Skocz do zawartości

Polecane posty

ZetoR7045r    0

Siemanko ! Tak ja w temacie chcę założyć hodowlę konie na rzeź . Czy jest to oplacalne ? Gdzie sprzedać? Czy jest zbyt ?

Najlepiej kup klacze z papierami licencja bo za ładnego źrebaka 6 miesięcy z papierami po dobrych rodzicach płacą u mnie po nawet 5 tyś a na mięso to około 3 tyś więc lepiej trzymać z papierami a jak się niesprzeda do chodowcy to na mięso choś nie jestem za tym że konie to nie mięso.A za źrubki to z papierami czy bez to ładnie płacą na chowanie.

szymon09875    106

Sąsiad trzyma ok 17 szt ponad połowa na rzeź wiem że chyba na 0 wychodzi ale lubi pracowac przy koniach i to takie hobby

Wiadomość z agroFakt.pl

Luksa96    31

Kobyly NN + ogier z licencją zeby zrebaki miały paszporty. Źrebaki w wieku 6-8 mies sprzedajesz spod kobył w wadze 350-420 kg po 9-10 zł i coś sensownego można z tego wycisnąć. Dłuzej sie nie opłaca trzymać bo waga wzrosnie, ale cena spadnie, a obowiązków dojdzie bo dodatkowe konie do karmienia. ;) Żeby mieć konie z papierem trzeba mieć nie tylko dobry materiał ale i szczescie.

karolr2    180

U znajomego od jednej kobyły co roku źrebak u nas przez 12 lat jeden się odchował. Szczęście to podstawa praz dobre kobyły,zysk taki jak a opasach czyli mizerny.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez marijusz
      Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku ,a przede wszystkim uczciwych odbiorcow i dobrych cen !!!
      Podlasie propozycja za byki MM 7,3 zł + vat Moja cena 7,5 + vat  Maja odezwac sie w przyszłym tygodniu
    • Przez PolskaMocUrsus
      Witam państwa! 
      Orientuje się może ktoś czy skupuje futro królicze? 
      Co trzeba zrobić z nim przed sprzedażą?
      Wiecie gdzie istnieją skupy takich rzeczy w woj.małopolskim? 

Proszę o pomoc i pozdrawiam
    • Przez Nortrak
      Czy taśma od elektryzatora musi mieć obieg zamknięty? 
    • Przez the1mati1
      Dowiedziałem się dzisiaj że gdzieś w woj. podlaskim niedaleko Białegostoku odbywa się sprzedaż i skup cielaków. Jakaś firma skupuje cielaki od rolników w piątki. Można też kupić cielaki. Można coś wybrać nawet z 800 sztuk. Wie ktoś gdzie to dokładnie jest, jakieś namiary na tą firmę, na jakiej zasadzie się to odbywa, jakie tam są ceny? Jestem z woj łódzkiego i chętnie bym się tam wybrał aby kupić jakieś cielaki. Proszę o jakieś informacje jeśli ktoś coś wie.
    • Przez Bartek_IHC
      Witam.
      Chciałbym poznać wasze zdanie na temat magazynowania pszenicy. Czy w tym roku jest sens trzymać pszenice aby potem sprzedać z nadzieją na dostanie wyższej ceny czy lepiej odwieźć do punktu skupu prosto z pod kombajnu.
      W moim przypadku w tamtym roku przez magazynowanie straciłem 50 zł na tonie.
      Więc co według was opłaca się w tym roku bardziej, sprzedać od razu czy może magazynować? 
      Pozdrawiam