Arek9103

Mengele Mammut 7300 czy 7800

Polecane posty

Arek9103    0

Witam forumowiczów!

Jaki silnik w sieczkarni Mengele będzie lepszy, mniej awaryjny, mniej paliwożerny? Czy volvo w serii 7300 czy też może mercedes w 7800?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek9103    0

Bo właśnie oglądałem 7300 i silnik to jak żyleta chodzi i tak się zastanawiam czy te silniki volvo są dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Golden_85    0

ja bym wziął z silnikiem Merca, bo z Volvo nigdy nie miałem doczynienia... ale jak ktos wspomiał wcześniej jeśli nie zajechany to pewnie merc i volvo bedzie robote robił

przez ostatnie 10-12 lat tylko raz trafił sie wsród moich znajomych że sieczkarnia miała zjechany silnik i był to Jaguar 685,

z własnego doswiadczenia wiem że silniki V8 mercedesa są bardzo dobre - oczywiscie te montowane w Jaguarach

i dlatego poleciłbym Ci kupno Jaguara starszego SL, MEGA albo z serii 800 - np. 840 lub 850 (takimi miałem okazje popracować)

kurcze rozmarzyłem się :-)

wracając do tematu MERCedes OK, Volvo -nie mam pojecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek9103    0

Ja właśnie mam też silnik mercedesa w Claasie Jaguarze 685sl tylko, że to ma za mało mocy i tylko heder 4-rzędowy ;p I teraz myślę nad zmianą na Mammuta bo podobno te sieczkarnie są proste i dobre. A i te 420 koni to już spokojnie da rade w 6 rzędach. Tylko właśnie nie mam skąd wziąć opinii o tych silnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Golden_85    0

685 mają bardzo słabe motory, nawet na te 4 rządki... weź pod uwagę że firma Mengele już nie istnieje i w przyszłości moze być problem z częściami a Claas to claas, wymień 685 na 695 MEGA i 6 rządek jak nóż w masło, do kempera ma tył za lekki ale troche betonu i stali czyni cuda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witt25    4

ja mam mengele i z częściami nie ma problemu ;) jak maszyna będzie dobrze przeglądnięta przed sezonem to nie stwarza problemów większych. wiadomo zawsze coś może się popsuć ale mengelki są proste w budowie. silniki mercedesa to w mengele też są takie same jak w jaguarach odpowiednio mocny silnik do modelu. mengele ogólnie fajne maszyny proste itd tylko szkoda że nie mają bębna na v jak w jaguarze. znajomy ma z silnikiem volvo mammuta 6800 z kemperem 4500 i chwali daje radę, wiadomo im mocniejszy silnik tym robota idzie. jak ten silnik pali na strzał, korkiem oleju nie dmucha itp to brac i w pole :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Jak nie mają ja w swoje 6600 mam coś podobnego do układu V. Noże z lewej mają inny skos a z prawej inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Większość silników Mercedesy i tu i tu

Jaguar 685/695mega- OM442A

685sl- OM421A

690sl- OM422A

Dla przykładu w Mengele SF

sf6000-OM422A

sf6600-OM442A

sf7000- OM442LA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witt25    4

no może coś podobnego ale taki sam jak w jaguarze ? bo o taki bęben mi chodzi .pioter fakt to te same silniki zależy jaki model sieczkarni, nie wiem jaki symbol silnika jest w mamucie 6800 chyba 442a ale silnik jest taki sam jak w jaguarze 840

Edytowano przez witt25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja mam niby pierwszy sezon mamuta z Volvem 430km jak narazie jestem zadowolony w porównaniu z poprzednia SF na Mercu oszczednosci spore. Maszyny proste i łatwe do naprawy. mam tylko problemik z kemperem rano z rosa zapycha mi sie dolnymi suchymi liscimi gdzies w kanale gdzie wciaga łodygi i blokuje bebny ( sprzegło troszke przez to przypaliłęm z jednej strony) moze ktos podpowiedziec co zrobic zeby nie zbierały sie te liscie chyba miedzy bebnem wciagajacy a tym co podaje dalej do grdzieli. I druga sprawa skad brany jest sygnal żeby komp liczył hektary bo mam predkosc liczy dystans ale nei liczy mi hektarów chyba ze nie umie uruchomic licznika :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witt25    4

na bębnach są takie zgarniacze może pomiędzy bębnem a zgarniaczem jest za duża szpara i się upycha wszystko. a sygnał brany jest z koła ale jak liczy prędkość to widać czujnik powinien być dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

wlasnie chodzi mi o czujnik ktory przełacza z trybu roboczego do jazdy na pusto powinien byc gdzies przy gardzieli ale nie widze tam nic poza czujnikiem przy ostrzałce. a co do zapychania to tez podejrzewam te zabieraki sa troszke poddarte choc juz to sa drugie naspawane. Tylko że problem jest praktycznie tylko z prawej strony lewa idzie jak nalezy. a stan zabieraków jest podobny


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witt25    4

powinien być przy gardzieli może jest zerwany.. może zabierak z prawej strony jest za bardzo przyjechany niz z lewej bo mi do głowy przychodzi tylko taki powód bo nic innego nie może raczej być bo nie ma tam nic skomplikowanego żeby się zapychała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

kupiłem ja od ludzi którzy kosili na godziny i nie ma w ogóle czujnika jest jakas kostka wolna z prawej strony z 2 kablami ale nic wiecej. Nie wiem czy to nie sa kable od automatycznego podsuwania stalnicy które kiedys było :)  Co do zapychania to przygladam sie obu stronom i praktycznie bez różnicy jest ale tez obstawiam zabieraki. Może spróbuje choc 1-2 sztuki napawac i zobaczymy czy pomoże :) Co do tego czujnika może ktos ma fotki gdziue on jest lub powinien byc ? Z katalogu za wiele nie moge wywnioskowac 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    199

kupiłem ja od ludzi którzy kosili na godziny i nie ma w ogóle czujnika jest jakas kostka wolna z prawej strony z 2 kablami ale nic wiecej. Nie wiem czy to nie sa kable od automatycznego podsuwania stalnicy które kiedys było :)  Co do zapychania to przygladam sie obu stronom i praktycznie bez różnicy jest ale tez obstawiam zabieraki. Może spróbuje choc 1-2 sztuki napawac i zobaczymy czy pomoże :) Co do tego czujnika może ktos ma fotki gdziue on jest lub powinien byc ? Z katalogu za wiele nie moge wywnioskowac 

Łukasz ten czujnik o który pytasz to jest z prawej strony na równo z tym wałkiem co ma detektor. jak chcesz to podjedż do mnie. też mam MF. A może masz w katalogu rozmiar łożysk na walcach ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Skąd jestes kolego ? Co do łożysk to nie mam nr bo kupiłem z nowymi walcami i nowymi łożyskami FAG-a wiem tylko ze sciagali je na zamówienie i po 200zł sztuka.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    199

Skąd jestes kolego ? Co do łożysk to nie mam nr bo kupiłem z nowymi walcami i nowymi łożyskami FAG-a wiem tylko ze sciagali je na zamówienie i po 200zł sztuka.

 

Z Otylina

 

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

A to juz wszystko jasne :) może kiedys wpadne ale raczej ten sezon juz jakos tak wykosze :) Nie masz katalogu części ? Bo mam w PDF jakby coś było trzeba :) łożyska na gniotowniku to 22209 CC/C3 - wysoko obrotowe  takie cos http://allegro.pl/lozysko-barylkowe-22209-e1-c3-fag-i4597299079.html

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek550    1

Ja mam z silnikiem mb czyli 7800 daje rade :) tylko trochę pali... Ps . mogę odsprzedać intrukcję do mengele mammuta w j. polskim Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez miki83
      poszukuję instrukcji obsługi do przyczepy mengele garant super 540, a może ktoś ma taką przyczepę i udzieli kilku praktycznych porad?
       
    • Przez Kubacsb
      Witam mam zamiar kupić przyczepę samozbierającą mengele duobull 7000  z 2008 roku. Przyczepa ma zbierać trawę z powierzchni 150ha. Co myślicie o tej firmie? Czy są awaryjne?


    • Przez Simmi
      Witam. Ostatnimi czasy rozglądam się za wymianą mojej sieczkarni na troszkę bardziej wydajną. 
      Chcę, abyście mi doradzili jaką sieczkarnię wybrać, aby dobrze sprawowała się w koszeniu 4 rzędowym hederem lub kemperem 3000.
      Na oku mam:
      - Claas Jaguar 685SL,
      - New Holland 1905 lub 2205,
      - John Deere 5830,
      - Mengele SF5600.
      Która z tych sieczkarni Waszym zdaniem najlepiej wypada pod względem bezawaryjności, spalania oraz dostępu i ceny części zamiennych. 
    • Przez maciek1425
      Siema mam problem z mengele mb 220. Wczesniej cieła chyba drewno spełniała role rebaka no i wymieniłem wszystkie noże tylko nie były kupowane tylko robione na zamowienie no i jest ich 12 tylko ze 2 z tych 12 nozy sa o grubosci 8 mm a reszta czyli 10 maja grubosc 6 mm. Lopatki ktore wyrzucaja kiszonke sa nieco starte ale jeszcze nigdy mi sie nie zapchala tarka na obudowie jest w bardzo dobrym stanie (chyba nigdy nie uzywana) natomiast gniotowniki ktore sa za nozami sa zuzyte okolo 0.5 - 1 cm tne nia 2 m qq ursusem 2812 moje pytanie jest nastepujace: Co zrobic zeby qq byla lepiej pocieta ? niektore ziarnka sa przeciete inne lekko naderwane ale liscie nawet te b. zielone nie sa posiekane czasami nawet wyleci z rury pol kolby albo na bebnach ktore wciagaja qq leza kawalki kolb i nie chca wleciec do srodka i jeszcze jak ustawic te widelki ktore pochylaja qq przed zcieciem jesli mozecie pomozcie bo juz 2 rok sie z tym mecze i nw co zrobic 
    • Przez Tomasz12441
      Witam. Posiada ktos z Was moze prase Mengele 530?  Poszukuję instrukcji obsługi, albo kogoś, kto wie mniej wiecej co i jak powinno działac. Dołączam zdjęcie sterownika

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj