Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Grzes5

Pompa Case JX

Polecane posty

Grzes5    10

Witam wszystkich. Mam pytanie w sprawie pompy hydraulicznej w Case JX 95, ciągnik przepracował 1100mth i padła pompa hydrauliczna. Czy ktoś już wymieniał taką pompę i czy da się kupić pojedynczą pompę do hydrauliki bez tej do wspomagania co jest z nią skręcona? A może ktoś robił regenerację? Proszę o pomoc. :mellow:

Ziel    26

Poszukaj nr. w necie do serwisu firmy Bosch. Chyba w Warszawie gdzieś jest. Najlepiej im zawieźć max z tyś zł pewnie zapłacisz za regeneracje a nowa to juz pewnie około 4 tyś bedzie kosztowała.

Wiadomość z agroFakt.pl

bimbrownik    0

powiedz jakie masz objawy tego że padła ci pompa? tzn moje pytanie jest następujące: czy jesteś pewien że padła właśnie pompa? 1100mth to niewiele, i wiem z doświadczenia że raczej po takim przebiegu pompy nie siadają. Ne jestem pewien, jeśli się mylę to mnie sprostuj ale ta pompa wygląda na zwykłą pompę zębatą (mówię co prawda tylko o tym co znalazłem w necie na schematach serwisowych np http://www.messicks.com/CAS/51753.aspx:) tam są po prostu dwie zębatki, kilka uszczelnień, które nawet jak pękną albo się jakoś inaczej zużyją to ich wymiana nie sprawia kłopotu.

Grzes5    10

Nowa pompa kosztuje 3200zł. Objawami jest słabe podnoszenie tura i podnośnika oraz szybkie grzanie się pompy i oleju. Z tego co stwierdził mechanik to jakieś uszczelniacze lub zimeringi poszły.

bimbrownik    0

jeżeli stwierdził że poszły simeringi czy uszczelniacze to nie ładuj się w koszt wymiany całej pompy. jeżeli masz jakieś pojęcie (a zakładam że masz) o mechanice, to zdemontuj pompę. ona będzie miała zakrętkę na wale napędowym i pewnie ze cztery śruby ściągające (spinające) całość - odkręć je. uważaj żeby nie uszkodzić powierzchni pracujących wewnątrz pompy, każde zarysowanie będzie złe. wyciągnij simering na wale wyjściowym i uszczelniacze - podejrzewam że po dwa identyczne z każdej strony. zanieś całość albo same uszczelniacze do jakiejkolwiek dobrej hurtowni uszczelnień, nawet jeśli będziesz musiał poczekać na calowe (bo case głównie takowe ma) to zapłacisz max 20-30 zł za komplet nowych uszczelnień, jeśli zrobisz to w oryginalnych częściach z serwisu case koszt będzie ok. 200 zł. składasz wszystko do kupy i gra. a swoją drogą sprawdź filtr układu hydraulicznego, jeżeli układ jest nowy to czasem jest w nim po jakimś czasie sporo opiłków i ten filtr się zapycha, powodując stłumienie przepływu oleju hydro.

Edytowano przez bimbrownik

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez TrAkToReK
      Witam
      Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)

Pozdrawiam

(Z góry THX)
    • Przez massey3120
      Mam fergusona 3120 95r NIewiem dlaczego ale dynashift nie dziala poprawnie. NIe działa na małych obrotach tzn poniżej 1300 obr i gdy zmienie na zakres A to czuje sie jakby koła sie kleszczyły (blokują np. ciągnik nie zjezdza z górki)? na zakresie D wszystko działa ok (nie blokują sie) Czy możliwe że to wina pompy hydraulicznej? Chociaż podnośnik działa bez zarzutu! Może miał ktoś z was podobny problem? Piszczie co wiecie.... pomocy
    • Przez piterq1991
      Witam!

Czy jest możliwość aby w MF 3080 zwiększyć przepływ oleju na podnośnik?
      Chodzi mi o to, że chcę aby szybciej podnosił(pompa jest nowa założona). Jak jadę z maszyną w polu to zanim zdąży podnieść to ciągnik już zakopany. Siłę ma, bo podnosi wszystko bez problemu na wolnych obrotach, ale chodzi, żeby szybciej to robił. U znajomego w NH tak było, że wydajność miał zmniejszoną i w serwisie bez problemu od ręki mu to zwiększyli i zdecydowanie szybciej podnosił. Gdzieś kiedyś na forum coś czytałem, że w MF też tak jest. Czy to prawda? Jak to zrobić jeśli jest taka możliwość?

Pozdrawiam
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez adas157
      Witam mam taki problem z mf3070 jak jest silnik zimny i sie go odpali to wspomaganie na wolnych obrotach dobrze chodzi i podnosnik szybko podnosi a jak sie robi ok 3godz traktorem jak olej sie rozgrzeje to wspomaganie na wolnych obrotach chodzi ciezko i podnosnik wolno podnosi co moze byc za przyczyna czego to moze byc wina z gory dzieki