Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

Obroty silnika,proszę o pomoc!

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam!W tym tygodniu kupiłem Bizona zo56 i nie wiem dlaczego,ale po wejściu na obroty osiągam maksymalnie tylko 2200,a słyszałem,że Bizon osiąga nawet 2700.Proszę o poradę,co zrobić,aby obroty śmigały tak jak tu https://www.youtube.com/watch?v=2cD0AGTlSSI

Edytowano przez bizonpolski

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A propo obrotów,jakie są maksymalne bezpieczne obroty dla Bizona ,żeby się tam nic nie rozsypało?

Wiadomość z agroFakt.pl

jaro30    10

sw 400 osiąga maksymalną moc przy obrotach 2300 ale do pracy przeważnie stosują 2400- 2500 .

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko trzeba to zmierzyć porządnym tachometrem, a nie ustawiać w oparciu o wskaźnik na tablicy.

Junkers    42

Wiekszosc ludzi ustawia na 2250 i tak powinno byc, instrukcja tez tak mowi, ze to obroty nominalne.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

wieslaw16    50

Na pompie wtryskowej można podkręcić obroty silnika :) tylko musisz zerwać plombe, no i podkręcasz :)

No można zawsze po fachowych w ustawieniach sobie pokręcić :ph34r: ,ale kąnsekfęncje tego mogą być różne, to jeszcze sprawa jak komu zależy na żywotności silnika czy też całej maszyny, jedno jest pewno szybsze zużycie silnika to m.in. ,a uzyskanie wyższych prędkości innych podzespołów to już kwestia zużycia pasów czy kół pasowych lub odpowiednia ich regulacja :rolleyes: Pozdrawiam.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez BumBleBeeee
      Witam. 
      Mam mały problem z NH TM 190. Mianowice przy odpalaniu od razu gdy odpali wchodzi na obroty rzędu 1500 czasami mniej i nie  wiem czego to może być wina. Wie ktoś czym może być to spowodowane ? Dodam, że gdy odpali wchodzi na te 1500 obrotów pochodzi 1-2 sekund i spada do normalnych obrotów na jakich powinien chodzić 
    • Przez KrychxU
      Witam forumowiczów, z powodu braku dużej ilości czasu nie zdążyłem przejrzeć całej zawartości forum odnośnie wzw. Rozrzutnika warfarmy. 
      Głównie chodzi mi o to by posiadacze określili ile mocy potrzeba by ten rozrzutnik nie stawiał oporu, mam zetora 7211 i myślę że w tych 6 tonach na suchym gruncie da radę, jaka jest wasza opinia na ten temat? 
      I jeszcze jedno, czy ten model Rozrzutnika z pionowymi wałkami jest godny uwagi? 
      Pozdrawiam serdecznie i czekam na komentarze. 
      Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

• Przez 12145
      Witam, nigdzie nie mogłem znaleźć tego tematu więc postanowiłem utworzyć nowy. Zwracam się do Was z prośbą/ zapytaniem gdzie znajduje się regulacja obrotów prędkości nagarniacza w Claas'ie Mercator'ze 70/75. W katalogu nic nie mogę znaleźć, w internecie też nic nie zobaczyłem. Pozdrawiam, i proszę o w miarę szybkie odpowiedzi.
    • Przez Karolloo
      Serdecznie witam wszystkich forumowiczów,   W ubiegłym tygodniu mój wujek, który prowadził gospodarstwo rolne dostał poważny udar - na tyle poważny, że nie jest w stanie prowadzić samodzielnie gospodarstwa. Nie wiadomo czy jeszcze kiedykolwiek będzie mógł.   Z racji, iż wujek był kawalerem nie ma osoby, która mogłaby poprowadzić jego gospodarkę, zatem w porozumieniu z resztą rodziny postanowiliśmy, że podejmiemy się prowadzenia kilkunastohektarowego gospodarstwa wujka, szkoda żeby się zmarnowała.   Z tego co się zdążyliśmy zorientować i popytać sąsiadów wujek posiadał następujące maszyny: agregat uprawowo-siewny, brona talerzowa, pług, kultywator, siewnik, rozsiewacz, opryskiwacz, brony, ślepe, rozrzutkę do obornika, ładowacz, ciągniki, przyczepki. Jeżeli coś pominąłem to dopiszę.   Wujek oprócz roślin typu ziemniaki, buraki, jęczmień, pszenica i łąki - trzymał również parę świnek i byczków na sprzedaż.   Z racji, iż nikt z nas nie zajmował się nigdy uprawą roli, ani nie ma wykształcenia rolniczego, mam do was ogromną prośbę. Czy moglibyście napisać co, w jakiej kolejności robi się na polu, jakie zabiegi, jakimi maszynami etc., krok po kroki jeśli się da.   W naszym rejonie żniwa jeszcze w trakcie, ciągle pada.   Jeśli bylibyście tak uprzejmi i zechcieli pomóc, to czekam na wasze odpowiedzi co robić, od czego zacząć, jakie maszyny, jakie uprawy, jak przygotować pole - co po kolei, kiedy nawóz na pole, obornik etc, jakie uprawy najprościej wykonać.   Bardzo zależałoby nam na uprawie gospodarki po godzinach - po pracy. Oczywiście w miarę możliwości będziemy się kształcić w zakresie rolnictwa. Jesteśmy świadomi, że pierwsze kilka lat będzie dla nas mega wyzwaniem.   Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez piotrek202127
      Witam,
      Chcę kupić prasę z powyższych lecz nie wiem która była by najlepsza. Wiem że Case i NH to prawie  to samo lecz może się czymś różnią. Czy warto kupić prasę zachodnią czy polska też da radę. Dodam że prasa będzie robiła ok 550 bel rocznie. Pracowała by z 82km ciągnikiem. Czy częśći zamienne do tych pras bardzo różnią się ceną? Słyszałem od wielu że Unia to najlepsza polska prasa. Czy waszym zdaniem Unia wystarczy na 550bel rocznie. 
      Z góry dzięki za pomoc

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.