Skocz do zawartości
zyz1o

john deere opony ;/

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Opony
zyz1o    5

witajcie w jd mam oponki firestone i sa chyba jakies dziadowskie bo sie szybko zdzieraja dwa lata i juz ponad pol bieznika poszlo jeszcze z rok i bedzie kompletnie lysa dodam ze ciagam swoim jd duza przyczepe do sianokiszonki troche za duza ale to chyba nie gra roli wiec powiedzcie mi jakie oony warto zakupic znajomy w fastracku ma trelborg czy jakos tak i wygladaja o niebo lepiej od moich mimo ze jcb ma juz z 5 lat

Wiadomość z agroFakt.pl

ejczbio    24

Odkopię temat... Przednia prawa opona zużywa się nierównomiernie, czyli zewnętrzny protektor jest o jakieś 0.5 cm bardziej zużyty nić wewnętrzny. John Deere 6320, opony Goodyer Optirack czy jakoś tak. Co może być przyczyną? Źle ustawiona zbieżność? Wada opony?

hubertuss    618

Wskazuje na to, że jest za duża zbieżność. Mogą być też luzy w przodzie. Wszystko po kolei trzeba sprawdzać. najpierw luzy na mocowaniu osi do ciągnika. Potem układ kierowniczy i na końcu łożyska zwrotnicy. Jeśli nie ma luzów to zbieżność na koniec.

ejczbio    24

Dzięki za odpowiedź, właśnie miałem to posprawdzać. Ciągnik współpracuje z turem, więc bez problemu przód uniosę, a dowiedziałem się, że jakaś tulejka mogła pęknąć..

zyz1o    5

nowy traktor i luzy tak ?? zart wez wywal te opony na jakies lepsze i bedzie wszystko dobrze

ejczbio    24

No więc końcówka drążka kierowniczego do wymiany. Teraz uwaga, oryginał JD 1300zł, zamienniki 700 i 230, zastanawiam się który z zamienników wybrać.

zyz1o trochę przeginka wywalać opony po 2300h przebiegu.

zyz1o    5

no to troche przegialem ale co innego zrobic ?? trzeba sie pomeczyc az sie zjada na sero a to sie szybko stanie widze po swoich

MrCzesio123    2

No więc końcówka drążka kierowniczego do wymiany. Teraz uwaga, oryginał JD 1300zł, zamienniki 700 i 230, zastanawiam się który z zamienników wybrać.

zyz1o trochę przeginka wywalać opony po 2300h przebiegu.

Ten zyz1o Wcale nie przegina ja miałem w jd 6150m też taki problem że od nowości się szybko opony ścierały  i jeszcze drgania powodowały te opony wymieniłem na te podobno dobre michelin czy jakoś tak. Właśnie miałem ci pisać o tym drążku też miałem taki problem tylko w pronarze 82a to luzy były i źle mi się bieżnik ścierał ;]

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek2201
      Witam. Będę wymieniał olej w skrzyni w JD i do tej pory był lany fabryczny Hy-Gard. Czy mogę zalać zamiast tego Fuchs Agrifarm Stou MC 10W40? Bo chciałbym mieć taki sam olej we wszystkich ciągnikach. Lał ktos ten olej do JD? Nie narobi mi problemów. Ciągnik ma rewers elektrohydrauliczny. Bo do NH TD60D myślę że bez problemu się nadaje.
    • Przez wabrzek
      Wiatam mam Emke 2011 r. Program naprawczy na zawór hydrauliki jest zrobiony ale na bzyczenie pompy nie miało to wpływu. Czy ktoś wie jak wyciszyć ten dźwięk. Modele po 2012 maja cicho w kabinie a przed liftem masakra. 
    • Przez wabrzek
      Wiatam mam Emke 2011 r. Program naprawczy na zawór hydrauliki jest zrobiony ale na bzyczenie pompy nie miało to wpływu. Czy ktoś wie jak wyciszyć ten dźwięk. Modele po 2012 maja cicho w kabinie a przed liftem masakra. 
    • Przez Olimi
      Witam
      Mam wielki dylemat odnośnie kupna john deere 8r czy ktoś może posiada taki ciągnik i napisze o jego awariach 😀😀
    • Przez Nowak5425
      Witam, mam JD 5055E i nie wiem czy tylko u mnie tak jest czy tak musi być. Wskazówka od poziomu paliwa w zbiorniku strasznie powoli podnosi się do góry.. Opada również powoli. Ma ktoś może ciągnik seri 5E i podpowie coś na ten temat ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.