Skocz do zawartości
falcon83p

modyfikacja dźwigni w Case Maxxum

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Case
falcon83p    0

Witam.

W moim Case Maxxum chciałbym zdublować przyciski podnoszenia i opuszczenia TUZ z podłokietnika na dźwignię służąca do zmiany biegów pod obciążeniem i jednocześnie pełniącą funkcję przepustnicy (ręczny gaz).

W fabrycznym wykonaniu na uwrociach trzeba przekładać dłoń pomiędzy dźwignią zmiany biegów/przepustnicą a podłokietnikiem w którym jest pulpit EHR.

Przykład: dojeżdżam do poprzeczniaka redukuję prędkość oborotową i w razie potrzeby bieg, przekładam dłoń na podłokietnik i podnoszę maszynę wracam do przepustnicy i operuję prędkością na uwrociu, po nawróceniu znowu przekładam doń na podłokietnik żeby opuścić maszynę i szybko wracam do przepustnicy żeby dobrać obroty silnika i właściwy bieg.

gdyby na dźwigni przepustnicy ulokować oprócz przycisku wyboru biegu dodatkowo przyciski podnoszenia i opuszczania TUZ-a całą operacje na nawrociu robiłbym bez konieczności przekładania dłoni i znacznie płynniej. Dzięki takiemu rozwiązaniu można będzie jednocześnie zwiększać obroty i zagłębiać maszynę i nie trzeba operować gazem nożnym a jak wiadomo nie jest to łatwe na nierównym podłożu. Czy ktoś z was koledzy ma doświadczenie w podobnym temacie czy taka modyfikacja jest skomplikowana czy wystarczy pociągnąć kable i zdublować przyciski z podłokietnika? Dodam tylko że w Maxxumie są fabrycznie zdublowane przyciski od biegów i sprzęgła i są usytuowane zarówno w dźwigni przepustnicy jak i na prawym panelu. Oczywiście można zamówic opcje Multucontroller ale to za drogi gips.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

gorol    5

Witam mult to koszt ok 10000zł ale warto bo masz ten medżik dżojstik w którym jest dodatkowo sterowany tempomat i jedno złącze lub przedni tuz do tego elektrozawory z timerami i regulowanymi przepływami - raz klikniesz w zawór i np pompuje Ci olej do obrotu  przez 7 sekund. Zyskujesz również na silniku bo dostajesz Common rail przez co masz mniejsze spalanie. A do Twojego pytania to myślę że raczej można by je zdublować przy użyciu przycisków podobnych jak w mikrofalówkach albo telewizorach tylko czy warto ingerować w oryginalną instalację i ryzykować utratą gwarancji to już musisz sobie sam odpowiedzieć.

matttic    4

Witam.

W moim Case Maxxum chciałbym zdublować przyciski podnoszenia i opuszczenia TUZ z podłokietnika na dźwignię służąca do zmiany biegów pod obciążeniem i jednocześnie pełniącą funkcję przepustnicy (ręczny gaz).

W fabrycznym wykonaniu na uwrociach trzeba przekładać dłoń pomiędzy dźwignią zmiany biegów/przepustnicą a podłokietnikiem w którym jest pulpit EHR.

Przykład: dojeżdżam do poprzeczniaka redukuję prędkość oborotową i w razie potrzeby bieg, przekładam dłoń na podłokietnik i podnoszę maszynę wracam do przepustnicy i operuję prędkością na uwrociu, po nawróceniu znowu przekładam doń na podłokietnik żeby opuścić maszynę i szybko wracam do przepustnicy żeby dobrać obroty silnika i właściwy bieg.

gdyby na dźwigni przepustnicy ulokować oprócz przycisku wyboru biegu dodatkowo przyciski podnoszenia i opuszczania TUZ-a całą operacje na nawrociu robiłbym bez konieczności przekładania dłoni i znacznie płynniej. Dzięki takiemu rozwiązaniu można będzie jednocześnie zwiększać obroty i zagłębiać maszynę i nie trzeba operować gazem nożnym a jak wiadomo nie jest to łatwe na nierównym podłożu. Czy ktoś z was koledzy ma doświadczenie w podobnym temacie czy taka modyfikacja jest skomplikowana czy wystarczy pociągnąć kable i zdublować przyciski z podłokietnika? Dodam tylko że w Maxxumie są fabrycznie zdublowane przyciski od biegów i sprzęgła i są usytuowane zarówno w dźwigni przepustnicy jak i na prawym panelu. Oczywiście można zamówic opcje Multucontroller ale to za drogi gips.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

U mnie w NH t6.140 mam to samo i doszedłem do tego samego wniosku.

Zerknij tutaj..... wariant super ekonomiczny

dodałby do tego przyciski od podnośnika i byłaby bajka z tym że ja bym szukał bardziej kompaktowych rozmiarów ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

falcon83p    0

Cześć matttic. W zasadzie już przywykłem trochę do tej niedogodności ale na wiosnę jak podepnę obrotówkę to dojdzie jeszcze obsługa obrotu i myślę że zatęsknię do podłokietnika jaki jest w Multikontrolerach Case czy  jak Side w NH.

Co do dołożenia podnośnika do dźwigni przepustnicy to nie będzie problemu serwis po gwarancji dołoży taką samą wiązkę jak jest w podłokietniku. W Case w odróżnieniu od NH przepustnica i biegi pod obciążeniem są zintegrowane pod jedną wajcha co ułatwie modernizację. NH zaś ma tak że przyciski pod obciążeniem są w zmianie zakresów a przepustnica jest oddzielnie.

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się