Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MPiotr    1

Witam chciałbym zrobić odchowalnik na 50 kurczaków wymiary 2x1.1m z płyty osb (skrzynia już zbita w środku włożę przegródkę która będę przesuwał i powiększał im miejsce w miarę wzrostu kurczaków ) oczywiście wszystko obłożone styropianem żeby ciepło nie uciekało bo skrzynia będzie stała w pomieszczeniu nie ogrzewanym.

I tu mam pytanie ponieważ nie wiem jakie wybrać ogrzewanie mam stary grzejnik elektryczny mógłbym go podłączyć pod termoregulator, ale dużo prądu ciągnie bo ma 2000w, wyczytałem ze można zastosować przewód grzejny ale nie wiem jaką temperaturę osiąga taki przewód i czy nie spali mi się ściółka lub kurczaki nie poparzą sie od niego. Zostaje jeszcze opcja żarówki tzw. Kwoki nie jest tak oszczędna jak przewód i chyba bym musiał dać dwie na tak dużą powierzchnie. Jakieś przemyślenia na ten temat?

Z góry dziękuje za pomoc

Edytowano przez MPiotr

Suflidowo    0

sądzę, że żarówki wystarczą, dają dużo ciepła, a jest dobrze ogrzany więc ciepło nie będzie uciekało

dawid5508    2

Też sądzę że kwoka najlepsza od x lat używam i się spisuje tylko czasami się przepalają.

Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Wiadomość z agroFakt.pl

Yngel    2

Ja mam podobne wymiary odchowalnika tyle że węższy i mam zastosowane dwie "kwoki" 250W ale połączone szeregowo tak że na lampę przypada 125W i mogę je mieć z niewielkiej odległości a tym samym żywotność ich znacznie się wydłuża bo żarówka świeci połową mocy.

Kamien1234    0

ja mam skrzynkę z desek drewnianych do odchowu, na dole wysypane trochę  słomy, w środku mam miseczkę na wodę i  karmę. odchowalnik ma wielkość 80 x 40 cm, i mam tam 37 sztuk w tym momencie. Ja stosuję teraz lampę z promiennikiem czerwonym 100 W i jestem zadowolony, bardzo dobrze grzeje pisklaki. Lampy są tez trochę tańsze niż jakieś sztuczne kwoki czy płyty grzejne. ja za swój zestaw dałem z tego co pamiętam ok. 80 zł

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      WItam,

Posiadam stado kur niosących się od miesiąca, ostatnio w krótkim czasie zdechły dwie kury po zniesieniu jajka. Z odbytu wydobywała się krew, jajka nie są zbyt duże. Zauważyłem, że jeszcze kilka jajek jest we krwi.

Jaka może być tego przyczyna?
    • Przez farmmaster
      Witam. Razem z żoną planujemy założyć hodowle kur niosek. I teraz pytanie co jest bardziej opłacalne chów ekologiczny czy wolonowybiegowy z góry mówię, że stawiamy na jakość a nie na ilość. I czy przy chowie eko trzeba całe gospodarstwo przekształcać pod tym względem (tzn. ekologiczne uprawy?) zastanawialiśmy się też nad bojlerami lub chowem gęsi. Wcześniej byłem bardziej za hodowlą gęsi ale żona zaproponowała żeby spróbować założyć hodowle kur niosek i to dało mi dużo do myślenia.

i jeszcze chciałbym się dowiedzieć:
      jeżeli postawił bym na ten nioski to jakie są wymogi? co muszę zrobić żebym mógł sprzedawać legalnie i bez problemów swoje produkty i gdzie je najlepiej sprzedawać? jaką powierzchnie potrzebuję np. 500 szt. niosek? jakie są wymogi co do wyposażenia kurników? czy dało by radę wybudować kurnik z konstrukcji lekkich żeby dało radę bez planów? jeśli tak to z jakich najlepiej?

wiem że masa pytań ale bardzo proszę o pomoc

z góry dziękuje
    • Przez dawidf30
      Witam mam niewielką hodwlę kur 100szt rosa1 i mam pytanie stosuje takie poidła http://hodowlany.pl/i421_Automatyczne_poidlo_dzwonowe_dla_brojlerow.html tylko że one nie są za dobre poniewż kiedy wchodze do kurnika kury chodzą i ocieraja sie o te poidła i wylewa sie z nich woda doradzcie jakie poidła zastosować a może kropelkowe ?
    • Przez nihistka
      Witam.
      Posiadam stadko kur niosek (ok 600). Dokupiłam młode. Oczywiście są w 2 różnych kurnikach. Kurki są z wolnego wbyiegu. Wczoraj zauważyłam, że pokazały się pasożyty. Są to małe brązowe przypaminające przecinaki, ale posiadają chyba czułki i siadają na ludziach. Myślę, że przyniosły je te młode lub ewentualnie przez wysokie temperatuery ( tak od 2 tygodni jest mega gorąco). I tu pojawia się moje pytanie co z tym zrobić? Jak się pozbyć? Byłam dzisiaj u weterynarza niestety nic nie mieli mogą zamówić na przyszły tydzień, ale coś w rodzaju złap każdą kure i posyp jej pod skrzydłami (przynajmniej tak mi powiedzieli). Szkoda żeby kurki się męczyły, no i na pewno spadnie ilość jaj. Do tego musi to być bezpieczne bo jaja są konsumpcyjne. Pierwszy raz mam taki problem, a może ktoś już przez to przechodził. Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez mumio
      Czy obowiązkowa jest rejestracja kilku sztuk niosek hodowanych dla własnych potrzeb? Pytanie powiązane z tematem
      http://www.agrofoto....owaniem-w-krus/
      KRUS mówi, że hodowla musi być zarejestrowana i nie wypłaci odszkowania

szukam przepisów, ustaw, artykułów i nic nie mogę znaleźć jedynie tutaj
      http://www.abc.com.p...u-2003-167-1629
      par.42,43 i 44 ale nic o obowiązku rejestracji hodowli

http://www.lex.pl/du-akt/-/akt/dz-u-2007-5-38?refererPlid=68376126

jeżeli macie podstawy prawne to byłbym wdzięczny za pomoc

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.