Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Pavel

Ciągnik Idealny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pavel    10

Ciągnik idealny-istnieje czy nie? podajcie swoje typy i krytykujcie :) oczywiscie mysle o nowym sprzecie bo wielu powie zapewne ze najlepsza jest 30tka ;):P;)

tomek    0

piękny jak Valtra,niezawodny jak Fendt,znany jak JD,tani jak Ursus ;D - to był by chyba ideał

Wiadomość z agroFakt.pl

coolman111    54

Według mnie to taka maszyna, która jest ekonomiczna w eksploatacji i nigdy sie nie psuje. A jak juz sie zepsuje, to niech częsci do niej beda bardzo tanie i dostępne od ręki :).

szczupak    1
to chcesz mi powiedziec że Fendt jest tańszy od Ursusa?

no nie ale jeśli zestawić go z takimi markami jak pronar itp. to wypada drogo...

gumis45    1

Jak tak sie sprawa przedstawia to ja postawilbym na Valtre bo Fendt jest drogi przy zakupie a Valtra jest chyba troszke tansza a jak te dwie marki odpadaja to w John Deere.Slyszalem ze ciagniki Valtra sa nie do zajechania a ile w tym prawdy to nie wiem ale mowimy oczywiscie o noramlnym uzytkowaniu a jesli ktos jest zeznikiem wysokiej klasy to kazdemu ciagnikowi da rade.

U1224    1

A jak mialbym mowic o idealnym to ciezki 6 garow ale zwrotny taki no uniwersalny...

Pavel    10

a jakies konkrety? poszczególne modele w marce psuja ej opinie a wcale moze nie byc zła np. new hollad ma wadliwe TLA i TDD a ponoć te ponad 100Km sa całkiem niezłe :P

U1224    1

nie no 1224 moglby byc jezeli chodzi o mase i moc...ale z ta zwrotnoscia to sie umówmy ze jest na 3- :P

Pavel    10

a biegi ci nim dobrze wchodzą? chodzi mi zwłaszcza a redukscję?

U1224    1

No to jest ciekawe redukcja to niestety najczesciej jak redukuje to do zera tzeba stanac i bieg nizej...podobno jest na to jakis sposob...zeby redukowac bez zgrzytu...trzeba podobno na podwojnym wysprzeglaniu gazu dodac co zebatki rowno zaczna pracowac...jescze nie probowalem...

Bartek    0

Tak słyszałem, że modele TL-A sa bardzo dobre. Widziałem w akcji TD80D z agregatem 4,2 metra. Powiem wam, że daje rade ciągnik tylko jest bardzo prostym ciągnikiem i nie ma żadnych bajerów. Myśle, że z marki NH byś coś odpowiedniego wybrał. Jaka moc Cię interesuje?

pioter    44

wydaje mi się że z tym idealnym ciągnikiem to moze być problem... ;)

może znajdźmy złoty środek-czyli traktor który będzie miał najlepszy stosunek ceny do jakości,komfortu i ekspluatacji.i może zeby było latwiej to niech będzie określony przedzaił mocy np 100KM i silnik 6cyl

Pavel    10

no to 309... a 6 gar? JD 3060? chyba ten niepamietam szczezemówiac ale zrywnetoto jak niewiem ponoć najlepszy wyrób JD... a z nowych to chyba niema takiech ja mówisz pioter bo 6/100? niebardzo

a co do zmiany biegów to jest tak w kazdym U1224 niewiem jak to wytlumaczyc Ci ale to trzeba wyczuć ja osobiscie jak z miech nie pojezdze 914 to tez kilka zgrzytów bedzie ale niektórzy mają takie ze z ładunkiem co by niebyło redukcja to trzeba sie zarzymac

Filip09    0

mialem c-385(na agrofoto gdzies jest)to przy redukcji trzeba bylo stawac ale czasem troche gazu mancyk ze sprzegłem(u1224)ojciec mnie tego uczy i uczy czasem wchodzi a czasem sie gubie, zas w 1002(tez na agrofoto)czysciutko z 4-3 4-2 nie wiem jak to jest:/a idealnty ciagnik 100km i 6poideł hmmm..

heniek    2
No to jest ciekawe redukcja to niestety najczesciej jak redukuje to do zera tzeba stanac i bieg nizej...podobno jest na to jakis sposob...zeby redukowac bez zgrzytu...trzeba podobno na podwojnym wysprzeglaniu gazu dodac co zebatki rowno zaczna pracowac...jescze nie probowalem...

Niech ci pokaze ktos kto jezdzi np. Starem bez synchronizacji lub czyms takim ,jak dojdziesz do wprawy to pod gore bedziesz redukowal prawie bez zgrzytniecia z 4 az do 1

bo niekiedy jak sie zatrzymasz to mozna nie ruszyc.

Sorry to przeciez nie watek o nauce jazdy a co do idealnego ciagnika to nie jezdzilem zbyt wieloma markami ,na moje warunki bylby dobry 4514 z Turem.

massey255    0

jak dla mnie silny jak KIROWIEC, luksusowy jak JD, niezawodny jak VALTRA, tani jak ZETOR i zwrotny jak 30stka

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez sslawek456
      Witam jestem tu nowy Stoję przed zakupem głównego ciągnika lecz nie wiem jaki wybrać,w gre wchądza:New holland t5 115 ec,Zetor fortera cl 110,case farmal 115 ewentualnie deutz fahr 5110g.Ceny są bardzo podobne,a jezeli chodzi ojakośc to zwracam się do was co sądzicie o nich ? i jak się sprawują w gospodarstwach ?
    • Przez kopokop
      Witam jaki byście polecili ciągnik do pługa unia atlas 5 skib.Ziemie lekkie .
    • Przez Fugeo
      W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.
      Moje propozycje:
      CASE IH FARMALL C 65/75
      DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
      JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
      KUBOTA M6060
      NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
      ZETOR MAJOR 60
      I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.
    • Przez jasikor
      Witam 
      Planuje zakup ciągnika o mocy 140-150 km. Pod uwagę biorę JD 6155 M POWER QUAD ECOSHIFT  oraz MF 7615 DYNA 6 ewentualnie 7614 DYNA 4. Wyposażenie ciągników miałoby być podstawowe wraz z przednim TUZ-EM i WOM-em oraz amortyzacja przedniej osi i kabiny. Chciałbym usłyszeć opinie właścicieli i użytkowników obu modeli, podzielenie się spostrzeżeniami. Chciałbym trochę dowiedzieć się na temat silników AGCO POWER stosowanych w MF - wady i zalety w stosunku do Perkinsa, spalanie, awaryjność. 
      Ceny obu modeli są podobne. proszę o pomoc i podzielenie się swoim doświadczeniem i uwagami. 
    • Przez jacentop
      Witam wszystkich użytkowników forum mam zamiar kupić nowy ciągnik zastanawiam sie nad steyr 4120 albo john deere 6120m co byscie wybrali ,pomocy bo mi głowa już pęka.