Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

witam.jestem posiadaczem mf 3070,ciągnik sprawuje się dobrze,ale zauważyłem,że podczas podnoszenia agregatu uprawowo siewnego nie zawsze załącz się podnośnik po włączeniu,tak jak by przełącznik szwankował.Czasem przeskakuje podnoszenie na opuszczanie mruga kontrolka na przemian na EHR.Jak próbowałem z błotnika to wszystko gra,nawet szybciej podnosi,a z kabiny podnosi wolniej,czy to może być wina pompy czy ehr,a czy da się wymienić ten przełącznik,albo sprawdzić ehr

Opublikowano

Pompa nie ma nic do rzeczy czy wolniej czy szybciej czy z kabiny czy z błotnika a czy szwankuje przełącznik czy co innego to chyba trzeba z jakimś miernikiem się do tego zabrać, najwidoczniej nikt z tu obecnych nie miał podobnego problemu to się nie wypowiada nie żeby nikt się nie znał

Opublikowano

Może Ci slabo łączyć ten przelacznik góra-dół:) spróbuj podnieść tym dużym pokrętłem od ustawiania głębokości, bynajmniej u mnie tak się dzieje. Musze poszukać takiego przelacznika bo denerwujace to jest:D nie orientuje się ktoś czy można takowy gdzieś kupić?

Opublikowano

hej.poruszam dalej temat podnośnika w mf 3070, ostatnio pracował z agregatem ścierniskowym i gdy podnosiłem na uwrociach to ten przełącznik góra dół raz łapie a raz nie,dużym po kretłem idzie ok.ale jeczsze jedno jak jest rozgrzany olej to na wolnych obrotach nie chce podnosić a i wspomaganie kierownicy ciężej chodzi,czy to wina pompy hydraulicznej,jak ją można sprawdzić?a gdzie ona jest i czy samemu można ją wymienić ,z

góry dziękuje

Opublikowano

Witam wszystkich. Mam MF 8150 i od jakiegoś czasu mruga mi ehr kod:

3-1...problem z prawym czujnikiem draftu(bolec mocujący prawą dolną belke podnosnika.) i nie wiem co trzeba zrobić aby to naprawić, wszystko na oko wygląda dobrze, ehr działa normalnie, proszę o jakieś porady

Opublikowano

Mam ten sam problem. Kod ten sam. Problemem jest bolce który mierzy nacisk na ramiona podnośnika. Ponoć nienaprawialny. U mnie zauważyłem jeszcze że jak włączę amortyzację podnośnika to ma takie gwałtowne skoki tj. opada na kilka cm i nagle podnosi. Koszt takiego bolca u korbanka ok 2000zł. Gdzieś czytałem że można spokojnie to odłączyć przez rozłączenie złącza (tylko trzeba uważać bo to jest kontrola przeciążeniowa). Chciałem nawet to zrobić ale jak poruszałem tym złączem chcąc go odkręcić to kontrolka zgasła i już nie mruga. I amortyzacja też działa prawidłowo. Zobaczymy jak długo ^^

Opublikowano

Amortyzacja działa podczas transportu redukując wahania podnośnika pod obciążeniem

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/56850-dzialanie-ehr-mf-6190/ Na tym zdjęciu włącza się to tym żółtym rombem po lewej. Nie wiem czy w mniejszych modelach występuje

 

Co do złącza to z tyłu się ono znajduje. Od tego bolca idzie taki kabel pod ramiona i tam jest to złącze takie skręcane metalowo plastikowe. Ja tym poruszałem tylko bo nie dałem rady odkręcić i pomogło

Opublikowano

panowie,czytam to co opisujecie i zastanawiam się bo jak w mojm fertku podnosze podnośnik to tak dziwnie przeskakuje,kontrolki na przemian mrugają,czy to może być wina przełącznika.Dodam jeszcze,że jak palcem go docisne to lepiej działa...

 

panowie,czytam to co opisujecie i zastanawiam się bo jak w mojm fertku podnosze podnośnik to tak dziwnie przeskakuje,kontrolki na przemian mrugają,czy to może być wina przełącznika.Dodam jeszcze,że jak palcem go docisne to lepiej działa...

