Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

to nie o to chodzi, rozmawiałem kiedyś z gościem który dużo ziemniakiem handluje i właśnie na temat marketów mi troche opowiedział jak to wygląda . Nie chce mi się wszystkiego tutaj opisywać ale mówił coś takiego, że jak im wstawiasz towar to od czasu do czasu dostajesz telefon, że oni chcą zrobić promocję np na ziemniaki i muszą po tyle i tyle kupić cena rynkowa ich nie interesuje, no i propozycja nie do odrzucenia albo dajesz towar albo na twoje miejsce czeka 10 innych.

Opublikowano

to nie o to chodzi, rozmawiałem kiedyś z gościem który dużo ziemniakiem handluje i właśnie na temat marketów mi troche opowiedział jak to wygląda . Nie chce mi się wszystkiego tutaj opisywać ale mówił coś takiego, że jak im wstawiasz towar to od czasu do czasu dostajesz telefon, że oni chcą zrobić promocję np na ziemniaki i muszą po tyle i tyle kupić cena rynkowa ich nie interesuje, no i propozycja nie do odrzucenia albo dajesz towar albo na twoje miejsce czeka 10 innych.

 

też podobnie słyszałem -tylko że cena na promocję jest ustalona wcześniej i gdy ziemniaki tanieją to dobrze a jak drożeją  muszą kupić drożej i mają stratę. a jak oni nie dadzą po uzgodnionej cenie to market kupi sam ,ale po swojej dużej cenie, którą odliczą temu co się nie wywiązał z umowy

Opublikowano

dla mnie koszt wyprodukowania ziemniaka kształtuje się na poziomie 25gr, na rok obecny bo troche susza jest to 35gr. Tak więc sprzedając po 8zł/15kg troche zarabiam.I uważam to za cene optymalną, bo cena z przed dwóch,trzech lat zrobiła ludzią z mózgu wode.Tak więc cena nie jest zła kto zadbał ten zarobi.

Opublikowano

Ile kosztuje wyprodukowanie 1 kg ziemniaka to temat morze . Aby powiedzieć tak jak kolega artur125 , że trochę zarabia to cena by musiała być stabilna co roku .

Jeżeli byśmy przyjęli , że koszt produkcji jest 35 gr a cena hurtowa 50 gr to zarobek wynosi 15 gr . Przy średniej  wydajności 30 ton to zysk  4,5 tyś . Nie wiem czy jeszcze było wliczone koszt wykopania i sprzedaży .

W rolnictwie jest tak , że każda produkcja kiedyś płaci i rekompensuje za rośliny które są nieraz za bezcen .

Opublikowano

jeżeli koszt wyprodukowania jest 35gr to jak w każdej innej branży powinno być drugie 35gr zysku. U mnie susza dała popalić i w detalu nie schodzę z 90gr - 1zł/kg. Sprzedaję ok 2 tony tygodniowo.

Opublikowano

Kupie ziemniaka żółtego pakowany po 15 kg odbieram jednorazowo 250 worków najlepiej z okolic Proszowic Słomnik Kazimierzy Wielkiej płace tak jak na targu w Proszowicach. tel 888-923-942 Mateusz.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v