Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pazdzioch

co dać cielakowi

Polecane posty

pazdzioch    1

witam mam cielaka 2 miesięcznego i chorował wszystko wróciło do normy tylko nie chce wstać na nogi ponad tydzień pomocy.

pedro2    378

Ponad tydzień i dalej czekasz??!! weterynarz i to szybko, jakiś przykurcz mięśni pewnie... Spróbuj go jakoś podnieść (turem) na dwóch pasach i niech się uczy tak żeby nogi nie były w powietrzu tylko na nich powoli stawał... Ale biegnij do weta

A antybiotyki dostawał?? karencja minęła?? Ostatecznie lepiej go dorznąć niż ma się zamęczyć

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

Wiadomość z agroFakt.pl

konrad82    49

Ja miałem taki przypadek że byczek w największe upały w sierpniu dostał zapalenia płuc dostał antybiotyk i wszystko wróciło do normy po kilku dniach się położył przyjechał wet dał mu kroplowki i nic nie pomagało zero reakcji po tym leczeniu , wezwałem następnego weta i ten stwierdził kwasice metaboliczną [ że gdy byczek ,,pompował'' to sie zakwasił] wleliśmy mu wiaderko jakiegoś roztworu i po kilku dniach mu przeszło...

kupie silos na pasze!!!!

pedro2    378

po 16 ma być wet

I co z tym cielakiem??

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez bolo22
      Witam
      Czy ktoś chce skorzystać z profesjonalnej korekcji racic? Zapraszam cały kraj najlepiej większa ilość. Firma usługowa Paweł Tomaszyk tel 697811275 naprawdę warto szybko tanio fachowo
    • Przez krystiam114
      Witam, mam problem z jednym bykiem mianowicie chodzi o to ze w przednie nogi ma ugiete na boki i ledwo wstaje. Stoi zgarbiony rowniez ze zgientymi. Mysle ze to moga byc stawy, prosze o pomoc bo nie wiem czy jak urosnie to bedzie mogl normalnie wstac. Dodam ze to LM 50% czerwony 430 kg
    • Przez Maluch
      Witam
      Jakie znacie preparaty w płynie (nazwy) do odrobaczania bydła. Chciałbym teraz na jesieni odrobaczyć bydło zanim wejdzie na zimę do obory
      Odrobaczanie poprzez zastrzyk. Wasze uwagi i spostrzeżenia dotyczące odrobaczania mile widziane.
    • Przez Ursus6024Team
      Czy ktoś kiedyś podejmował się leczenia złamanych żeber u krowy ?