Skocz do zawartości
denis667

Przegląd Ursusa C-330.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

denis667    0

Witam jestem posiadaczem ursusa c-330 który nie miał przeglądu z 10 lat i rejestracja zardzewiała i lampy przednie tylko działają tylko długie pomyślałem aby wymienić całą instalacje bo działa tylko odpalanie i te lampy.Jak go przygotować do przeglądu oprócz lamp ?

Nie ma ręcznego hamulca to i tak przejdzie przegląd bo tak ma hamulce.

Wiadomość z agroFakt.pl

denis667    0

Mam tam jakieś kable z tylnych lamp tylko nie są podłączone.

Najwyżej to jakoś ogarnę a na przegląd jedzie w czerwcu bo wtedy robię prawo jazdy.Będę nim woził drzewo z przyczepką hds.

Jest tylko że ten ząbek co jest przy tej dźwigni nie zazębia się z tymi zębami przy pedale.

Edytowano przez denis667

lew908    207

To już lepiej kup nową wiązkę ok 100 zł kosztuje i wtedy podłącz ją pod lampy bedziesz miał pewne . Bo na tych starych nie wiadomo co jest

Tomazi3p    44

Spróbuj dogiąć tak te zęby żeby się zazębiały po zablokowaniu. Metoda prób i błędów

denis667    0

Ok dzięki za odpowiedź.Po południu popróbuje bo do 15 szkoła. :(

A oryginalnie to najpierw się naciskało ten hamulec nożny a potem tą wajchą koło skrzyni się go blokowało ?

Edytowano przez denis667

mtracz    71

Tak.

Co do przeglądu to w ciągniku ma działać wszystko co na drodze potrzebne: światła, oznakowanie pojazdu, hamulce, układ kierowniczy, klakson. Ma nie kapać olej, opony mieć jakiś bieżnik a całość ma się trzymać kupy. Zgodność numerów z dowodem.

Jeśli ciągnik ma instalacje pneumatyczną do przyczep powinna być sprawna, jeśli oczywiście ma wbite w dowód.

lew908    207

Ale nie ukrywajmy faktu że większość stacji w małych miastach czy wsiach przybije przegląd nawet jak tam troche olej leci itp. ważne żeby światła były sprawne oraz hamulce :P Nieraz nie trzeba nawet jechać na stacje bo ci podbiją bez tego. Przynajmniej w mojej okolicy tak jest :P

mtracz    71

Pisz więcej jak łatwo jest załatwić przegląd to za jakiś czas po kontroli jaka ich naleci będziesz musiał mieć wszystko sprawne bo inaczej o pieczątce tylko pomarzysz. ;)

Edit:

W sumie to i dobrze by było. :D;)

Edytowano przez mtracz

Bogdan-BP    0

ale male ciagniki mialy byc rejestrowane bez przegladu, jako pojazd wolnobiezny, ktore nie przekraczaja predkosci 30h

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 3gralins1993
      Witam jestem posidaczem ursusa c 330 kupiony byl 7 lat stal nieuruchamiany po kupnie zrobilismy mu remont to znaczy nowe zestawy naprawcze wal do slifu kiedys juz ktos zrobil 1 aktualnie jest 2 nowa pompa wtryskowa wtryski nowa pompa oleju glowica po regenreacji problem polega na tym ze jak sie trosxke rozgrzeje dmucha powietrzem z odmy i trosxje kopci na niebiesko jak cieply temp ok 75 cisnienie przy tej tem 3.8 bara po sciagnieciu pokrywy to powietrze wydistaje sie z kanalu lasek popychaczy od ssania co jest nie tak prisze o pomoc 
    • Przez kurtz
      Witajcie! Mam zamiar na dniach kupić pług co C-328, pług raczej na pewno dwuskibowy.
      Który z tych byście polecili? Z góry śliczne dzięki za pomoc.
      https://www.olx.pl/rolnictwo/maszyny-rolnicze/plugi/podkarpackie/?search[order]=filter_float_price%3Aasc

• Przez karol199012
      witam . planuje zmianę mostu z c328 na c330 ponieważ za każdym razem gdy chce podłączyć maszynę na przekaźnik np przewracarkę to ta łapie mi za zaczep co jest dość uciążliwe. ponoć można przerobić to na c330 co o tym sądzicie ?? gdzie coś takiego dostać w dobrej cenie  ?? nowe części przekraczają moje możliwości budżetowe niestety....
    • Przez pronarek
      mam pytanie czym sie róznią te ciagniki które napisałem w temacie wiem tylko że 325 i 328 mają inną os niż c-330 ale nie wiem która jest lepsza.
      Potrzebuje ciągniczek taki do opryskiwacza i na podwórko narazie robi to c-360 ale jak pomysle ze latem musze jej przd kazdym rwaniem pomidorów wlc jej konewke paliwa to mi zle a c-330 wydaje i sie ze z masztem sobie poradzi i mniej spali!!!!!!
    • Przez aero2
      Witam.
      Mam problem prawe przednie koło mi się rozkręca buja w Ursus C-330M to znaczy na razie chodzi ale jest przerwa w nim prawie 1 cm.
      Prawdopodobnie padło coś od orki bo ciągle ją robiłem przez 1,5 roku czy ktoś może powiedzieć co to za część trzeba wymienić kupić?