Zaloguj się, aby obserwować  
mrursus7

Problem z kukurydzą, dużo odpadów

Polecane posty

mrursus7    9

A wieć mam mały no moze i duzy problem bo jak wiadomo kosimy poto aby mieć jak najwiecej. Z roku na rok jak zakiszam kukurydze to po otwrciu jest duzo odpadów , probowalismy juz chyba wszystkiego. Rozumiem jakby było tam gdzie dziura np myszy ale to takie warstwy są na srodku z boku na dole pryzmy , i tak co roku. W poprzednim roku kosilismy podść późno cała była sucha tak przełom połowy wrzesnia a ziemie mamy slabsze wiec wiecie troche suszy i juz zaczeła schnąc ( powodem było popsucie sie sieczkarni). Tniemy jednorzędówką , wczesniej Forshnittem i tak samo było czy wiecie moze co zrobic aby tak dużej ilosci sie nie pozbywać ? Dobre 2 małe rozrzutniki zawsze wylecą z 2 pryzm. Może wy macie jakis konkretny sposób :)

Edytowano przez agrofoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj