Skocz do zawartości
marin12b

Zetor 7340 hamulce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marin12b    0

witam,niedawno zakupiłem zetora 7340 turbo 97r i wszystko gitara ale hamulec strasznie słaby i miękki i jeszcze przy wrzucaniu 5 biegu lekko zgrzyta. co z tym zrobić? poradźcie,jestem tu nowy :)

Mateusz6340    17

Możliwe że musisz hamulce odpowietrzyć, sprawdź poziom płynu hamulcowego, możliwe że masz jeszcze pompki hamulcowe do wymiany jeśli masz miekki pedał od hamulców

Edytowano przez Mateusz6340

Wiadomość z agroFakt.pl

marin12b    0

no dobraa.ale powiedzcie mi gdzie tam jest odpowietrznik i czy koło trzeba odkręcać :)

Edytowano przez marin12b

romek6340    203

Wykorzystałem czyjeś zdjęcie ale niech będzie... Zdejmujesz aby te plastikowe osłony i masz cylinderek hamulcowy z odpowietrznikiem.

Te puszki to z tyły po prawej i lewej stronie zaczepu są górnego.

Edit:

Gdzie się podziała opcja dodania załącznika?

Edytowano przez romek6340

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook.com/strazospbrzeziny/

rudinho11    24

@Romek6340 obok "odpowiedz", masz "Więcej opcji odpisywania" klikając na to powinieneś mieć możliwość dodać załącznik. :)

@marian12b Z tyłu ciągnika po obu stronach górnego zaczepu, są taki plastikowe osłonki, pod nimi znajdują się cylinderki od hamulców. Płyn hamulcowy masz pod maską zaraz przy przedniej szybie, taki mały, biały zbiorniczek. Jeśli jest mało płynu to musisz dolać, a potem naciskając pedał hamulca z tyłu chyba śrubkę się wykręca albo wężyk zdejmuje, teraz już nie pamiętam. Pompujesz tym hamulcem aż płyn zacznie lecieć bez powietrza. Jeśli masz tam przecieki to mogą być popsute te cylinderki. :)

Mówię Ci na przykładzie mojego 5340, ale u Ciebie powinno być to samo :)

Edytowano przez rudinho11

romek6340    203

No właśnie nie ma tej opcji... W innych tematach patrzyłem i jest ale coś kojarzę, że juz ten problem był poruszany w odp. dziale. Dobra nie robię spamu.

Tam na cylinderkach masz zwykłe odpowietrzniki tj. "śrubki".

Edytowano przez romek6340

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook.com/strazospbrzeziny/

marin12b    0

No dobra panowie... jutro działam :) wielkie dzięki za pomoc !

co myslicie o tym 7340? bo już niektórzy mówili 'niewypał Zetorowski"?

RusiL    0

Witam. Może po prostu płyn hamulcowy jest stary i przez to problemy....

Ja mam 7341, dlaczego nie wypał??? Moim zdaniem jest lepszy od proximy, ma jeszcze ten starszy zetorowski silnik. Skrzynia jest nowsza ale ma trochę mało biegów jak dla mnie i ma za duży dystans między 4 a 5.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Karol5211
      czy wie ktoś jak sie odpowietrza hamulce w mf 3070???
      z góry dziękuje
    • Przez wojtek918
      Witam. Problem polega na tym że moj MF 8110 gubi hamulce Wyjasnie w czym polega problem. Jest to ciagnik wyposażony w sprezarke powietrza a więc hamulce sa powierztno-hydrauliczne. Jak postaji 2-3 dni nie jezdzony to hamulce znikna. Po odpaleniu trzeba przez jakies 10 minut mahac pedalem hamulca i wtedy hamulce sie pojawiaja i podczas pracy sa i to bardzo dobre. Zaznaczam ze olej w skrzyni zostal wymieniony jest stan i brak jest jakich kolwiek wyciekow?? Jesli ktoś wie o co chodzi to prosze o pomoc.
    • Przez ralf3635
      mam problem z mf 3635 mianowicie podczas hamowania nie zalacza przedniego napedu .Dodam ze bez problemu zalacza i rozlocza przyciskiem z kabiny.swiatla stopu dzialaja czyli chyba przelacznik pod pedalem hamulca jest dobry.prosze o wskazowki od czego zaczac .dzieki za wszelkie podpowiedzi
    • Przez Maciek90
      Jak napełnić zbiornik powietrza w C-360. Próbuję i próbuję, ale jakoś mi to nie wychodzi.
    • Przez MafiaDG
      Witam mam od jakiegoś czasu problem z hamulcami w moim pronarku 82sa , zaczęło się to gdy popracowałem nim przy prasie i turze gdzie hamuje się non stop , z początku szczególnie po deszczu hamulce zaczęły się blokować ( na 1 koło ) potem wyczuwalne było coraz to słabsze hamowanie aż wczoraj jebł* coś i w ogóle nie ma prawego hamulca który się blokował (tzn. długo długo nic i nagle w miejscu zahamował) więc musiałem podkręcić lewy hamulec bo przy turze się nie da bez hamulca i mam teraz takie pytanie co należy zrobić aby hamował równo (na 2 koła) i nie blokowały się , kupiłem już rozpierak na prawe koło i tarcze hamulcowe czerwone nitowane , ewentualnie co jeszcze można wymienić aby je poprawić bo nie chce mi się co tydzień ściągać kół .

A i mam jeszcze problem z podnośnikiem Boscha czasami jest tak że w ogóle nie chce opaść i to pod konkretnym ciężarem na rozgrzanym oleju rozmawiałem z kolegą to mówił mi że chyba mam do wymiany zawór bezpieczeństwa (to takie co nad podnośnikiem jest z tyłu ) a wy co o tym sądzicie .