cichywielbiciel

W sprawie PROW

Polecane posty

KAROL4    5

sawicki w niedzielę w TVP 1 ma gadać coś na ten temat.Jakieś nowe terminy-mowę pewnie ma już ładnie ułozoną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

jak w TVP1 i jak w niedziele to na pewno Tydzien

 

Tylko, ze to bedzie pasmo kodowane... tylko dla tych co mają abonament wykupiony. Taka nowa akcja TVP :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac11    1

pożyjemy zobaczymy coś nie zabardzo chce mi się wieżyć że w przeciągu 3 miesięcy wszystko zostanie załatwione.

Chociaż mam taką nadzieje niech wkońcu zaczynają bo to bardzo dluuuuuuuuuuuugo trwa akredytacja jest to może ruszą już w tym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Wnioski sa juz od dluzszego czasu rozpatrywane ale tylko te co dotyczą dyrektyw azotanowych. Bez akredytacji nie mozna bylo nic wiecej robic. Ale skoro akredytacja jest to niedlugo powinno sie zacząć.

 

Składal ktoś wniosek dotyczący tych smiesznych dyrektyw azotanowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

Niby jest akredytacja, a nigdzie nie ma o tym informacji, ani na stronie ministerstwa, ani ARiMR.

Coś mi się wydaje, że minister sam do końca nie wie co się dzieje, albo zbywa takimi odpowiedziami- ale może się mylę - oby i oby w końcu ruszyło to wszystko bo sezon żniwny i pożniwny wcale już nie tak odległy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Jak juz cos bedzie wiadomo, i ogolnie jak sa wnioski rozpatrywane, jak wielkosci sprzetu dobierane to bedzie mozna nawet ryzykowac i kupowac sprzety wczesniej. Teraz to nic nikt nie wie i mysle ze niewielu skorzystalo z mozliwosci kupna maszynek. trzeba czekac. mysle ze w tym tygodniu powinni coj juz nas poinformowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

a ja w cuda nie wierze i myślę że w połowie maja wszyscy dostaniemy pisma o braku akredytacji i przedłużeniu terminu rozpatrywania wniosków o kolejne 3 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodzio110    3

A niech tylko rolnik się nie wyrobi z jakimkolwiek terminem to ma pozamiatane i tyle. Takie to nasze prawo.

Nikogo nie interesuje to, że maszyny przyjdą na jesieni po sezonie prac.

A to, że ktoś może kupić na własną odpowiedzialność to mało pocieszające jak mu później odpadnie wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek11    0

Mój ciągniczek już czeka od grudnia u przedstawiciela. Ciekawe jak to teraz będzie. Ceny poszły w górę co niektórych maszyn, i co teraz z różnicą???? Pewnie jak zawsze bedzie ttrzeba ze swojej kieszeni wyłożyć.... Zawsze ten na dole po d*pie dostaje........... Racja Bodzio110, jak ja bym się spóźnił to byłoby pozamiatane ale jak oni to wszystko jest ok.

Kiedy to wszystko w końcu się zmieni................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

mam nowe wieści z kujawsko-pomorskiego :) (wkoncu) wiekszość wniosków jest po wstepnej weryfikacji mam 376 numer i moj wniosek przeszedł tą weryfikacje pozytywnie czyli wszystko jest wpoządku teraz mogą byc jedynie jakies drobne poprawki...jezeli wniosek przeszedł wstepną weryfikacje pozytywnie to jest dobrze a nawet bardzo dobrze :) jednak nie wysyłają zadnych powiadomien do rolników :) do dnia dzisiejszego udrzuconych zostało około 100 wniosków (informacje mam od znajomej ktora robiła mi wniosek i dowiedziała się dziś tego wszystkiego od zastepcy prezesa torunskiej agencji bo to jej znajoma) Także bądzcie dobrej mysli. opłacało się kupic juz kombajn, silos i podajnik :) warto ryzykowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

A czy wstepna weryfikacja to nie jest sprawdzenie tych kilku podstawowych papierków, które nalezalo dostarczyc i tego czy ktoś juz nie brał rok temu dofinansowania? Sugerujesz zeby pytac sie w agencjach co i jak? Czy tylko znajomosci moga sprawic ze sie czegos dowiemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

te sprawdzenie papierkow było tylko po to aby odzucic wnioski niekompletne, ktore nie zawierają ktoregoś z tych podstawowych załączników,a ta wstepna weryfikacja opierała sie na sprawdzeniu wnioskow pod wzgledem merytorycznym, czy wszystko sie zgadza i jest odpowiednio napisane :) myslę ze mozna probowac sie popytac, moze cos da rade wskurac w tej sprawie, kazda dobra informacja jest na wag złota w tym przypadku, ja nie dowiaduje sie sam z tego wzgledu ze ta kobieta wszystko za mnie robi i załatwia w tej sprawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

No i jest! Patrzcie co właśnie znalazłem.

