Skocz do zawartości

Polecane posty

void    0

Tak jak temacie czyli jaki ładowacz czołowy do MF 235? Przeglądając pobieżnie na Allegro znajduje różne modele, jedne mają udźwig 500 kg, natknąłem się również na taki, który ma udźwig 700 kg. Pytanie czy pompa podoła i czy ciągnik nie poleci do przodu z ciężarem 600-700 kg?

Edytowano przez void

akmaly    185

Pompa spokojnie da rade nawet z 1000kg udźwigu tylko przy delikatnym przodzie i bez wspomagania to już sam sobie odpowiedz.

Wiadomość z agroFakt.pl

Ferdek07    62

mam ładowacz na mf 255 ale 235 chyba jeszcze lepszy, bo nie masz tego elementu pośreniego między skrzynią a mostem więc automatycznie tylna oś jest bliżej ładowacza a więc rozkład masy bardziej przypada na tył, co do wyboru ładowacza to powiem tyle tanie mięso psy jedzą tur 3B z hydrametu i tyle w temacie, nikt Ci nie każe kupować krokodyla i full o oprzętu weź tak jak ja 2 sekce widły i łyżkę w rozsądnych pieniądzach można wystargować, jak chcesz sprawnie tym pracowac od razu zamawiaj pompę zewnętrzną 40l/min i wspomaganie kierownicy, jedyny minus tego że wał można urwać takie obciążenie na niskich obr (ja urwałem hehe), co do samego wyboru ładowacza masz duży udzwig na dość krótnik wysięgniku, ja robię prawie wszystko bez przeciwwagi i po 2 bele siana noszę, co do obciążenia przedniej osi wszystko jest ok, tylko okrutnie piasty w przednich kołach się wyrabiają, wysokość podnoszenia jest taka że 3 warstwy bel połozysz, co do udzwigu, nie raz całego tira około 28t młuta ładowałem łyżką 1,5m jak policzyłem na każdą łyżkę przypadało po ponad 500km młuta a masa łyżki grubo ponad 100kg, udziwg jest nieograniczenie duży zależy ile zawor przeciążenbniowy nie boisz się podkręcić, tur bardzo mocny i masywny nie raz przydzwoniłem w jakiś beton, n aferdku ten ładowacz jest do przodu o 12cm dalej za oś jak na c360 także ze zdejmowaniem bel z 2giej strony przyczepy czy z ładowanie dużego rozrzutnika nie ma żadnych problemów

void    0

Dzięki za odpowiedź. Wyczytałem jeszcze, ze rozdzielacz musi byc wiekszej wydajnosci, bo zewnetrzna pompa nie wyrobi pelnej wydajnosci. Tur 3B ma 3 sekcje, na Allegro są 3B , ale np. z Wolmetu., tez je brac pod uwage? Jaka cene mozna uznac za dobra? Propo tej zewnętrznej pompy, pod jaka nazwa jej szukac?

Edytowano przez void

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez farmers99
      Ładowacz na tył ciągnika do przewozu bel,po co wizic turem jak można tym i szybciej,zapinasz do mf255 i śmigasz.
    • Przez dabroch8
      Witam.

Parę miesięcy temu kupiliśmy tura do ursusa c-385.Bardzo słabo podnosił i miał straszne drgania.Dziś wymieniliśmy pompę hydrauliczna.Szybciej podnosi ale nadal ma straszne drgania nie wiem jaka jest tego przyczyna prosił bym o jakieś rady może ktoś miał już taki problem.

Z góry dzięki i pozdrawiam.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkich. Słyszał ktoś o ładowaczu czołowym MAXI-ROL? Jak się sprawuje, jakie wykonanie?
    • Przez tata1
      Witam
      Stoję przed zakupem ładowacza, oglądam tu i ówdzie.
      Co jest grane, ładowacz Agrimet CX16, a Hydramet Xtreme1 - są identyczne?
      Czyżby Agrimet robił dla Hydrametu te Xtreme?
      Bo chyba nie odwrotnie, przecież Agrimet tańszy. Porównywałem na żywo i nie ma róznicy.
      Chyba nie skopowali jedni od drugich, bo były by minimalne różnice. A poza tym były by problemy prawne zaraz.

Co o tym sądzicie?
    • Przez NewHollandT4
      Witam
      Proszę o rade jaki tur (ładowacz czołowy) nadawałby się do New Hollanda T4.75. Jaki byście polecali? Oczywiście cena w granicach rozsądku nie jakieś kolosalnie duże. Ciągnik jest dosyć lekki i obawiam się że duży tur może go przeciążać. Myślałem na Metal Fach T229. Co o nim sądzicie? Czekam na Propozycje i odpowiedzi.