Skocz do zawartości
katopo

New Holland BR 750 - problem

Polecane posty

katopo    6

Posiadam prasę typu jak w temacie. Mam pewien problem z nią ponieważ podczas rozpoczęcia prasowania i po przejechaniu kilku metrów coś zaczyna walić, staje podbieracz. Materiał prasowany klinuje się z jednej strony i blokuje grzebień podający. Siano wbija się pomiędzy te płaskowniki co chowa się grzebień. Co może być przyczyną?

tespis17    21
(edytowany)

Kolego to co słychać to sprzęgło kłowe pociągi trochę je czyli dokręć nakrętkę.

Najlepiej zrób zdjęcie w momencie blokowania się. Ja jadę zawsze po środku.

A grabki dociskowe masz na podbieraczu???

Edytowano przez tespis17

katopo    6

O które sprzęgło ci chodzi kolego? Jak możesz to sprecyzuj.

Wina nie jest tego że jadę bokiem.Tak jak pisałem prasowany materiał wbija się pomiędzy płaskowniki i blokuje grzebień podrzucający materiał.

Grabki dociskowe mam ale tylko te pierwsze a tych drugich (węższych) nie mam

Wiadomość z agroFakt.pl

tespis17    21

Ja mam prasę NH 658 ale myślę że jest bardzo podobna do Twojej. Mi się tak działo jak prasowałem lucerkę ale mi się blokowało w miejscu gdzie miałem żmijkę na podbieraczu po bokach. Sprzęgło kłowe (nakrętka,sprężyna,tarcze uzębiające) jest jak patrzymy na wprost po prawej strony na dole przy podbieraczu ten co napędza podbieracz.

Może jeszcze być łożysko walnięte. Po kolei sprawdzać.

katopo    6
(edytowany)

to sprzęgło jest całe obudowane i nie ma tam żadnej śrubki żeby ją dokręcić.

Wszystko rozebrane i sprawdzone i teoretycznie wszystko ok.

Edytowano przez katopo

mart45    0

może ja dołączę się do tematu bo:

Mam prasę zmiennokomorową walcowo-pasową New Holland BR750 i mam problem chyba z nieobracaniem się materiału prasowanego w komorze.

Baloty nie wyglądają na zwinięte przez zmiennokomorówkę czyli tak: http://ls-portal.eu/wp-content/uploads/2013/07/rundballen-platzierbar.jpg

tylko jak by materiał się nie obracał i wyglądają jak  by były ze zwykłej stałokomorowej: http://img01.staticclassifieds.com/images_tablicapl/256283963_2_644x461_sloma-bal-bele-baloty-120-150-cena-za-sztuke-dodaj-zdjecia_rev002.jpg

raz na 30-40 balotów nie owinie mi siatką bo wydaje mi się że nie obraca się balot.

Oraz strasznie tnie czy to słomę czy siano.

tespis17    21

Słomę to Ci tnie bo jedziesz za dużym zgniotem. Zmniejsz zgniot. A to że nie obraca to spróbuj jechać wilgotną. Wina jest w dolnym wałku.

witam wszystkich.

ja mam prase nh BR750 z rotorem i mianowicie mam problem z prasowaniem glownie jeczmionki i nie raz sianokiszonki problem polega na tym ze jezeli jest maly pokos slomy lub sianokiszonki glownie na jesieni albo ten material jest krotki po rozpoczeciu prasowania rozchodza mi sie pasy na srodku robi sie duza przerwa miedzy pasami i nie da rady dalej prasowac ze zwykla sloma z pszemicy lub przenzyta nie ma takiego problemu . w czym moze tkwic problem jezeli ktos wie o co chodzi niech sie ze mna podzieli ta informacja z gory dziekuje.pozdrawiam

PronarekP5    32

Mam taka sprawę czy mógłby ktoś mi zmierzyć odrzutnik w prasie BR 750 , bo kupiłem taka prasę tyle ze od miejsca gdzie ta rura sie tam zgina nie mam reszty , gdyby mogl ktos zmierzyć tą rurę od tej blachy (od tego miejsca nie mam juz nic) do konca odrzutnika

FENDT PoweR i nie ma mocnych !

katopo    6

może być od case rbx 462? to raczej to samo.

PronarekP5    32

Widziałem różnice tylko miedzy tymi br 740 i 750 że te mniejsze maja krótszy, ale jesli Case robi bele do 180 to to samo będzie, i potrzebowal bym wiedziec pod jakim kątem jest wygięta ta rura , nie mam pomysłu jak to zmierzyć , może odległość od poczatku odrzutnika do konca/wierzchołka tej rury (po prostej)

FENDT PoweR i nie ma mocnych !

katopo    6

Proszę o poradę jak wygląda procedura wysuwu noży w BR750 oraz jak można je wymienić/zamontować.

Jak by ktoś dysponował instrukcją do BR750 to chętnie taką przygarnę.

ogi430    0

katopo instrukcja nie doszła na maila ? noże wysuwa się hydrauliką są od nich dwa przewody. a żeby wyjąć trzeba odryglować dźwignię jak stoisz przodem do prasy to po prawej stronie na samym dole za podbieraczem dociągasz zabezpieczenie dźwignie na duł otwierasz klapę  blokujesz i wyciągasz może  

katopo    6

Nic nie dotarło. Napisałem jeszcze raz na priv dwa adresy i bym prosił o wysyłkę

kris148a    16

Żeby nie zakładać nowego tematu, mam pytanie, jaką najlepiej siatke według was użytkowników kupić i założyć do br 740? Chodzi mi o producenta i szerokość siatki?
Proszę też o instrukcje obsługi na e-mail drzazgak@buziaczek.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez eela
      Witam
      Mam problem z ladowaczem czołowym firmy Quicke 970.  Jet on zamontowany na Case MX80C.  Podczas mycia ciagnika prawdopodobnie nastąpiło zwarcie i spaliła się puszka od sterowników(Tak stwierdzili fachowcy). Sterowniki są z firmy Walvoil, nie można ich nigdzie dostać oraz nieda się naprawić.
      Wiec w związku z tym poszukuję kogos kto by założył mi całą "instalacje" do tego tura od nowa. 
      Przesyłam fotki tego sterownika a tura podeślę później. 

• Przez Ares
      Witam.
      Szukałem w internecie ( może i słabo), ale nie mogę znaleźć. Otóż poszukuję dwóch części jak na zdjęciu. Pierwsza część to najprawdopodobniej tarcza sprzęgłowa składająca się z sześciu okładzin, połączonych sprężyną po obwodzie. Drugą częścią są tak jakby przekładki (czarne na zdjęciu). Powinno być ich 9 sztuk, a mam 8 (zaginęła). Czy ktoś z Was zna sklep internetowy, w którym kupiłbym powyższe części?. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

• Przez Kubek95
      Witam. Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem ciągnika John deere 3140, od pewnego czasu mam problem z hydraulika w nim. Mianowicie pierwszy raz zauważyłem problem przy pracy z pługiem obrotowym Lemken Opal 180, po zaoraniu około dwóch hektarów, na końcu pola nie mogłem podnieść pługa, po przegazowaniu do maksymalnych obrotów, pług podniósł się bez problemu, tak jakby odcielo się coś w hydraulice, oczywiście wspomaganie też nie działało, ale po przegazowaniu kierownicę mozna było kręcić palcem. Innego razu zauważyłem że jak ciągnik stoi tak z 10min na wolnych bardzo obrotach, to zatnie mu się wspomaganie i trzeba przegazowac żeby się odcielo. Nie wie ktoś co to może być za przyczyna? Może jest gdzieś jakiś zawór który steruje hydraulika i on się zacina? Bardzo proszę o pomoc bo jest to troszkę uciążliwe. (Przepraszam że założyłem nowy temat, ale nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi na mój problem) 

Pozdrawiam i liczę na jakąś pomoc. 
    • Przez tomek_firmaTr
      Chciałem wszystkich uczulić na bombę z opóźnionym zapłonem jaką możecie dostać od dawnego dilera Massey Fergusona.
      O ile wiadomo maszyna wyprodukowana w 2017r. i mająca więcej niż 90km nie może być obecnie zarejestrowana. Sprytny diler postanowił samemu Wystawiać Świadectwo Zgodności WE, a o ile wiem to może robić tylko producent. W tym że świadectwie traktor który ma 3 cylindrowy silnik o mocy ponad 90km, nagle na papierze ma już tych koni tylko 50 na silniku a o dziwo na wałku zyskuje 40km. Nie jestem specjalistą z Prawa ale sprawa wydaje się dziwna i podejrzana. Uwaga na te maszyny, żeby ktoś nie stracił przez to dotacji. 
    • Przez tomek14
      Witam mam problem z smarowaniem silnika zetora 7211 robiłem talerzówka ciągnik miał temperaturę cieczy 80-85 stopni i na wolnych obrotach 200-500 obrotów świeciła się kontrolka smarowania a jak się dodało gazu to gasła co może być przyczyną ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.