Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
zetorlublin7341

Lemken ustawienia

Polecane posty

Panowie posiadam lemkena opal 110 i moje pytanie jak ustawić te dwie rzymskie śruby, żeby pług dobrze orał i na jaką wielkość ustawić śruby bezpiecznikowe, czy tu się ustawia szerokość czy nie, przekopałem całe forum nie znalazłem nic proszę może ktoś zna odpowiedź a i jeszcze jak orzecie obrotówkami czy odciagi na laszach macie na sztywno czy pług ma swobodę ruchu

regi1    0

Pług i wszystko inne zawieszane musi mieć swobode ruchu, inaczej pogniesz sobie conieco w ciągniku ;p Tylko przy maszynach ciąganych na kołach zaczepianych na cięgna sie blokuje :) Co do ustawienie pługa Ci nie pomoge, bo takiego nei mam ;p

Tomasz78    331

Witam co do lemkena to za dużo nie pomogę ale w obrotówkach odciągi trzeba ustawiać równo aby zachować osiowość pługa ale nie na sztywno tylko z minimalnym luzem ,choćby dla tego żeby na uwrociach nie szarpał ciągnikiem i nie prowadzał go w brużdzie .

Wiadomość z agroFakt.pl

roman05    9

Śrubami rzymskimi ustawia się szerokość pierwszej bruzdy i linię pociągową, najlepiej ściągnij sobie instrukcję z tej strony http://lemken.com.pl..._obslugi.html np do EurOpal i tam jest wszystko ładnie opisane (niby nowszy pług ale mniej więcej to samo) jak czegoś nie będziesz wiedzieć to pytaj.

Edytowano przez roman05

hubertuss    492

We wszystkich pługach z podobnym typem ramy jedna śruba służy do regulacji szerekości pierwszej skiby a druga do lnini ciągu/szerekosci orki. Nawet instrukcji do tego nie trzeba wystarczy uważnie obejżeć pług i to, która śruba co przestawia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Piotrek1985
      witam,
      interesuja mnie klepki w kłosownikach, do czego one służa i ich rodzaje oraz jak ustawiacie swoje deutz-fahry aby dobrze czyściły
    • Przez wojtekpuma185
      Sprzedam chcesz więcej informacji dzwoń, pisz
      http://olx.pl/oferta/lemken-opal-140-CID757-IDabyLh.html
    • Przez Qba1
      Witam, mam na sprzedaż pług Lemken EurOpal 7x4+1 L100, po pokazowy (kilka hektarów).

Pług zawieszany obracalny Lemken EurOpal 7 X 4+1 L 100, rok produkcji 2015

Wyposażenie:
      • Głowica obrotu E 120
      • Hydraulika podwójnego działania przy głowicy obrotu z blokadą
      • Mechaniczna regulacja szerokości roboczej 33, 38, 44, 50 cm
      • Odkładnia pełna typ B40
      • Profil ramy 140 x 140 x 10 mm
      • Belka zaczepowa Kat. 3
      • Skrzynka narzędziowa z kluczami
      • Stopa podporowa
      • Koło kopiujące 10.0/75-15.3, 770 x 277 mm
      • Prześwit pod ramą 80 cm
      • Lemiesz dzielony z dłutem
      • Ścinacze skib
      • Zabezpieczenie mechaniczne Non-Stop
      • Siłownik liniowania z mechaniczną regulacją pierwszej skiby

Obecnie nowy pług z takim wyposażeniem, można kupić w granicach 89 000 - 90 000 zł netto po rabatach.

Cena: 82 000 zł netto

UWAGA:

- Zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
      - Gwarancja ważna 12 miesięcy od dnia pierwszego uruchomienia
      - Transport GRATIS

• Przez Student91
      Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum, zgłaszam się o pomoc w wyborze opryskiwacza na areał około 90 ha. Dodam, że najodleglejsze pola mam 4 km od domu. Myślałem nad opryskiwaczem około 2500 litrów przy belce 21m. Mój wybór oscylował pomiędzy Amazone UG 2200, a Lemkenem Primusem 25. Co sądzicie o tych opryskiwaczach? Może ktoś posiada wiedzę i orientację nt tych opryskiwaczy albo może doradzicie jakieś innego producenta? Hardi? Na opryskiwacz chcę przeznaczyć około 120 tys zł. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
    • Przez ferguson675
      Witam, czy mógłby mi ktoś w przystępny sposób wytłumaczyć do czego są poszczególne pokrętła i dźwigienki w Case 1494? Chciałbym również wiedzieć jakią konfigurację stosować do orki. Z góry dzięki