mati5048

Pronar 1025asprzeglo

Polecane posty

mati5048    0

Witam

 

Mam problem z pronarem. Zaczelo mi sie slizgac sprzeglo , dlamnie to bylo dziwne bo robione rok temu kompletne razem z dosciskiem wszystko nowe. Zobaczylem wczoraj ze z rozdzielacza wali mi olej (przetarty przewod) i wydaje mi sie ze olej poprostu leci jakos na tarcze i sie slizga. Czy to jest przyczyna bo to sie stalo zbyt raptownie i niewydaje mi sie to na wine konczacej sie tarczy. Podpowiedzcie mi, dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Jeżeli wcześniej nie było czuć zapachu palonego sprzęgła a to co dzieje się teraz stało się tak jak piszesz raptownie to jak najbardziej przyczyną może być olej dostający się na tarczę. Jak najszybciej wymień przewód i umyj tarczę oraz inne elementy sprzęgła np. benzyną ekstrakcyjną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5048    0

A powiedz mi jak sie ten olej mogl przedostac na tarcze. Umyc tarcze odkrecajac dekielek tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jeśli wlewa się od góry przez łączenie obudowy sprzęgła a silnika to mógł zaoleić tarcze. Jeśli nie ma takiej możliwości to przyczyna będzie inna.

Odkręć pokrywkę i sprawdź jak ono wygląda. Jeśli sprzęgło było robione to zobacz czy jest luz pomiędzy dźwigienkami a łożyskiem. Możliwe że nie ma i nie pozwala zasprzęglić całkowicie.

Przepłukać się da. Wciśnij sprzęgło by tarcze się rozeszły i przedmuchaj pistoletem z benzyną ekstrakcyjna lub innym suchym wynalazkiem.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej-or    0

mam pytanie jak idą tarcze sprzegłowe w Pronar 1025a w którą stronę długim końcem 1 od silnika i 2 od skrzyni

są też 3 rodzaje  tulejek te na szpilki bo mają różne długości i jak idą tulejki w jakiej kolejności i docisk w którą stronę tymi blaszkami najlepiej jak ktoś poda w kolejność składania od koła zamachowego  wszystko poukładałem po kolei ale mi żonka przeniosła w inne miejsce i pomieszała i teraz nie wiem jak co szło i w jaki sposób  już 2 razy rozpoławiam i nie ma sprzegła  regulowałem  już łapki  i cięgno od pedału  i nic nie daje jak by nie ustawił to ciągnik jedzie na wciśniętym sprzegle nie wiem co żle składam   proszę o pilną pomoc z góry dziękuję

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krystian2152
      Witam.Owijam bele owijarka Pronar i wychodzi mi z rolki foli 750 28bel. Dlaczego tylko tyle???
    • Przez Arni007
      Witam mam problem z podnośnikiem otóż od pewnego czasu pronar ( to jeszce stary MTZ) nie chce podosić do końca gdy olej się rozgrzeje , a chodzi o to że podnosi tylko za nisko aby zapiąć hak blokujący ramiona.Oprócz tego pojawia się również problem z opuszczaniem otóż po przesunięciu dżwigni obok siedzenia na sam dół ramiona opadają tylko do połowy dopiero po pewnej hwili opadają bardzo szybko na sam dól ( oczywiście jak jest coś na nich zawieszone) . Mógłby ktoś pomóc ?Posiada on hydraulikę jak stare Mtz tz. 2 rozdzielacze jeden pod kierownicą drugi pod siedzeniem.
    • Przez dawid35123
      Witam
      Mam pytanie czy element przedniego napędu zaznaczony na zdjęciu na niebiesko powinien się wysunąć czy trzeba zdejmować cały korpus o góry (czyli jedna z śrub zaznaczona czerwonym kółkiem) ? Jak widać na zdjęciu trochę się wysunął ale dalej jakoś nie chce iść. Rozbierany z powodu dużego przecieku oleju.
      Pozdrawiam.

    • Przez szwagier84
      https://www.olx.pl/oferta/pronar-1025ail-tur-mtz-belarus-CID757-IDxsBLm.html
    • Przez Mrozik137
      Witam mam problem wymieniłem alterantor bo myślałem że od tego nie pala sie nawet nie zapalaja sie na włacznikach te lamki co to by mogło być prosze o pomoc 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj