Skocz do zawartości

Problem z kukurydzą, dużo odpadów


Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano (edytowane)

A wieć mam mały no moze i duzy problem bo jak wiadomo kosimy poto aby mieć jak najwiecej. Z roku na rok jak zakiszam kukurydze to po otwrciu jest duzo odpadów , probowalismy juz chyba wszystkiego. Rozumiem jakby było tam gdzie dziura np myszy ale to takie warstwy są na srodku z boku na dole pryzmy , i tak co roku. W poprzednim roku kosilismy podść późno cała była sucha tak przełom połowy wrzesnia a ziemie mamy slabsze wiec wiecie troche suszy i juz zaczeła schnąc ( powodem było popsucie sie sieczkarni). Tniemy jednorzędówką , wczesniej Forshnittem i tak samo było czy wiecie moze co zrobic aby tak dużej ilosci sie nie pozbywać ? Dobre 2 małe rozrzutniki zawsze wylecą z 2 pryzm. Może wy macie jakis konkretny sposób :)

Edytowane przez agrofoto
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez DamianGabana
      Witam ,
      Panowie powiedzcie jak z kontraktacją kukurydzy mokrej na nowy zbiór????????????????
       
      U mnie w Lubelskim 420 - 450 netto 
       
    • Przez elux
      Witam
      Czy spotkał się ktoś z suszeniem kukurydzy z zastosowaniem nagrzewnic elektrycznych jako źródło ciepła?
      Temat o tyle ciekawy że z wykorzystaniem fotowoltaiki energia prawie na free, jednakże brak info i doświadczeń w zakresie wydajności suszenia przy niskich temperaturach powietrza suszącego...
      Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia/wiedzę w temacie to proszę o info tutaj lub na priv- myślę o takiej małej suszarni u mnie
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v