Skocz do zawartości

Polecane posty

kordian87    0
Napisano (edytowany)

Panowie mam takie pytanko . Posiadam prasę JD 592 z 2004 roku i chciał bym do kupić do niej aparat do wiązania siatką . Czy ktoś z was przerabiał taki temat . Mianowicie czy pasuje od innej JD np 590 lub 582 i czy nie ma komplikacji wyjście na kostkę jest na komputerze przycisk od przełączania opcji siatka/sznurek tez jest, ale dziś ziomek z którym rozmawiałem i byłem bliski zakupu aparatu postraszył mnie że może być potrzeba przeprogramowania komputera ... ??? i teraz jestem zakłopotany nie wiem co robić . Może ktoś pomoże ???

Edytowano przez kordian87

emtecc    13

sterowniki w prasach typu 5*2 trzeba przeprogramować. Musisz również spr czy prasa ma okablowanie do aparatu do siatki. W twojej prasie powinien być aparat w cover edeg (czyli zawija również na brzegi belki). Ten aparat pozwala owijać siatką o szerokości 130 cm. Ten aparat był najcześciej stosowany w prasach 5*2. Jednakże gabarytowo tył prasy jest taki sam jak w modelach 5*0 (starszy typ) wiec wydaje mi się, że aparaty z tego typu pras również powinny współpracować .

Najlepszą pomocą dla Ciebie będzie skontaktowanie się z działem serwisu JD i poproszenie o rozmowę z serwisantem. Serwis JD jest bardzo miły i pomocny

rolnik556    4

Zaproś kolege i jeden niech naciska przycisk od właczania siatki a drugi niech z prubówką patrzy czy dochodzi prąd, jeżeli dochodzi to montujesz aparat i powinno działać

Wiadomość z agroFakt.pl

Ryba    4

Właśnie jestem po tym temacie i tak jak kolega mialem obawy przed zakladaniem no ale udało się. Wbrew pozorom najtrudniejszym bylo znalezienie samego aparatu, zamontowanie trwalo dwie godz a jeśli chodzi o sterownik z samemu można go przeprogramować jesli nie ma aktywnej opcji siatki.

Ryba    4

Aparat na olx. Ceny w zależności od stanu (są to głównie aparaty od spalonych pras) od 2tys do 6,5 max a przeprogramować można odpowiednia kombinacja przycisków

Ryba    4

Trzeba przytrzymać klawisz licznika i wielkości beli i trzymając je wlaczyc sterownik. Uruchomi się tryb diagnostyczny z kanalami 201-208. Wejść w kanał 203 i przełączyć z 0 na 1. Wyłączyć sterownik w celu zatwierdzenia, włączyć i powinno być ok

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez celeronik
      Zastanawiam się nad kupnem używanej prasy rolującej do mojego ursuska. Z kasą cienko, 12-14tys. zł, myślałem nad jakąś zachodnia zmiennokomorową riviere cassalis lub stałokomorową welgera. Prasy używana by była wyłącznie do słomy (no chyba, ze na usługach do siana), baloty chciałbym robić 120x120, a moze nawet i mniejsze jakby była zmiennokomorowa. Wiem że 3512 to nie ciągnik do prasy, no ale co zrobic.
    • Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez mrc1005
      Witam,

Miał ktoś z was styczność z "Zakładem Mechanicznym Jan Bareła" mieszczącym się w Woli Przerębskiej koło Przedborza pow. radomszczański woj. łódzkie? 
      Użytkujecie maszyny wyprodukowane przez ww firmę. Jak wygląda sprawa jakości i trwałości wykonania maszyn? Przymierzam się do zakupu pługa 3x35 do mojego ciągnika 62km i chciałbym poznać wasze opinie.

Dziękuję za odpowiedzi. 

Pozdrawiam
    • Przez RolPro10
      Znacie jakieś Bardzo dobre technikum mechanizacji rolnictwa w Małopolsce?
    • Przez Jarek90
      Witam, chciałbym poznac opinie innych forumowiczów odnośnie pewnego sprzedawcy używanych maszyn rolniczych, Firma nosi nazwe MARKOPOL, w miejscowości Łaszczów woj Lub, a tagze innych handlarzy w tych stronach, mysle ze jesli beda opinie pomoze to wielu rolnikom w zakupach