Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Ziel

Case mx PROBLEM?

Polecane posty

Ziel    26

Witam. Śpieszę się więc zakładam nowy temat proszę o nie usuwanie go. Mam problem a raczej pytanie, czy to jest normalne że jak ciągnik sie dobże rozgdżał to ucieka mi dym między turbem a tłumikem na takiej izolowanej rurze w miejscu obiemki? Prosze o szybką odpowiedź gdyż mam dużo pracy a wole zapobiec jakiejś awarii niż naprawiać później. Dodam że to jest case mx 135.

zetor7045xD    7

Dym nie powinien uciekać. Spróbuj dokręcić tą obejmę. U mnie w MX 100c też uciekał koło turbo miałem luźną opaskę dokręciłem ją na maxa i trzyma, ale wydaje mi się że czegoś tam brakuje jakieś opaski czy coś

Ziel    26

Problem rozwiązałem. Okazało sie że pękł mi wężyk od hamulców i przy każdym naduszeniu hamulca olej leciał na turbinę.

Wiadomość z agroFakt.pl

Ziel    26

Mam mały problem. Zacina mi się hydraulika, gdy przesune 1 dzwignie chydrauliki to pozostałe też się przesowaja. Ponadto cały czas kapie mi olej z tylu z gniazd. Rozbieralem cały bok pod dźwigniami wyczyscilem naoliwilem i cały czas to samo. Gdzieś czytałem ze w którejś z serii były takie broblemy ale da to się naprawić ale niebardzo wiem jak. Regulowalem rozdzielacz ale nadal to samo, na dodatek cieknie mi olej trochę z rozdzielacza głównego tego koło pompy na skrzyni biegów.

grego    218

co do zacinania się to pewno na którymś sworzniu albo przy rozdzielaczach albo przy dźwigniach jest za ciasno, skoro sprawdzałeś te pod kokpitem bocznym to zobacz ten na rozdzielaczu musisz odkręcić tą górną pokrywę i jest tam pionowy sworzeń na których chodzą te boczne dźwigienki. Skąd dokładnie kapie olej z tych gniazd ze środka tam gdzie wchodzi wtyczka czy gdzieś indziej? Ogólnie jeśli chodzi o wycieki to tam na każdym połączeniu czy to wężowym czy rurowym wszędzie są oringi i jak cieknie to trzeba go poprostu wymienić

Ziel    26

Nad pompą hydrauliki jest taka klapka i nad nią na skrzyni rozdzielacz i na takim grubym sworzniu sączy sie olej. Jeszcze jutro zobacze jak tam to wygląda bo ciągnika nie mam na podwórku. Po za tym że sie zacinały dźwignie od hydrauliki to jeszcze olej kapał z gniazd nawet po odpowiednim ich ustawieniu , rozdzielacz może już przepuszczać? Ciągnik ma trochę ponad 8tyś h i co by trzeba w nim wymienić.

radix8    6

W moich wymieniłem gniazda i jest OK. W tej chwili jeden ma 15900, a drugi 14950 mth. W jednym wymieniłem wszystkie oringi w rozdzielaczu i nic nie cieknie, w drugim nigdy nie ciekło. Koszt oryginalnych oringów 400 zł kpl.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez TrAkToReK
      Witam
      Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)

Pozdrawiam

(Z góry THX)
    • Przez international856XL
      Witam wszystkich zakladam ten temat ponieważ chcialbym sie cos dowiedziec na temt ciagnika international 856XL.
      Ostatnio sobie takowy kupiłem.Czy moglibyscie sie podzielic opiniami na temat tego ciagnika..?A dodatkowo mam kilka pytan do was..
      -jaki olej stosuje sie w tych ciagnikach
      -przymierzam sie do zakupu pługa obotowego i mam dylemat jaki wybrac 3 lub 4 skibowy..tylko pytanie czy z 4 skibowym da sobie rade czy to nie bedzie zbyt duze obicazenie
      -ile pali to stworzenie :lol:
    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.

W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).

Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.

Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)

Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?

Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez Arturo1610
      Witam. Mam case mx 100c i nie mam z przodu obciążników mam tylko uchwyt taki jak na zdjęciach ale oryginalne obciążniki od case czy mccormicka nie pasuja pomoże ktoś i powie jakie powinny być obciążniki w tym ciągniku i ile powinno ich być ? albo może ma ktos takie i chce sie ich pozbyc ? Proszę o pomoc bo bez obciążników to jak zapnę jakąś maszyne to przód ledwo co ziemi dotyka