Skocz do zawartości
syrop

Awaria ścieżek technologicznych Amazone D8 Super

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
syrop    0

Witam. Jaki może być powód, że nie działają ścieżki w Amazone D8 Super 25. Jak załącze aparat na 0 się wszystkie kółka kręcą a jeszcze niedawno wszystko działało. Gdzie szukać usterki bo nie mam pojęcia od czego zacząć żeby czegoś jeszcze bardziej nie spierdzielić.

waldi76    5

W pierwszej kolejności sprawdź to sprzęgiełko z metalową zębatką co jest pośrodku z tyłu, od strony kosza jest tam przy tym sprzęgiełku taka plastikowa zapadka, normalnie między zapadką a sprzęgiełkiem ma być odstęp a w momencie ustawienia na 0 zapadka ma zatrzymać sprzęgiełko, pod spodem od zapadki leci takie teleskopowe cięgło do automatu, na tym cięgle jest pierścień z wkrętem imbusowym, nim reguluje się zapadkę, może ci się odkręcił ten wkręt przestawiła się zapadka.

coffey23    17

u mnie kiedyś się mocno zakurzyło właśnie to z tyłu sprzęgiełko i nie działało wystarczyło przedmuchać sprężonym powietrzem

Wiadomość z agroFakt.pl

gm18    0

a jak zapadka zapada się normalnie i ta zębatka dalej się kręci to co może być przyczepną tej usterki czy da się dokupić tą zębata.

Jacy1975    3

a jak zapadka zapada się normalnie i ta zębatka dalej się kręci to co może być przyczepną tej usterki czy da się dokupić tą zębata.

mam taką na odsprzedanie jak i inne części do d7 i d8

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez LsGelu
      Witam,
      czy ktoś posiada tabelę wysiewu do rozsiewacza za-e 400 lub podpowie jak go najlepiej ustawić? Szukałem sporo po internecie ale jakoś nie mogę trafić na nic interesującego. Powiem szczerze, że wcześniej nie miałem doczynienia z takim rozsiewaczem (tylko lejek), a regulacja w nim jest dość szeroka. Miałem oczywiście podejść do tematu metodą prób i błędów, ale może akurat ktoś coś podpowie sensownego. Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję  
    • Przez norbert19943p
      A więc od początku opisze mój problem. W trakcie pracy mam non stop zatkane sito otworowe ( to pod żaluzjowym ) kłusiami ( przeważnie pszenżyto ) i wtedy wszystko idzie w pole z kombajnu. Gdy zamknę żaluzje i wiatr na full do gra tylko trochę wyrzuca z tyłu, a gdy troszkę otworze żaluzje to syf leci do zbiornika, próbowałem wszystkiego i nie idzie dojść do ładu z tym, nie ma innej opcji tylko wiatr na full i zamknięte żaluzje, bywa to uciążliwe bo w lekkim zbożu typu owies są duże straty. pomóżcie co zrobić by było dobrze bo tu nie ma żadnej regulacji. Problem ten nastąpił przy pierwszym wyjeździe w pole, poprzedni sezon ideał. Doradźcie.
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam do sprzedania w bardzo ładnym stanie rozsiewacz Amazone ZA-F 1003 , ładownośc ok 1000 l. Cena to 4500 do negocjacji .

• Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez Famer21
      Witam, zamienię Super Bizon zo-56 86r, na inny. Oczywiście dopłacę kwotę wartości. Bizon garażowany, zadbany, wszystko wymieniane na bieżąco kosił areał 22ha co rok, od 13 lat, więc wiele nie kosił, choć kupiony z Prywatnego gospodarstwa w dobrym stanie. Może pracować jako kolejny na innym gospodarstwie, po remoncie, choć obecnie nic mu nie dolega, ale... . Nie posiada kabiny tylko daszek, z oryginalnym z fabryki rozdrabniaczem do słomy, który chodzi, choć ramy nadają się do "wzmocnienia" - obecnie na stałe jest przyspawany.
      Pisać PW jak coś.