Skocz do zawartości
marek3080

Tulejowanie Kvernelanda

Polecane posty

marek3080    4

Witam

Chcemy skasować luz na wieżyczce kvernelanda. Okazało się, że tylna tuleja, która wykonana jest z teflono podobnego materiału prawie nie istnieje a przednia ma spory luz. Byliśmy w kilku sklepach i nigdzie nie mają takich części. Jak to jest, czy to się nie zużywa, czy ten pług jest tak zajechany na śmierć. Czy ktoś wymieniał te tulejki czy jedynym wyjściem jest dorabianie przez toczenie.

locke    291

Weź sworznie jak nie masz wyrobionych bardzo i zawieź to tokarza.On dopasuje do niego rure grubościenną i będziesz miał elegancką tuleje do wspawania :) My tak w lipcu atalasa 4 skibowego robiliśmy.

tomek73    188

Spawać osi to przy pługu obrotowym to nie radzę, bo pęknie w czasie pracy.

U mnie są łożyska igiełkowe, tam pewnie też były, tylko ktoś założył teflon. Podjedź do tokarza powinny mieć taki materiał i wytoczą ci pod wymiar. Robiłem takie kółka z 120x 50 mm coś podobnego do teflonu to zapłaciłem z 60 zł za sztukę, ale materiał gdzieś dostał na złomie.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adamkon
      Witam Wszystkich!
      Planowałem zakup pługa Kvernelanad AB100, jednak gdy już zacząłem bardziej nim interesować, sprzedawca powiedział mi, że nie ma do niego opcji dołożenia 5 skiby ani pacomatu. Jak na razie mój główny ciągnik ma ponad 80 km i tak by w zupełności wystarczył, ale w przyszłości chciałbym zainwestować w coś mocniejszego (110-120 km) i wtedy ten pług może okazać się za mały. I tu pytanie do Was: jaki nowy pług zagonowy 4 skibowy z opcją albo 5 skiby albo pacomatu w cenie 30-35 tys brutto w podstawowej wersji polecacie? Preferuje marki zachodnie i zabezpieczenia resorowe lub hydrauliczne. Dodam że AB100 kosztuje 26 tys brutto bez żadnych negocjacji.
    • Przez Grzybekk
      Witam. Planuję dorobić sobie kroje tarczowe do ww. pługa i chciałbym prosić o wskazówki. Ktoś już pewnie przede mną dorabiał sobie dlatego mam parę pytań.

1. Uchwyty. Zależy mi na zdjęciach uchwytów (tak samo oryginalne i dorobione) - tu gdzie są przykręcone do słupicy. Z czego dorabialiście uchwyty ? Czy da się gdzieś dostać te uchwyty ? Słyszałem że można je wyciąć ze starych pługów, np polskiej trójki czy czwórki i jakoś je przykręcić, ale chciałbym zobaczyć jak to wygląda.
      2. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć od jakiego pługa jest ten krój z załączonych zdjęć ? Podejrzewam że to od Unii, ale wolę się upewnić.
      3. Czy do dwuletniego pługa będą pasować kroje od pługów starszych, tzn tak mi się wydaje że są starsze, np. takie:

http://olx.pl/oferta/kroj-talerzowy-kroje-talerzowe-plug-kverneland-w-bdb-stanie-okazja-CID757-ID6sQa5.html#75a9dc81e7

http://olx.pl/oferta/kroj-do-pluga-kverneland-CID757-ID5pdQR.html#75a9dc81e7

http://olx.pl/oferta/kroj-do-pluga-kverneland-CID757-ID6HctX.html#75a9dc81e7

Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi czy pomoc. Pozdrawiam