News
Zaloguj się, aby obserwować  
vdan

Unia brzeg lx premium 1200 problem !!!

Polecane posty

vdan    5

witam

Mam problem z rozsiewaczem nawozu Unia Brzeg LX Premium 1200.

Rozseiwacz ma 4 lata, jak do tej pory był bezawaryjny.

W tej chwili mam problem z domykaniem jednej strony - nie domyka do końca, otwiera dobrze. Sprężyna do wymiany??

Nie mam pojęcia co jest, hydraulika w ciągnikach ok.

Co ciekawe jedna strona dobze otwiera i zamyka ale druga zamyka do połowy.

Wymyty, wyczyszczony, posmarowany. Ręce załamuje. Nie mam pojęcia co wymienić, co naprawić !!!

Proszę o pomoc.

oaxis3333    34

My tak mieliśmy przy swoim rozsiewaczu , czyściliśmy , smarowaliśmy i nic dopiero nowe spręzyny pomogły .... masz tam pewnie 2 siłowniki i dwie spręzyny ? zobacz czy dociagaja do końca siłownik ,

jescze podczas zamykania można spróbować dociągnąć pompą ale to jest krótkotrwałe rozwiazanie i zawsze trzeba o tym pamiętać (o ile by pomagało)

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

pozdrawiam !

vdan    5

Daliśmy radę, okazało się że pod zasuwami był straszny syf ( resztki nawozu) i dlatego nie zamykał bo nie miał jak, wystarczyło konkretnie wyczyścić. Poza tym wymieniliśmy łańcuch oraz 2 sprężyny.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Marco007
      Witam. Zakupiłem prasę jak w temacie i nie działa mi w niej owijanie siatką. Chodzi o to że ten siłownik elektryczny który odpowiada za rozpoczecie i chyba za zakończenie owijania ma ucięte dwa kabelki i nie wiem jak to wszystko podłączyć aby zadziałało. Ma ktoś doświadczenie w tej prasie?? Mogę zamieścić zdjęcia jeżeli to komuś coś pomoże.
    • Przez witch
      Witam sprzedam pług z odkładnicami ażurowymi stan oraz podzespoły w bdb stanie rama 120x120x8 mm koło podporowe boczne zabezpieczenie śruboweprześwit pod ramą: 75 cm zmienna skokowo szerokość pracy: 35/40/45 cm na korpus regulacja pierwszej skiby przedpłużki nigdy nie używane jak nowe. . Więcej informacji na pw lub telefonicznie. Nie mam nic do ukrycia

• Przez piotrek202127
      Witam,
      Chcę kupić prasę z powyższych lecz nie wiem która była by najlepsza. Wiem że Case i NH to prawie  to samo lecz może się czymś różnią. Czy warto kupić prasę zachodnią czy polska też da radę. Dodam że prasa będzie robiła ok 550 bel rocznie. Pracowała by z 82km ciągnikiem. Czy częśći zamienne do tych pras bardzo różnią się ceną? Słyszałem od wielu że Unia to najlepsza polska prasa. Czy waszym zdaniem Unia wystarczy na 550bel rocznie. 
      Z góry dzięki za pomoc
    • Przez patryk072
      Cześć, mam takie pytanie, chcę dokonać zakupy pługu, nie bardzo chciałbym wydawać dużo pieniędzy na zagraniczne pługi, mój budżet to około 30-32 brutto, myslałem o zakupie pługu Unia IBIS L 3+1 , znajomi wspominają również o pługach Agro - Maszu tutaj ceny są dużo niższe, pług ciągny będzie New Hollandem T5060 106km, dajcie znać jakiego najlepiej dokonać zakupu według was!
      Dzięki!
    • Przez johny22
      Witam, 
      Stoję przed zakupem siewnika mechanicznego 3m (nowy). Rozważam Polskiego Agromasz sr300 lub Poloneza 550 od Uni  w wersji z podwójnym mijanym talerzem kółkiem dociskowym i elektrycznymi ścieżkami technologicznymi. Czy ktoś ma możliwość porównania tych siewników w praktyce albo opis wad zalet tego którego użytkuje z powyżej wymienionych i czy wg zakup naszych polskich siewników ma sens ? Siewnik będzie wykorzystywany w uprawie bezorkowej w mulcz i sprzęgany do zestawu uprawowo siewnego, obsiewany areał do 40 ha rocznie 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.