Starzyno

Do czego to służy ???

Polecane posty

Starzyno    1

Witam kolegów. Nie dawno kupiłem używany agregat i gościu dorzucił mi parę części zapasowych, i m.in. dał również takie jakieś "opaski", za cholerę nie mam pojęcia do czego to służy, z pewnością należy do siewnika ale nie wiem do czego. Bardzo bym prosił o wytłumaczenie. :D Dorzucam obrazek.

ll7h.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Zastawka na kółko wysiewające do siewu rzepaku.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starzyno    1

W siewniku mam kółka założone do drobno i grubo nasiennych czyli jak założę to na kółko grubo nas. to nie będzie się kręcić tylko będzie wtedy to na drobne czy tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w siewniku masz kółka zębate(poznaniak 6 z 2002 chyba? bo ja mam identyczne) i ono sie kreci jak to założysz to też bedzie sie kreciło tylko że bedzie wylatywało mniej nasion tyle ile potrzeba, a jak to założysz to możesz siać drobne nasiona rzepak , u mnie w poznaniaku mam 2 typy z jednym otworem i z dwoma otworami to zależy jaka jest grubość ziarenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Masz nowszego Poznaniaka więc te wkładki są niepotrzebne ponieważ masz na jednym aparacie dwa kółka. Wąskie do rzepaku i szerokie do zbóż. One są połączone takim klinikiem. Aby siać rzepak musisz wypchnąć te kliny w miejscach redlic które będą siały. Wtedy w czasie siewu kręcą się tylko wąskie kółka a szerokie stoją w miejscu opierając się tymi klinikami o obudowę aparatu.

 

Takie nakładki zakłada się w siewnikach gdzie jest tylko szerokie kółko wysiewające. Wtedy wsuwa się to za kółko wysiewające i przez to mniej wysiewa siewnik.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoni123    0

witam posiadam siewnik saxonia a215 i tez mam takie nakładki na kółka wysiewające i takie sprężynki ale problem w tym że nie bardzo wiem jak to założyć. może ktoś ma taki siewnik to proszę o zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj