Skocz do zawartości
acdc

Jaka prasa rolująca do Zetora 5211

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Prasa
acdc    0

Panowie potrzebuję porady, wskazówek jaką prasę kupić do Zetora 5211. Budżet około 20tys. Wymagana: owijanie siata + sznurek, na pasach ewentualnie łańcuch, podbieracz około 180cm, dobry dostęp do części i mało awaryjna . Prasowana będzie: słoma, siano, w przyszłości sianokiszonka. Zestaw będzie pracował głównie na usługach. Niestety w temacie pras jestem zielony, więc miłe będą wytyczne co w miarę dobra prasa powinna mieć na wyposażeniu.

Edytowano przez acdc

nunu85    82

takie rzeczy tylko w erze.

ten traktor jest za słąby do jakiejkolwiek prasy rolującej to raz.

dwa: znaleść zdrową prase na siatke i sznurek z szerokim porbieraczem za 20k też łatwo nie bedzie.

bartek1992    34

Co Ty gadasz że za słaby. JD 550 może spełniać twoje wymagania

Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Wiadomość z agroFakt.pl

nunu85    82

toż ten traktor ma 44KM, to ja nie wiem jak ma zrobić dobre bale.

Może jakieś sflaczałe ukręci, ale dobrze ubitych na pewno nie.

Bartekj1994    111

44km to jest mało do jakiejkolwiek pracy zachodniej. U mnie przy NH 648 Zefir 85km przy dobijaniu i mokrej trawie schodzi z obrotów momentami a u sąsiada Krone z Ursusem 5314 72km to też słabo dobija bo nie daje rady. Kiedyś próbował włączyć rotor na sianokiszonce to ursus tylko chmure puścił i padł.

nunu85    82

a widzisz w wymaganiach, że autor chce podbierzcz 180cm?

ps

jakim traktorem z nią prasujesz?

ps2

na yt jest filmik jak z kr125 (bądź 130, nie pamietam dobrze) jeździ ursus c360 3p. On ma 48KM, a operator jeździł z gazem w podłodze, z otwartą maską, bo silnik sie prawie gotował i sam wasciciel w komentarzasch stwierdził, ze tylko rok tak jeździł a potem kupił mocniejszy traktor.

Wiec do prasy te 50KM to jest absolutne minimum, a najlepiej to od 60 wzwyż.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ChudziX
      Witam 
      Mam zamiar kupić w tym roku prase rolującą zdecydowałem już o tym że typ tej prasy to łańcuchowo walcowa. Teraz mam do was pytanie myślałem i oglądałem 2 marki pras jedna to Gallignani RECO 3200l a druga to krone kr 130 s Wyposażenie w nich to szeroki podbieracz, zamki na komorze , wiązanie siatką i na dwa sznurki. Chciałbym sie zapytać was która waszym zdaniem lepsza pod względem awaryjności, ceny i dostępności części. Prosze mi nie pisać abym kupił np Sipme lub JD albo że Pasowa czy walcowa będzie lepsza. Z góry dziękuje za odpowiedź . 
      Pozdrawiam 
    • Przez deyu
      Chce kupić prase rolującą mam na nią przeznaczone 40tys zł nie może ona być starsza niz pięć lat czyli coś z polskich pras praktycznie tylko do słomy 25ha. Nie wiem która będzie lepsza sipma sokółka wafarma czy famarol proszę o pomoc.
    • Przez piotrek1796
      Witam. Mam prośbę do użytkowników prasy Pronar Z 500K. Proszę o szczerą opinię jak się sprawują i czy warto rozważyć jej kupno.

Proszę o wypowiedź jeśli ktoś zna ten model.
    • Przez hassi37
      Mam pytanie do użytkowników pras fendt jak  prasy tej marki się wam sprawują a mianowicie mam możliwość zakupu prasy 2600 vs z 2010 r 16000 bel zakupiona u polskiego dilera prasa od gospodarza proszę o podpowiedz co w niej sprawczać podczas zakupu .Pilne
    • Przez adi121233
      Ostatnio zakupiłem prasę Gallignani 3200 Turbocut. Posiada rotor jakiego nigdy wcześniej nie widziałem, działa on na zasadzie sieczkarni w kombajnie zbożowym np. w bizonie. Wałek z przykręconymi nożami który obraca się z dużą prędkością i do tego przeciw ostrza (noże) które wysuwają się z podłogi. Potrzebuje informacji na temat tego rotora, może ktoś coś takiego widział, coś słyszał, chciałbym się czegoś o tym dowiedzieć. W celu sprawdzenia prasy prasowałem słome z rozwiniętej beli, noże (przeciw ostrza) były wyjęte a pomimo tego ze słomy zrobiła się straszna sieczka. Teraz nasuwa się pytanie czy w polu podczas prasowania kruchej słomy też będzie się tak dziać ? Jutro postaram się załączyć zdjęcia tego rotora a tymczasem wysyłam zdjęcie na jakiej zasadzie to działa. Czekam na wypowiedzi