Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
EKO-ENERGIA

MF 38 - prędkość młocarni

Polecane posty

EKO-ENERGIA    8

Witam

Koledzy, w jaki sposób wasze MF mierzą prędkość maszyny, jak ja ustawiacie.

Mój mf 38 jest z 1992 roku, na konsoli mam przycisk do ustawiania, jak go wciskam, słychać pracę układu hydrauliki ale dalej to nie wiem czy zwiększam czy zmniejszam prędkość, jak to ustalić.

dymek333    1

Na wyświetlaczu powinieneś miec skalę zatytułowaną "DRUM" ( w przypadku jęz. angielskiego ) no i ta zielona kreska wskazuje ci prędkośc młocarni :) Jak potrzebujesz się czegoś więcej dowiedziec to pisz na pv, mam MFa 34 i z chęcia pomogę ;)

Michal225    13

Dokładnie tak jak kolega wyżej pisze , zobacz też czy pas też się naciąga bądź popuszcza .....

Wiadomość z agroFakt.pl

EKO-ENERGIA    8

dzięki za podpowiedzi

działa, pas się przesuwa, koła się powiększają i zmniejszają

nie działa u mnie jedyni czujnik od prędkości, wiec ustawiam na przysłowiowe oko.

dymek333    1

Koledzy mam do was pytanie ... Nie chcę zakładac nowego tematu dlatego piszę tutaj.

Czy zna ktoś jakiegoś dobrego speca, który dałby rade zastąpic stary, kwadratowy, przedpotopowy monitor nowym LCD ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez El_Chapo2812
      Witam, niedawno kupiłem ursusa 4512, ma on z tyłu opony 13.6-36.
      Pytanie brzmi czy uciąg i trakcja na tych kołach jest dobra i kupić nowe opony w tym samym rozmiarze bo stare są już spękane i zdarte czy kupić felgi pod opony 16.9-30.Jest to główny ciągnik w gospodarstwie.
    • Przez holland95
      Witam posiadam fergusona 6280 w którym występują 2  problemy  z podnośnikiem 1 to  podczas prac polowych podnosi szybko a gdy chce opuścić to robi to bardzo powoli    a 2 to gdy podniosę maszynę to wygląda na to jak by się zaciął  bo nie chce opuścić i nie wiem co się dzieje pomóżcie    . Jeśli macie sprawdzonych mechaników z wielkopolski to polecicie   jakiegoś   mi
    • Przez Marek330ci
      Witam Przymierzam się do zakupu  ciągnika Case CS - 100 i prosił bym o opinie na temat tego sprzetu. 
      Czy jest to solidny fest sprzęt, na co patrzeć kupując , co maja super, co słabe. 

Dane ; 
      Silnik Sisu 4t o mocy 100km
      Podnośnik EHR
      skrzynia ZF z 4 polówkami 

Jaka awaryjność , 
      Czy skrzynie są wytrzymałe i nie padają oraz jakie koszty naprwy skrzyni , silnik itd

Silnik , most elektryka skrzynia  itd wytrzymałość naprawy, jednym słowem wszystko o tym ciągniku.
      Chce tylko sprawdzone opinie , nie ze coś słyszałem, by nie było zgrzytów
      Bardzo proszę o opinie i z góry dziękuje wszystkim którzy zechcą się przyłączyć do rozmowy  
      Przeniesiony do odpowiedniego działu
    • Przez Cineek
      Witam Panowie, 
      Jak w temacie, mam dylemat pomiędzy tymi dwoma ciągnikami, planuję zakup ciągnika o mocy 120-140KM, kwota jaką chcę przeznaczyć to ok. 180tys. zł. W grę wchodzą niestety tylko używane i jak najmniej awaryjne  
      W zakładanym budżecie upatrzyłem sobie MF 6475, skrzynia dyna6 i Fendta 711 Vario.
      Wiadomo MF nowszy, 2010r, Fendt 2007r.
      Przebieg znów większy ma Fendt, pytanie tylko jak z awaryjnością tych ciągników, co byście polecali? Wiem że w Niemczech co trzeci ciągnik to Fendt, stare były nie do zdarcia, jak wszystko, natomiast żyjemy w dobie "czasu życia produktu" i nie chciałbym bez potwierdzonych informacji wydać tyle kasy.

Licze na wszelkie informację, oczywiście jestem otwarty na nowe propozycje jeśli chodzi o zasugerowanie ciągnika.

Pozdrawiam
    • Przez RedPower
      Witam,
      Niedawno zakupiłem ciągnik Massey Ferguson 3065. Niestety posiada w pół działający komputer. Tzn. Komputer się podświetla jednak nic nie wyświetla, nie da się przełączać między funkcjami. (Załączone zdjęcia) "Ruszyłem" kostkami pod deską rozdzielczą jednak nic nie pomogło. Jaka może być przyczyna i jak to naprawić?

Drugim problemem jest obrotomierz. Nabija on mth lecz wskazówka ani drgnie. Dodam że z kostki za obrotomierzem wychodzi kabelek (żółty) z okrągło końcówką. Gdzie miałby on dochodzić?

Załączam również zdjęcia.

Z góry dziękuje za pomoc.