Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
sajmonM8

Program do pomiaru pola na symbian (nokia e71)

Polecane posty

sajmonM8    0

Szukam programu na nokię e71 z symbianem narazie nic nie mogę znależć z góry dziękuje za pomoc :)

quercus    7

A nie warto spróbowac skorzystac z Google Earth ?? Obecnie zdjęcia satelitarne nie są starsze niż 2-3 lata. A opcja pomiaru długości równiez tam jest. :)

,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Na Geoportalu masz taką opcję że możesz mierzyć pola ;)

romek6340    203

Tylko, że tutaj to tak "mocno" orientacyjnie zmierzy lub pod warunkiem że chce znać powierzchnie całej działki. Jak tylko część albo jakąś konkretną uprawę, a dokładnie i za dużo tego nie jest to miarka w rękę bądź jakieś inne urządzenie (rower z licznikiem, jakaś aplikacja do mierzenia odległości chociaż to też nie są za dokładne wynalazki)

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook.com/strazospbrzeziny/

quercus    7

Jeśli chodzi o taką precyzje pod uprawe no to jedynie klasycznie. 2 metrowy "kozioł" taka duża lutera A gdzie wymiar między dolnymi krawędziami wynosi 2m. Co prawda tzreba się nachodzić ,ale pewna metoda.

,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

sajmonM8    0

Ja szukam takiego programu ponieważ sieje kukurydzę usługowo a ludzie nie zawsze znają powierzchnie swoich działek,anie raz też jest to tylko część danej działki i wtedy geoportal czy google się nie sprawdzą ^^

sajmonM8    0

Rozejrzałem się trochę po rynku i chyba najlepiej opłaca się kupić smartfon z gprs, jadnak jestem zaskoczony że nie ma aplikacji na nokię

Edytowano przez sajmonM8

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Rolnikix
      Witam
      Interesuje mnie zakup nowej brony talerzowej, firmę którą wybrałem po przeczytaniu wielu postów i wysłuchaniu wielu opinii użytkowników tychże maszyn jest Akpil - dosyć wysoka jakość za w miarę przystępna cenę.
      Teraz z kolei mam inny problem... Szukam brony która sprawdzi się na glebach lekkich(głownie 4b-5,czasami 6 klasa) w znacznej mierze kamienistych. Brona ta ma być również z wałem doprawiającym - strunowy, rurowy , strunowo-rurowy? Nie zdecydowałem się również w tej kwestii ...
      Innym aspektem jest ułożenie talerzy, czy lepiej patrząc na maszynę z góry wybrać tą, która ma ułożenie w kształcie litery X czy może ta która ma ułożenie talerzy w kształcie litery V?
      Czy to ma jakieś znaczenie? Jeśli tak to jakie?
      Jeszcze inną sprawą jest nacisk na talerz, brony zawieszane nacisk ten mają dosyć niski, a brony ciągnione są o wiele droższe i do tego w większości wypadków moc ciągnika którym dysponuję(105KM) nie pozwoli raczej na owocną współpracę brony talerzowej z tymże ciągnikiem.

Podaje link do strony maszyn marki akpil aby każdy mógł zobaczyć o czym ja właściwie piszę http://www.akpil.pl/pl/kategoria/42
    • Przez stop
      Witam!
      Zainteresowały mnie takie brony http://allegro.pl/br...3436085768.html
      posiadają ramę, a nie zwykłą rurę tzw. barki co jest dużym plusem. Cena (1650zł z dostawą) jak na takie 5- polowe składane ręcznie z zębem 14 jest OK.

Proszę posiadaczy bron z tej firmy o opinie jak jest z wytrzymałością, chodzi mi o ramę, łańcuszki, pola bron, farbę, zawiasy dosłownie wszystko co może się zużyć.
      Jakie są wasze zdania na ten temat http://img14.allegro...57/3436085768_1
      http://demarol.pl/in...76&Itemid=16��- na foto wygląda obiecująco
      Parametry: WZMOCNIONA RAMA PEŁNA SKŁADANA Z PROFILA 60x60 --- tylko jaką ma grubość ????????? Czy profil 60*60 to nie za mało? Można będzie taką ramą dociskać brony do ziemi?

Kolejna sprawa to czy ząb 14 wystarczy do uprawy po orce na lessach II i III klasa bonitacyjna gleby ?

PS. Może ktoś znajdzie alternatywę w tej cenie
      Jeśli obawiacie się otwartości publicznej wypowiedzi na forum to zawsze piszcie PW do mnie, jestem ciekaw opinii na temat tych bron.

Proszę o rzeczowe odpowiedzi .

Pozdrawiam

:edit::
      Nikt nie posiada takich bron? Mam tylko jedna opinię na PW i jest wyraźnie negatywna. Widocznie nie chcecie się przyznać, że kupiliście taki złom. Nie będę robił więcej reklamy producentowi bo ten już nawet zwiększył cenę. :edit:

• Przez ruta23
      witam
      slyszalem ze przerabiaj plugo obrotowe, dokladaja szyne wzdlu aby zagarniala pole tak jak po wloce.
      czy ma ktos tak przerobiony plug obrotowy, zdjecia, opisy.
      chcialem przerobic sukov 4 obrotowy
      pozdro
    • Przez Derform12
      Witam mam takie pytanie a zatem.. czy da się w jakiś sposób przepisać pole z mojego ojca który jest na rencie strukturalnej jest on już na niej 9 lat to jest ostatnio rok i chciałby przepisać jako darowiznę na swojego syna. Pole jest dzierżawione. jest jakiś sposób ażeby to przepisać ?proszę o jak naszybsza odpowiedz dziekuję
    • Przez RolnikInformatyk
      Witam wszystkich forumowiczów!

Jestem studentem piszącym obecnie pracę inżynierską. Tematem mojej pracy inżynierskiej jest Aplikacja wspomagająca pracę gospodarstwa rolnego i księgowość. Elementy jakie zawarłem w programie:

- wystawianie i przechowywanie, drukowanie faktur
      - tworzenie miesięcznych zestawień kupna/sprzedaży wymaganych przez Urząd Skarbowy
      - przechowywanie informacji o obecnym stanie naszego stada
      - prowadzenie ksiąg przybycia/ubycia bydła i trzody chlewnej
      - przypominanie rolnikowi o fakcie, iż dany buchaj kończy niedługo 30 miesięcy i należy pomyśleć o jego sprzedaży
      - przechowywanie informacji o stosowanych środkach ochrony roślin i nawożeniu upraw
      - przechowywanie informacji o uprawach, plonach, działkach rolnych i odmianach stosowanych roślin
      - tworzenie raportów finansowych, i raportów z analizy jaki nawożenie/chemia, klasa ziemi, odmiana zboża, pogoda miała wpływ na plonowanie.

Moim pomysłem na rozwój jest zaprojektowanie aplikacji mobilnej na telefony komórkowe, która pozwalała by rolnikowi za pomocą GPS obliczać powierzchnie działek rolnych. Aplikacja taka by synchronizowała się z aplikacją na komputerze i na mapach rysowała by działki. Kolejnym pomysłem jest utworzenie modułu pomagającego planować zasiew i zarządzanie stadem zwierząt.

Mam ambitne plany rozwijać ten projekt również po obronie pracy, dlatego zwracam się do was forumowicze czego byście wymagali od podobnej aplikacji. Jestem gotów na wszelkie sugestie.

Proszę o odpowiedzi.