Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lisek

naprawa hamulcy w TD 5050

Polecane posty

lisek    3

Pedał po naciśnięciu opada coraz niżej i ciągnik przestaje hamować. Używam go dużo przy turze i mocno mi to przeszkadza. Płynu raczej nie ubywa.

Jak to naprawić

lisek    3

To nic nie daje. Wygląda na to, że to pompka gdzieś przepuszcza ciśnienie.

Wiadomość z agroFakt.pl

lisek    3

Naprawdę nikt nie naprawiał tego?.Wiem że można kupić nową pomkę, ale to musi być jakiś uszczelnicz czy tłoczek bo raz jest dobrze, a kiedy indziej przepuszcza.

ChiquitaB    50

mam to samo w jx90 na razie nie grzebaliśmy tego i kiedyś już o to pytałem, nie próbowaliśmy odpowietrzać ale stan płynu był i jest cały czas ok

ChiquitaB    50

co ciekawe nasz ma około 900mth, można uszczelniacze nowe i wymienić a niżeli od razu nowe brać

Piotrek26    1

Pamiętaj żeby DOT nie dolać, bo pompki bankowo wtedy do wymiany. Padły pewnie pompki. między nimi jest rurka w kształcie podkowy wyrównywająca ciśnienie na obwodzie. Dlatego ciężko sprawdzić która pompka padła. Uszczelniacze ciężko dobrać, bo chyba do jednego rodzaju są, a pompki mają chyba dwa różne rodzaje. Jak dobrze pamiętam to do srebrnych/szarych można dostać, a czarnych nie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Damianrolnik
      mam problem z biegiem 4 w ursusie c330.
      jak go włącze pyszczam sprzęglo a ona wyskakuje :angry:  i trzeba z now włączyć i przytrzymać aż się sprzęgło puści.

Co mi możecie doradzić w tej sytuacji

z góry dziękuje
    • Przez tomrolnik
      witam wie ktoś i się podzieli informacją jak rozebrać taki wieniec? coś mi w środku hałasuje , jest nasmarowany i nadal hałas. nie mam pojęcia jak sie za to zabrać prosze o pomoc

• Przez Egeszege
      Witam serdecznie,

Mam traktor Same Silver 100.6, który zakupiłem w 2003 roku, niestety bez układu pneumatycznego.
      Teraz chciałbym założyć układ pneumatyczny.
      Czy ktoś z Was jest w stanie polecić kogoś kto by się tego podjął. 
      Czy to jest technicznie możliwe i ile to mogło by potencjalnie kosztować. Nie wiem, jakich kosztów mam się spodziewać.

• Przez LubieMF
      Witam forumowiczów.
      Mam problem z moim masseyem otóż jadąc nim na zającu wpadłem dziurę i przeżuciło mi podczas jazdy na żołwia z bardzo duzym zgrzytem w skrzyni po czym zgineły biegi.
      Szukałem i znalazłem, że był ulamany przewód przy cewce, po tym jak go polączyłem znalazły się biegi na zającu, ale nie ma nic na zółwiu. Co może być przyczyną, myślicie, że to coś w skrzyni? Dziwne dlaczego jak zgubił prąd pozwoliło mu zmienić ten zakres nie powinno być w skrzyni jakiejś blokady uniemożliwiającej zmianę zająca podczas jazdy? Ogólnie skrzynia miała remont 1000mth temu wykonany przez serwis.
      Proszę o podpowiedź bo ciągnik jest otrzebny do orki. Dziękuje za wszelkie odpowiedzi.
    • Przez stuart
      Witam, z jakich materiałów wykonać tuleje i sworznie (przykładowe zastosowanie jak na foto) ?

Dodam że posiadam kilka osi napędowych z kombajnu Anna fi ok 30mm i szukał bym jakieś rury ze ścianką ok min 4mm i tak by odbyło się bez konieczności latania do tokarza...

Lub po prostu zrezygnuje z zastosowania części z Anny i chciał bym kupić na zapas ok 2m jednego i drugiego profilu by tylko z czasem względem aktualnych potrzeb sobie wyciąć potrzebny mi kawałek.

Dodam że doskonałym materiałem była by wewnętrzna część łożyska i/lub pierścienia kontrującego jakich pełno w Annie