Skocz do zawartości
devon

Dzierżawa obory

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
devon    0

witam

Na miedzy wiele lat temu pobudowany jest garaż o wymiarach 10m x 28 m bez ściany działowej 4,5 m x 28 m leży i jest wykorzystywany przeze mnie a 5.5 m x28 m  jest ćzęścią sąsiada. Mój sąsiad chce przerobić całość na oborę dla jałówek i zwrócił się do mnie o wydzierżawienie mojej częśći. Ten garaż nie jest mi niezbędny więc bez problemu mogę mu wydzierżawić tylko chodzi o to za ilę, gdyż takich tranzakcji nikt nigdy u nas nie robił. zaproponował 100 miesiecznie i umowę na 15 lat. Nie za mało? Licze za  konkretne odpowiedzi.

Nigdzie nie znalazłem podobnego tematu więc utowrzyłem ten.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

przede wszystkim nie zgadzaj sie na taki dlugi okres ;) moze wczesniej Ci sie przydac a noz... a co do kwoty to sam zdecyduj ile Ci pasuje... ale mozesz zaproponowac z 200-300 skoro mu zalezy to bedzie sklonny sie dogadac ;)

helus89    7

A jak daleko masz ten garaż od domu ? bo jeżeli tam by były zwierzęta na głęboką ściółke to troche latem problem. Najprosciej niech ktos ci wyliczy ile by kosztowało wybudowanie tej częsci co on chce i ją sprzedaj bo po 15 latach ten budynek zostanie wyeksploatowany. a 1200 rocznie to stanowczo za mało.

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no nie wiem ja bym nie sprzedawal. dzis postawienie to niestety duzy koszt...

devon    0

- garaż jakieś 60 metrów od domu.

- sprzedawać bym nie chciał.

- mi też sie wydaje że 1200 to mało.

- a jaka cena byłaby dobra? nie wiem.. zedrzeć z sąsiada głupio ale stracić jeszcze gorzej.

Brounter    18

100 zł to zdecydowanie za mało, w naszej okolicy za wynajęcie obory na około 15 stanowisk trzeba zapłacić 4,5-5 tys zł. Myślę że sąsiad może odżałować jedną jałowkę cielna na rok za wydzierżawienie budynku i będzie w miarę rozsądnie

helus89    7

Dlatego jak nie zrobisz tak bedzie zle. dasz na 15 lat a jak np ty sie rozwiniesz ? i bedzie Ci potrzebny bedziesz budował ? i tak zle i tak z tej sytuacji nie ma dobrego wyjsia.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

przeciez sasiad tez rolnik i zrozumie ;D moja propozycja to wynajmij mu na 5 lat i niech placi 200 albo jak chce na 10 lat niech placi 350 ;)

janusz20    105

A ewentualne remonty na czyj koszt by były? JA bym za to kasował 500 zł za miesiąc umowę musisz naprawdę dobrą mieć która zabezpieczy twoje interesy żeby nie było że kolo przez kilka lat twoją część bydynku zniszczy/zużyje aty zostaniesz z ruina i paroma groszami w kieszeni. 

ogólnie mnie sie ten byznes nie podoba zbyt dużo zawiłości.

kalwas    4

Możesz z nim podpisać umowę i na 50 lat, w przypadku gdy budynek nie będzie Ci potrzebny i zaznacz sobie w umowie, że jeśli budynek będzie Ci potrzebny dajesz mu np. 2 miesiące na opuszczenie go(zamieść takie coś w umowie) i napisz jeszcze, że jak coś będzie zniszczone naprawy dokonuje on itd. 

Edytowano przez kalwas

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MateuszW1129
      Witam tak jak w tytule chciałbym poznać opinie właścicieli takich obór ponieważ przymierzam się do budowy takiej obory.
      Dziękuje za odpowiedzi 
    • Przez Mateusznow
      Witam,
      Szukam budynku na halę do produkcji pelletu ze słomy myślałem żeby postawić halę łukową stalową ocieplaną pianką natryskową 20x11m z bramą przesuwną. W hali miałbym całą linie troche miejsca na palety z pelletem i wózek widłowy. Czy taka hala wystarczy? A na słomę myślałem postawić niedaleko hale 30x10m bez żadnej bramy, sucha słoma była by w zimę ale w normalne stogi też bym układał. Hala lekka a na niej plandeka. Co myślicie o tym?
    • Przez Artaban
      Cześć! Mam do was sprawę. Chcę stary budynek (schemat na dole) przerobić na oborę dla opasów, i tu moja prośba. Podpowie mi ktoś jak najlepiej to zrobić żeby było jak najmniej roboty z byczkami przy wyrzucaniu obornika, najlepiej turem ale jeśli się nie nie da to będą widły. A może ruszta? Dodam że chcę aby była to obora wolnostanowiskowa.

Proszę nie pomijajcie tego, naprawdę zależy mi na waszych poradach.

Zbieram wszystkie wasze uwagi, piszcie co byście polecili. Pozdrawiam
      Plan.bmp
    • Przez 1994szymon
      Siema!!! Mam dwa silosy bina(30t każdy). Mam zamiar w niedługim czasie dokupić jeszcze jeden (od 45 do 60t). BIN to porządna firma z tradycjami i jestem do niej przekonany jednak ostatnio obejrzałem stronę silosów Michał. Są tam silosy z lejem. To by było dobre rozwiązanie, jednak nie podaje ona ceny(chyba że się dobrze nie przyjrzałem ). Chciałbym się dowiedzieć jak są wykonane, z jakich materiałów (chodzi mi konkretnie o opinie właścicieli bo na stronie mogą sobie pisać co chcą ).

P.S
      Jeżeli chodzi o lej to mi nie robi większej różnicy czy wewn. czy zewn.
    • Przez FajnyMarcus
      Witam chętnie wysłucham jak nie władować się w duże koszty i jak tanio wybudować. Z czego zrezygnować żeby uniknąć kosztów. Po kolei może ktoś coś dodać co się opłaca kupować z czego ściany robić, z czego dach, z czego drzwi itd. Na razie wychodzi mi tak że 1m2 wychodzi:
      cegła pełna 26zł
      pustak 22x25cm 27zł
      suporex 24x59cm 22zł
      suporex 24x39cm 19zł
      pustak żużlowy 24x49cm 20zł

Może znacie inne cenniki materiałów na ściany? Podzielcie się.
      Materiały na garaż i na rozbudowę obory. Z czego można zrobić sufit w oborze? Mamy betonowy ale za nisko jest a można podnieść nawet o 1,5m bo nad tym jest słoma. No i z czego? Na 1m2 może być obciążenia rzędu 500kg max. No nie wiem z czego bo beton ok bo na lata bo się za zbroi, jakąś belkę się zrobi i ok ale nie wyobrażam sobie jak takiej inwestycji bo trzeba tam wrzucić z 25m3 betonu. Obora 7,5mx16m. Nie przeraża mnie koszt bo on rzędu 6,5k spoko. Ale samo lanie przecież steterem (pompą) nie sięgnie do 16m. Jakiś inny pomysł? Sufit musi izolować i żeby się nie skraplała na nim para wodna. PS. nie ma szans bez sufitu bo obora jest pod jednym dachem z duużą stodołą razem ich dach wynosi z grubsza 200m2 a w najwyższym punkcje stodoła ma z 8m na oko.