Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
luqasz17

obornik z trawy

Polecane posty

luqasz17    48

Mam ok pół hektara łąki torfowej trawa na niej jest najlepsza( podobna do trzciny) nie jest smaczna dla koni, zjedzą ewentualnie w sieczce. Moje pytanie brzmi czy z takiej trawy można by było zrobić obornik? Słyszałem że ze słomy można zrobić obornik układając ją w pryzmę sypać mocznik i lać wodą oraz ubić. Czy taką trawę układać zaraz po skoszeniu czy trochę podsuszyć?

donweter1989    189

Mokrą kolego. Klasyczny kompost. Nawóz większości ogrodników. Możesz wodą polać, ale jak byś miał gnojówke lub gnojowicę to było by naprawdę lux;-)

Edin    25

Nie ma co się zastanawiać, jak masz tylko wykosić tą łąkę i zostawić to zdecydowanie warto ją przekompostować. Musisz pryzmować mokrą trawę wtedy szybciej zachodzą procesy gnilne dzięki czemu szybciej osiągamy cel. Zamiast mocznika lepiej zastosować preparaty do kompostowania. Tak przygotowany obornik szybciej zmienia się w materię organiczną dostępną dla roślin.

HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez golfik83
      Witam, mam pytanie mam kombajn deutz 5695 HTS, mam okazje na usługach na młócenie rajgrasu, nie młóciłem tego jeszcze, gosciu z serwisu mówił że do trawy są specjalne sita, czy mógł by ktos coś na ten temat powiedzieć? . Bardzo mi zależy!
    • Przez Famer21
      Witam. Mam pytanie odnośnie nawożenia pola obornikiem. Czy mogę zastąpić obornik jeśli sam nie posiadam z braku hodowli? Kiedyś UG wyszedł na rynek, jako oprysk na słome, który robił z tej słomy coś w rodzaju właśnie obornika, ale nie zdał zadania. Potrzebował bym na 20ha żeby rozwieść po polach.
    • Przez dawid141413
      Witam, chciałbym kupic widły do obornika do ładowarki tylko nie wiem z jakiej firmy, z góry dzieki
    • Przez Adrian_K_90
      Dwie koncepcje. Pierwsza wywożenie obornika na ściernisko, wymieszanie go agregatem talerzowym, gdzie będzie tak  czekał na orkę wykonaną przed siewem. Druga koncepcja to przejechanie ścierniska agregatem, obornik zaś wywożony dopiero przed orką. Co lepiej zastosować? W pierwszym przypadku, obornik będzie równomiernie rozłożony w profilu glebowym i częściowo rozłożony, a w drugim będą ograniczone do minimum straty azotu.  
    • Przez Radosław
      Witam mam rozrzutnik marki unsinn niemiecki z 1995 roku i problem polega na tym że nie działa mi posuw gdyż mam uszkodzoną sprężynę od zapadki jak i same zapadki są do wymiany i tu moje pytanie gdzie można dostać te części bo w agromach mają tylko do polskich a handlarze oświadczają mi że nie ma zamienników do tej marki może ktoś coś wie gdzie można takowe części dostać niżej daje załączniki tych owych części. na pierwszym zdjęciu jest ta zapadka którą poszukuje a na drugim znajduje się (jest zaznaczona) sprężyna króra jest zrobiona z blachy stalowej. Popycha zapadke do koła

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.