojej okolicy w 2000r można było kupić tylko z bierunia. i co mi z tych 18 msc jak beli do beli nie można było dostawić bo zaraz pleśń. a teras jedna na drugą  i bez problemu. no oczywiście jak kupi się odpowiedniej firmy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Bartekj1994
      Witam. Chciałbym wiosną dostawić do obory drugą. Tzn postawić jedną scianę i przedłużyć dach. Mam nadzieję że jasno piszę. Długość obory to 20. Myślę że pomieszczę tam 18 stanowisk. Jaką szerokość radzicie zrobić tak zeby wszedł ciągnik i Jaki byłby koszt takiej obory.
    • Przez leszek1000
      Mam problem z jałówką. Była pokryta 26.04.16.Termin minął,a ona nie odpuściła.Weterynarz ręką sprawdził i nie ma ciąży.Zdoiłem ręcznie i ma mleko.Wymie ma małe,ale każda ćwiartka jest naprężona i ma wielkość pięści. Czy to normalne,że jałówka ma mleko w strzykach ? Proszę o odpowiedź bo za tydzień pójdzie na sprzedasz.
    • Przez wujo_usiu
      Witam , mam pytanie , czy wie ktoś może dlaczego jałówka po pierwszym wycieleniu daje bardzo chude mleko (mało śmietany , jak się zbierze śmietanę to robi się jasne , wodniste) jałówka wycieliła się około 2-3 tyg temu , jest to 50 % hf i 50 % bb.
    • Przez Primorac
      Witam! Zbliża mi sie okres wycieleń mamek, będzie to pierwsza tego typu sytuacja u mnie i zastanawiam sie nad tym czy przygotowac oddzielnne boks dla świeżo upieczonej mamki czy może nie ma takie potrzeby i moze ona przebywac ze stadem? Stado duze nie jest bo 8 mamek i stadnik ale krowy potrafią byc wredne i troche sie obawiam
    • Przez leszek1000
      Witam jakie dippingi polecacie.Z jakiej firmy są dobre dippingi ?