Skocz do zawartości

Polecane posty

lanzer25    2

Witam wszystkich na forum . Chciałbym zapytać co niektórych kolegów co znają się na hydraulice o to jak zrobić hydraulikę w mf 255 aby ciągle pracowała.

Powiem tak kopiłem opryskiwacz pilmet 1615 ciągany i chciałbym zęby mały mf z nim pracował . Widzialem gdzieś kiedyś ktoś pracował takim ciagnikim z opryskiwaczem ale z krukowiakiem 1200 ale nie zauważyłem żeby miał rozkładana belkę hydraulicznie moj jest troszkę wiekszy ma rozkładana belkę hydraulicznie , ale nie ma o czym tam pisac o opryskiwaczu . Chciałem sie dowiedzieć czy jest możliwość przerobienia hydrauliki w tym ciągniku bo jesli nie to będę szukał jakiś ciągnik z rodziny ursusa nie wiem jak tam jest w( 5314 i większych ) . bede sie rozglądał o ciągniku do 90 km z przeznaczeniem do siewu nawożenia i opryskiwania

agro973    40

Pod siedzeniem masz zawór zależy do przekręcić i hydraulika ci działa cały czas

romek6340    203

Jeżeli autorowi chodziło tylko o hydraulikę to tak (przekręcić zawór/rozdzielacz) i jeszcze podnośnik na stały wydatek. Tylko, że wtedy nie działa podnośnik.

Wiadomość z agroFakt.pl

lanzer25    2

Mi chodzi o to zeby hydraulika byla wlaczona caly czas bo wiadomo czasem na polu jest nierowno czy trzeba belke podniesc i zlozyc.

agro973 w mf 255 jest ten rozdzielacz z lewej strony kolo siedzenia . Jego trzeba jakos wlaczyc na stale czy nie??

romek6340 mi podnosnika nie potrzeba w tym momencie , jak ustawie na specjalnych ciegnach wysokosc to podnosnik nie pracuje .

Mam pytanie jak to bedzie pracowac z tym ciagnikiem bo w opryskiwaczu mam dwa weze hydrauliki i w ciagniku dwa wyjscia hydrauliczne ??

kamil255    83
Napisano (edytowany)

Przestawiasz zawór pod siedzeniem w prawo i dźwignie od podnośnika na "stały wydatek",w tym momencie działa ci hydraulika zewnętrzna i sterujesz rozdzielaczem po lewej stronie.Węże podłączasz do 2 wyjść i to cała filozofia.

Edytowano przez kamil255

lanzer25    2

No tak ale chyba jakoś trzeba ta rączkę od rozdzielacza na stale przełożyć na prace( przestawić do tylu) ?? bo jak nie to wrococi ci do położenia neutralnego

romek6340    203

Jak dawniej w 235 miałem, to nie pamiętam ale chyba się sama blokowała. W 3512 zdaje mi się, że też nie odbija tylko jak ją ustawisz taką ma pozycję. W mocniejszych modelach tej serii też jest podobnie. U Ciebie się cofa jak ma hydraulikę zewn. zmienisz?

lanzer25    2

tak cofa sie .bo ja mam komputer do opryskiwacza i chcialem zeby hydraulika ciagle pracowala bo calym opryskiwaczem sterujesz z komputera . Dzwignia od wlaczania hydrauliki zewnetrznej nie blokuje sie , nawet mocniej prubowalem pchnac zeby sie zablokowala a tam nie da sie

romek6340    203

Aj, sory bo chyba mi się juz pokręciło. Ja mówiłem o rozdzielaczu hydro- podnośnik. Jeśli chodzi Ci o rozdzielacz ten po lewo od gniazd to zrób sobie jakiś łańcuszek czy coś podobnego i zaczepiaj dźwignię jak ją wychylisz.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez info533527302
      Ogrzewanie z tłumnika

http://fotozrzut.pl/zdjecia/8138a644b1.jpg

• Przez sloneczko18
      Witam. Mam kłopot ze światłami w MF255. Gdy chciałem podłączyć lampę roboczą pod gniazdo przyczepy, zgasła prawa lampa postojowa, i nie ma obu świateł stop, reszta świateł (kierunki, postojowe przednie, krótkie, długie, lewe postojowe tylne, oświetlenie wskaźników) działa. Nie ma tylko świateł stop i prawej tylnej postojówki. Żarówki sprawne, bezpieczniki w skrzynce też sprawne. Nie mam pojęcia gdzie tkwi problem. Proszę o pomoc.
    • Przez 85Tomekkk
      Witam.zastanawiam się jak to by wyglądało zgranie opryskiwacza 1000 litrów plus z przodu ciągnika dodatkowy zbiornik 600 litrów,wszystko to mialo by wisieć na MTZ 82.Mój dylemat jest taki,jak to by przód traktora po prostu zniósł,głównie jak to by oś przednia odczuwała,czy by nie było problemów??????czy ktoś z was forumowiczów już coś takiego widział,albo słyszał?bardzo prosze o podpowiedzi:)dodam przykładowo że chce kupic opryskiwacz,zastanawiałem się nad pilmetem plusem 1600 litrów ,ciąganym,ale on kosztuje ponad 60tyś.a tak pomyślałem sobie żeby kupic opryskiwacz 1000litrów zawieszany,i doposarzyc ciągnik w przednią beczke 600 litrów.duzo taniej mnie by to kosztowało!!pozdrawiam
    • Przez jolantcha61
      witam mam do opryskania 9h ziemi starym opryskiwaczem agromet pilmet 88r wogole nie wiem jaka jest jego wydajnosc pamietam tylko ze jest tam na dole napisane ze 1,8 atmosfery ciagnik to c-330 moze ktos wyjasni co i jak jaka wydajnosc i tak dalej

wiem ze zawsze znajomy pryskał c-330 na 5 biegu teraz ja nie wiem jak sie zabrac za to
    • Przez Deerf
      Wiam.
      mam taki rozdzielacz stałocisnioeniowy ZTS pilmetu.
      Ale lekko się różni, w miejscu gdzie jest dodatkowe mieszdło (oznaczone jako 2), jest zawór od przelewu (oznaczone jako 1). dodatkowego mieszadła nie ma wcale. czyli 1. jest w miescu 2.

mam pytanie odnośnie tego zaworu (1).
      - W jakim położeniu (zamkniety /otwarty) ma być ustawiony w trakcie pryskania ?
      - kiedy zawór ma być ustawiony odwrotnie niż podczas pryskania ?

ja osobiście w trakcie pryskania mam zamkniety, ale nie wiem czy tak ma być. ogólnie otwarcie tego zaworu = spadek ciśnienia, zarówno przy pryskaniu jak i przy rozwadniuczu. czyli gdyby się okazało że musi byc otwarty to wymagało by to zwiekszenia ciśnienia na pokretnle do pożądanego o ile się tak da...