Opublikowano

ja mialem podobnie w 3080, w koncu z panela nie dało się nic zrobić a na błotnikach działało.

Wykręciłem cały panel ehr, odkręciłem pokrętła i odkręciłem górę panela, w tedy mamy dostęp do włącznika. Po rozebraniu włącznika okazało sie że był cały zaśniedziały i było pełno brudu, wymyłem cały w środku wd40, po wyschnięciu styki potraktowałem papierem ściernym i na koniec spray do konserwacji złączy elektronicznych. A skoro miałem całość rozkręcone to miałem też dostęp do potencjometrów umieszczonych pod pokrętłami i w nie też nalałem preparatu (ten sam co do styków) i od razu zaczęło wszystko działać, o dziwo ehr stał się dużo czulszy na wszelkie ruchy gałkami itp. Mi zajęło to ok 1 godzinyi jechałem w pole, przy okazji od razu przeczyściłem wszystkie kostki jak miałem panel odkręcony.

W wolnej chwili można to samo zrobić z połączeniami pod kabiną z prawej strony a tam potrafi być dopiero syf ;)

Gość Profil usunięty
Opublikowano

wymyłem cały w środku wd40, po wyschnięciu styki potraktowałem papierem ściernym i na koniec spray do konserwacji złączy elektronicznych.

do potencjometrów umieszczonych pod pokrętłami i w nie też nalałem preparatu (ten sam co do styków)

 

Czyli zrobiłeś jedną z najgorszych rzeczy, którą mogłeś zrobić...

Opublikowano

preparat był do potencjometrów i styków, nazwy nie pamiętam ale takiego samego uzywaliśmy na laboratoriach na polibudzie.

Zresztą to samo zrobiłem w obecnym 3120 jakiieś 5 lat temu i o dziwo wszystko działa do dziś a robi ok 500 mth rocznie, więc chyba nie bylo tak źle.

A że wd 40 nie działa konserwująco to wiem, miał za zadanie wypłukać syf z wyłącznika, jeżeli go rozbierałeś to wiesz że jest tam tylko kawałek blaszki i sprężynki, oczywiście do potencjometrów go nie lałem jak i na kostki połączeniowe.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
    • Przez RybbA1999
      Witam mam problem z wyjecie walka wom w mf 3080 rokrecitwm go z tyłu i przodu jednak nie mogę go wyjac wie ktoś może jak to zrobić i drugie pytanie czy na tym koszu sprzęgłowym powinien byc taki luz ? Walek wychodzi tylko centymetr do tyłu 
      20250825_192311.mp4  
      20250825_192436.mp4    

    • Przez ziolek1996
      Czy ktoś z was posiada lub niedawno zakupił instrukcje z naprawami i obsługą MF3xxx? i czy są tam przydatne rzeczy?

      taka jak w linku
      https://allegro.pl/oferta/instrukcja-napraw-massey-ferguson-3050-3070-3060-9937756038?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

    • Przez LeszekJędrzejczak
      Witam. Mam problem z wom. Po załączeniu na ciepłym oleju wałek startuje ale po chwili zaczyna migac cisnienie skrzyni. Nastepnie walek sie rozlaczy i miga kontrolka od wałka. Sprawdzone cisnienie na porcie jest slabe wiec stwierdzam ze problem jest na koszu. Moje pytanie brzmi: Jak dobrac sie do kosza? czy trzeba rozpoławiac ciagnik? czy moze uda sie to zrobic od tyłu? no i czy sa jakies niespodzianki typu ze cos trzeba skrecic zeby podczas demontazu sie nie posypało. 
      Ciagnik to MF 3070 z 1987r,  
    • Przez danio0207
      Cześć
      Posiadam fergusona 3610 problem pojawił się podczas zmiany zakresów żółw/zając. Po demontażu bocznej pokrywy pod schodkami okazało się, że widełki popękały. Do wymiany trzeba rozjechać traktorem czy bez tego da sie jakoś to wyciągnąć ?
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v