Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
masa24

agro tom - skotarek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
masa24    55

witam, zastanawiam sie nad zakupem agregatu scierniskowego oraz uprawowego. rozwazam te dwie firmy

macie moze jakies doswiadczenia z tymi firmami?

Wiadomość z agroFakt.pl

KOVU    1

ja mam agregat skotarka kupilem w zeszlym roku i spisuje sie dobrze jak na razie nic nie peka i farba tez sie trzyma robote robi wiec nie nazekam oceniam jako uzytkownik a nie ze gdzies cos slyszalem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Grzybekk
      Witam. Dzisiaj próbowałem przymierzyć mój agregat który będzie pracował przy uprawie ścierniska oraz po orce z siewnikiem Famarolu. Zaczepienie było trochę pracochłonne.

Najpierw musiałem zaczepy agregatu przestawić z zewnątrz do wewnątrz, gdyż były zdecydowanie za szeroko. Zresztą dalej jest i siewnik może mi spaść. Myślałem żeby pokombinować z podkładkami - zda to egzamin ?

Potem całkowicie odkręciłem łapki od agregatu, żeby zaczepić, nie udało się zaczepić przy skręconych - koła siewnika czepiały jakoś o wał. Jest możliwość tak jakby ustawienia tych łapek pod kątem, co powoduje że dół siewnika się trochę odsunie - myślę że to powinno pomóc.

W powietrzu jak był siewnik lepiej to wyglądało, jak opuszczałem siewnik na hydropaku to się przesunęło - kiepsko to wygląda.

Na zdjęciach widać że mocowanie jest też niezabezpieczone, nie dało się tego zrobić bo przeszkadza rama siewnika.

Wydaje się że siewnik jest za blisko wału.
      Przepraszam że ostatnie nie obrócone - na kompie obróciłem za to na serwerze coś nie wyszło to.

Chciałbym, aby osoby posiadające taki agregat agromaszu lub którejś z bliźniaczych firm podzieliły się swoimi "wrażeniami", jak rozwiązały by moje problemy w związku z powyższymi problemami. Jutro będę dalej kombinował, może sam do czegoś dojdę, ale proszę o wasze wszelkie pomysły, rozwiązania. Z góry dzięki.
    • Przez vandenwiniu
      Witam, planuję zakupić maszynę do uprawy ścierniskowej chodzi mi konkretnie o agregat talerzowy z wałem packera 4,5m ciągniony i mam następujące pytania:
      1. Czy firma Agro Tom to dobry wybór?
      2. Czy firma Agro Tom robi solidny sprzęt i czy warto w niego inwestować?
      3. Czy taki agregat będzie dobrym rozwiązaniem na ścierniska czy lepiej kupić grubera?
      z góry dzięki za pomoc
    • Przez damianus2222
      Witam wszystkich, zastanawiam się nad zakupem któregoś z wymienionych siewników. Ciągałby go zetor proxima plus 85. Prosiłbym właścicieli o wyrażenie opinii na temat jedneo i drugiego? jak z wykonaniem, i który bardziej byście polecali. Chyba że ewentualnie inna firmę, lecz to tak jak w przypadki tych dwóch cena podobna. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
    • Przez katopo
      Witam,
      mam pług Agro-masz PZ4 z zabezpieczeniem śrubowym przeciw kamieniom jak na zdjęciu: http://www.agro-masz.eu/img/plug-zagonowy.jpg

I mam problem bo jeszcze nigdy nie ścięło mi zabezpieczenia tylko łamało lemiesz albo go gięło. Teraz założyłem nowe lemiesze z unii i te się nie gną ani nie pękają ale i tak jak trefie w kamień to pług aż podrzuca do góry lub w boki a zabezpieczenie jest nie ruszone. Co radzicie zrobić aby zabezpieczenie było bardziej efektywne. Myślałem nad zmienieniem śrub na mniejsze co wy na to?