Skocz do zawartości
Wampirek

prasa john deere 336 problemy ;(

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Prasa
Wampirek    0

Witam kupilismy prase john deere 336 i prasowała dobrze do pewnego czasu. Coś jej odbiło i w ostatnim czasie gdy snopki są ścisłe to prasa nie spuszcza sznurka z palca, wyglada to tak ze trzyma 2 czy nawet 3 nie zawiązane sznurki a potem puszcza wszystkie, dzieje się tak tylko na jednym aparacie i gdy snopki są ,,ścisłe" znaczy lekko ściśnięte bo gdy są takie ,,leluciaste" ze po wypadnięciu ledwo się trzymają to wszystkie zawiązane są ok, na sucho bez siana też wiąże super, dodam, że gdy sznurki zostaną puszczone to są nie związane

Edytowano przez Wampirek

Wampirek    0

nie, okoliczny mechanik stwierdził ze to co z dzwignią nozową podłożył tam jakies podkladki zeby wyzej lapala ale nadal jest to samo

Wiadomość z agroFakt.pl

Karol445    39

Po pierwsze naostrz dobrze nóż ten co odcina sznurek bo może być tępy i zaciska sznurek na palcu. Po drugie sprawdź czy dźwignia nożowa przesuwa się po palcu z lekkim oporem Po trzecie sprawdź rolke tej dźwigni czy nie jest wytarta i dźwignia ma za mały skok wtedy. Jak te trzy rzeczy zrobisz i nadal będzie nawijała rozkręć docisk palca tak o jeden obrót nakrętki. Może tez byc jakiś sznurek nie taki założyłeś one sa kapryśne co do jakości sznurka i czasem wystarczy założyc inny i kłopot sie kończy

Wampirek    0

właśnie przestało się dziać to z tym nie spuszczaniem sznurka teraz raz na kilka snopków zdazy się tak ze sznurek jest zawiązany ale właśnie jakoś tak dziwnie ucięty np jeden koniec ze supłem krócej drugi dłużej czasem utnie super a czasem ,,wyzemle" i sznurek sie wtedy rozwiązuje ale nozyk wydaje się być dość ostry próbowałem nim normalnie przeciąć sznurek i nie ma zadnego oporu

Edytowano przez Wampirek

Klepk995    171

ale naostrzyć możesz bo ja też w w podobnej prasie miałem że nożyk osty a i tak nie wiązała a naostrzyłem to było dobrze

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Bartek19961
      Witajcie. 
      Jestem tutaj nowy więc wybaczcie jeśli był już taki temat. Sprawa jest niby prosta nie wiąże mi prawy aparat w welger ap 52. Może ktoś się orientuje co mogło się stać może ktoś posiada takową prasę i miał już taki problem. A więc do rzeczy. Chodzi o to że w prawym aparacie palec słupacza i chwytak sznurka obracając się przy wiązaniu belki nie wracają do pozycji wyjściowej. Tylko są ustawione w odwrotną stronę co osprzęt w lewym aparacie. Tak jakby talerz aparatu ich nie dociskał wystarczająco i prsepuszczało w połowie obrotu. Tryby wyglądają ma dobre nie ma żadnych wyszczerbień. Fakt nie rozebrałem jeszcze tego Ale może ktoś z was miał takie zdarzenie i udało mu się rozwiązać ten problem. Dodam że nigdy poza zmianą sznurka nie przepuściła mi belki przez 6 lat użytkownika nie związała może z 10 sztuk, a co sezon robi około 1500-2000 sztuk 
    • Przez Marcinek178
      Panowie prasę posiadam od niedawna, chciałem ją dziś wypróbować no i problem od razu powstał. Mianowicie nie wiąże mi kostek z prawej strony tzn. niby wszystko dobrze, ale gdy wiązka jest już na wylocie to obcina ten prawy sznurek. niby znajomy próbował coś regulować w aparacie ale nic nie pomogło. W czym może tkwić problem i jak go zdiagnozować. Nie znam sie na prasach więc proszę o wyrozumiałość. Dodam że prasa jest z 1986 roku. aparaty wyglądają na oryginalne. Dziękuje wszystkim którzy mi pomogą.
    • Przez rollo29
      Prośba do szczęśliwych posiadaczy prasy John deere 346 lub podobny model 3...Zerwał mi się główny łańcuch napędowy przy wałku ,i moje pytanie ile on liczy ogniw ,czy konieczne (napewno tak)jest ustawienie" zapłonu".😱😱😱😱😱😰😰
    • Przez rollo29
      Prośba do szczęśliwych posiadaczy prasy John deere 346 lub podobny model 3...Zerwał mi się główny łańcuch napędowy przy wałku ,i moje pytanie ile on liczy ogniw ,czy konieczne (napewno tak)jest ustawienie" zapłonu".😱😱😱😱😱😰😰
    • Przez k1212
      Witam mam taki problem z prasą Deutz Fahr HD360 że nie opuszcza podbieracza. Można go opuścić tylko ręcznie nie działa ta zapadka, kupiłem tą prasę z rozwaloną zapadką od podnoszenia i opuszczania i prosiłbym o jakieś zdjęcie jak wy macie ustawione te zapadki i sprężyny może być zdjęcie z Sipmy Z224 podobno to jest to samo.
      Z góry dzięki.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.