 

3. Modernizacja gospodarstw rolnych

 

Nabór wniosków o przyznanie pomocy rozpoczęto 9.11.2007 r., a jego zamykanie odbywało się w poszczególnych województwach, w momencie wyczerpania się wojewódzkiego limitu środków. Ostatecznie nabór zamknięto 13 grudnia 2007 r. Według stanu na 30 kwietnia br. złożono 18 394 wnioski o wsparcie modernizacji gospodarstwa na kwotę 2 367 407,0 tys. zł. Do końca kwietnia 2008 r. wstępnie zweryfikowano 16 291 wnioski oraz podpisano 132 umowy na łączną kwotę 10 402,3 tys. zł.

 

Tu jest to napisane: http://www.arimr.gov.pl/index.php?id=1&zaj=1&kol=393

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Ciekawe w ktorych wojewodztwach podpisano umowy. Bo ja bylem w OT Poznan w polowie marca i robili jeszce preselekcje. Wie ktos co jest w Poznaniu na dzien dzisiejszy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Czyli wnioski są sprawdzone, teraz tylko bedzie dostarczanie ostatnich papierów, ofert no i jakies male poprawki. A jak odrzucą - to klapa.

 

 

Kolega NHTC56 napisał ze w kujawskio-pomorskim odrzucono okolo 100 niosków. Teraz patrze, ze na te prawie 1200 juz sprawdzonych to nie jest wcale tak duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Ale i tak pierwsze umowy to raczej nie wczesniej niz jesienia beda podpisywane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

No moim zdaniem to tez wcale nie jest az tak duzo :) a pierwsze umowy z tego co słyszałem i według mnie bedą podpisywane latem...no ale pewności nie mam, dobrze by było gdyby tak było...chociaż i tak juz wszystkie uządzenia i maszyny potrzebne mi na ten rok mam takze tylko czekam na podpisanie umowy ;) oby jak najpredzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

pierw musisz dostać pismo dot. poprawek potem zrobisz poprawki będziesz czekał z miesiąc na info potem dostaniesz pismo w sprawie sprzętu i bedziesz wyjaśniał jak pani z agencji nie bedzie wiedziała do czego są te maszyny które chcesz kupić ( o kombajnach słyszelli to wiedzą o co chodzi ). Potem zostaniesz zaproszony na podpisanie umowy tez od pisma do podpisania dwa tygodnie. Także najwcześniej sierpień a wzasadzie zamiast kosić to bedziesz jezdził i załatwiał poprawki ( ja tak miałem )


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

hehe racja Garek ;) niestety masz racje...u nas tez tak było, robota w polu na jesieni 2004 była juz w pełni to tata praktycznie co jakis czas do Torunia gnał bo coś nie grało...cholerne użędasy :angry: no ale nic nie poradzisz...całe szczescie ze na kombajn nie czekałem tylko w leasing wzielismy bo i tych najblizszych zniw by nie obrobił a tak sezon za sobą juz ma. przez te czekanie cholerne to mozna albo swietym zostac albo zwariowac, no ale w naszych krajowych instytucjach wszystko jest mozliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12
Ale i tak pierwsze umowy to raczej nie wczesniej niz jesienia beda podpisywane.

 

W takim razie skąd wzieły się te już podpisane???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
godles5    1

Podpisane ,bo musiały być podpisane do końca kwietnia-inaczej kasa by przepadła .My pewnie też poczekamy ,aż też bedzie taka groźba he he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez versus
      Witam wszystkich,
      Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie - Mazowieckie.pl
      Niestety dopłaty do paliwa rolniczego będą nie wypłacone w całości, przynajmniej na razie. Może macie informacje z innych województw jak sprawa wygląda??Dlaczego nie zostaje uzupełniona kwota od razu??...
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj