Skocz do zawartości

Polecane posty

wojtekb333    2

Witam, posiadam siewnik marki Becker, mam takie pytanie do tych którzy go posiadają, albo mieli cos z nim do czynienia. Jak wygląda obsługa tego siewnika? Tzn co trzeba w nim wymieniać, wyczyścić, aby działał poprawnie. Sieje traktorem Hurlimann 90km prędkość ok 7km/h, obroty wałka (WOM) 540, obr silnika 1500, a na zegarze na siewniku wskazówka nie drgnie(wskazuje 0). Jeżeli przełącze na szybsze obroty wałka 720 to wskazówka zatrzymuje się na 1. Czy to powinno tak być, czy coś jest do poprawki? (sieje na 540)

Proszę o odpowiedź

adrin6231    13

Witam co do początku twojego pytania, wyczyścic warto te gwizdki które podają ciśnienie z wentylatora, do sekcji, wymienia się też nożyki które wyrzucają ziarno z tarcz wysiewających, ok 60-80 zł sztuka. Jak są obrobione z 2-4 mm to już zdarza się że ziarno zostaje w tarczy.

Ja sieję mf-255 na 540 obrotów wom, 1500 silnika, mam 0,5 ciśnienia na zegarze wysiew jest idealny. Zacznij od sprawdzenia tych gwizdków moze któryś jest częściowo zatkany, a potem wymien ciśnieniomierz może ci szwankuje, zawiesza się czy coś.

powodzenia

Wiadomość z agroFakt.pl

wojtekb333    2

Gwizd jest słychać, nie wiem czemu ale siew jest strasznie niedokładny. Ziarna są niekiedy 4 razem, a niekiedy nie ma w ogóle przez 50cm albo i lepiej. Może to przez te nożyki ...

raffi    0

Jak są 4 razem a potem nic to możesz mież "zapchane" dysze, te co zdmuch*ją nadmiar zaiaren (przy najmniej u mnie tak było). Trzeba je wykręcić i sprawdzić, mam ten siewnik drugi sezon i w sumie jestem z niego zadowolony. Tylko jedna sekcja wysiewa mniej niż pozostałe i nie wiem jak temu zaradzić.

hoodoowca    4

Jeżeli sekcje nie równo sieją to jest problem z ciśnieniem albo z dyszami być może zanieczyszczona albo gdzieś ucieka powietrze

wojtekb333    2

A mam też takie pytanie z boku na pojemniku z kukurydzą jest taka zasowka, to ma być szczelnie zamknięte czy uchylone? I jeszcze jedno co ile cm siejecie ziarno?

JPH2    25

Już za późno na tę wiadomośc ale może się przydac. Pan, który miał mi siać qq , pytał jakie mam ziarno do siewu ,bo z polskim były straszne kłopoty, ledwo zdołal komuś posiać.Chodzi o rodzaj zaprawy i chyba był to siewnik Beckera, u mnie nie siał bo mu się po tym sianiu popsuł.

ysy    32

części granit albo grene albo kramp albo kongskilde bo oni go teraz mają

karol612ls    0

Witam. Mam problem z siewnikiem becker. Na jednej sekcji pod czas siewu nie wszystkie otwory na tarczy są zapełnione ziarnem i mniej wysiewa ta sekcja.

Laszek    1

karol masz uszkodzoną dyszę, jest pewnie lekko wyszczerbiona przez co więcej powietrza wyrzuca i to nadmiernie wyrzuca ziarno

• Like 1

wojtekb333    2

Ja mam parę pytań.

Z jaką szybkością siejeciecie, aby wysiew był w miarę dokładny.

Jaką grubość powiennien mieć nożyk? Czy jeżeli jest zacienki to może uszkodzić ziarno?

Pozdrawiam.

• Like 1

Mam problem ze siewnikiem becker areomat 3 sekcje dobrze wysiewają a 1 sekcja wysiewa mniej. Proszę o pomoc co moze byc przyczyna???Wymienilem juz nozyk przelozylem zebatki na wiekszy wysiew i ciagle problem jest ten sam ta jedna sekcja wysiewa duzo mniej niz pozostale.Prosze pomozcie :wacko:

Edytowano przez MateuszRadzimski

Spyke1004    1

Witam poszukuje siewnika do kukurydzy 4 rzędowego z podsiewaczem nawozu do 8 tys. zainteresowały mnie siewniki firmy BECKER co możecie mi podpowiedzieć na temat tego siewnika jak z precyzją siania i dostępem części? 

Co sądzicie o tych siewnikach??  http://olx.pl/oferta...html#ea3a14d6e3

http://olx.pl/oferta...html#24e9d3cef9

http://olx.pl/oferta...html#c63d57d88a

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Witam!
      pomożcie wybrac jakis siewnik 3m taki zeby 3p sobie z nim spokojnie radzil.
      Zastanawiam sie nad używanym Amazone D7 albo D8 czym one sie różnią?
      co innego jest godne uwagi?
      na co zwrócic uwage?

zamierzam przeznaczyc na siewnik jakies 10tys zl, moze byc ciut wiecej ale tylko w bardzo uzasadnionym przypadku

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Arkadinho
      witam wszystkich, chciałbym abyście doradzili jaki siewnik wybrać na 10ha ? myślałem o Stegsted 2,5m. Co sądzicie o tej marce?
    • Przez johniy861
      witam,
      przymierzam się do zakupu siewnika  kuhna i szukam jakiś opinii na jego temat
      jest to model stosunkowo nowy ale podobno już gdzieś w Polsce takie pracują
      macie jakieś zdanie na temat takiego cuda?
    • Przez Patitek285
      Witam, dzisiaj w kukurydzy zauważyłem kilka(naście) zwiniętych liści, po rozwinięciu okazało się że siedzi tam jakaś mała zielona gąsienica. Co to może być za robak? Niestety nie posiadam zdjęcia.