Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Ciężko powiedzieć, na ile ha? Nowe to niby zawsze nowe a przy używanym różnie się może trafić, kwestia taka czy kredyt nie będzie cię mocno obciążał, jeżeli nie to chyba bym postawił na nowe. Tylko majorka to z oponami radialkami i kompletem obciążników bo tak to będzie się ślizgał.

Edit: Ale rozpędziłem się kwestia jeszcze taka pomocnik czy główny ?

Edytowane przez STIG0013
Opublikowano

7745 godny polecenia prosta i sprawdzona konstrukcja tani w utrzymaniu i ewentualnych naprawach konfort jak w zetorze 3+ spalanie male no i spisz spokojnie ratami sie niestresujesz za 40-45 kupisz ladny traktor i napewni bedziesz zadowolony a najlepiej jak cos znajdziesz cos sprowadzonego z ue GB . DE tam te ciagniki ciezko niepracuja bo sa poprostu zamale kreco sie nimi w kolo komina pozd

Opublikowano

Major niema polotu do 7745. Nawet proxima to już nie ten zetor nie ta jakość. A szczególnie kabina która jest głośniejsza i z bardzo słabych materiałów wykonana w porównaniu do starego zetora.

Opublikowano

Gdzieś na forum ktoś pisał że sąsiad mający nie całe 8 ha kupił nowego farmtracka 100 km, na forum jest user który ma na 15 ha nowy ciągnik z pełnym osprzętem i nowy kombajn więc wiele rzeczy się da :)

Opublikowano

Kolego poczytaj moje posty na forum olej wydobywa się z rury wydechowej w nowym Majorze 80 .Miałem 2 szt.nowe, silniki masakra kopciły ja stara 60,odradzam.

Opublikowano

A ja tak konkretnie- na ki ciort Tobie traktor o mocy ok 80 koni na 8 ha? Do tych 12 spokojnie obleciałbyś c330, ale jak ma już być Zetor to nie ma co szaleć i taki 5211/5245 by Ci wystarczył. Jak nie masz konkretnych zysków to nie ma co się pchać w kredyty na nowy ciągnik który będziesz spłacał XX lat, a nawet te 40-45 tysi to jednak trochę jest (znajomy sprzedał za 47-48 ostatnio Zetora ZTS 12245 w stanie świetnym, a jaka to różnica mocy...). Ewentualnie popatrz za dobrą sztuką 8145 albo coś w tym stylu.

 

A co do nowych zabawek na mikro areały to u mnie w okolicy jeden facet na 8 ha kupił sobie przeszło 100 konne NH i z tego co widzę to więcej stoi jak jeździ. Inny za 330 brutto kupił sobie 120 konną Valtrę na 20 ha i jeszcze trochę zabawek. Ale rekordzista o którym słyszałem, wydał około miliona na nowego JD 140 koni i nowe maszyny na... 30 ha... Tak więc nie ma co szaleć i według mnie 5211 by wystarczył.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v