Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
PiotrFarmer85

gniotownik do zboża

Polecane posty

Alio    61

Znajomy połączł swój gniotownik z mieszalnikiem zwykłą żmijką do zboża. Pracuje mu to wiele lat.

Sprzedam tegoroczne nasiona facelii tanio. 

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....

Wiadomość z agroFakt.pl

Alio    61

Ma zalety. Ten mój znajomy chwali. Małe zużycie prądu w stosunku do bijakowego, dużo większa wydajność, brak pyłu w paszy. Są i minusy. Właśnie problematyczne podawanie i odbiór surowca, szybko zużywające się walce. Znajomy też narzekał, że jak w zbożu trafia się słoma, to jej nie zmiele jak bijakowy tylko przepuści i później ta słoma mu paszociągi zapycha. Ale twierdzi że na bijakowy nie zmieni nigdy.

Alio    61

A to bardzo ważna zaleta..... :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Famer21
      Muszę zmienić temat i post, trochę poczytałem i sie trochę dowiedziałem.
      Chciałbym kosz zasypowy do zboża pod dmuchawę.. W jaki sposób to zrobić żeby zadziałało? Zrobić kosz o pojemności do 9 ton żeby wykiprować cała przyczępe do niego jak szeroki musiałbym zrobić? Spód chciałbym zrobić tak samo jak w dmuchawie, czyli mały otwór z blachą do ustawienia ilości zboża, które bedzie leciało prosto do rur z powietrzem z dmuchawy. Całość przenośna żeby była.
      Ma ktoś coś takiego u siebie zrobione, bądź kupione?

Coś takiego tyle, że ten kosz jest za wysoki, potrzebuje połowe niższy żeby przyczepa sie zmieściła pod nim i można otworzyć cała boczna burtę żeby zsypać zboże... Ale tak właśnie coś podobnego, z tego leja u spodu, prosto do rury z dmuchawy.. Tylko czy to zda egzamin w praktyce?
      http://tablica.pl/of...in-ID42ya7.html
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez bluedaver
      witam...
      z uwagi na fakt, że jestem leniwy i nie lubię dźwigać, wymyśliłem sobie, że w tym roku siewne zboże na pole będę ładował i transportował w big bagach, z których później podniesionych na turze rękawem będę wsypywał zboże do siewnika.
      do dyspozycji przy tej pracy będę miał tura na c 360, zastanawiam sie jakiej wielkosci big bagi kupić, tak żeby pasowała wysokość podnoszenia do wysokości siewnika(mam famarol w zestawie z rolmkao)
      praktykował ktoś jaka wielkośc big baga, jeżeli nie to jutro zabieram się za mierzenie....zastanawia tez mnie ile zboża wejdzie w big bag o wym. 90x90x65(jest niski i szeroki, a koszt to tylko 8,50za szt)myśle, że te będą idealne...jak uważacie..?
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      witam mam 1 tone zboża na ile świń to wystarczy chce kupić w wadze 25kg i paś do 130kg