Zaloguj się, aby obserwować  
avatarzaq12wsx

Renta rodzinna

Polecane posty

Witam mam pytanie do was w tym miesiącu skończyłem technikum i moje pytanie jest następujące czy będę otrzymywał jeszcze rentę przez wakacje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Jak pójdziesz dalej do szkoły to tak. Jeśli kończysz edukacje póki co to idź to zgłoś do Zus-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krezus12
      Witam, zakładam ten temat ponieważ wiem jak niskie są nasze emeryture rolnicze, sam prowadzę gospodarstwo rolne jak również z wykształecenia jestem finansistą i pracuje w doradztwie finansowym. Jeżeli ktoś chciałby się dowiedzieć jak podwyższyć emeryturę, aby podtrzymać swoj standard życia po oddaniu gospodarstwa to zapraszam do dyskusji.
    • Przez jarekvip99
      Chcialem zapytac czy ktos z was lub waszych rodzicow posiada rente chorobowa z krus od niedawna? ile ona wynosi? Pytam bo ojciec ma przeszlo 30 lat skladkowych w Krus gospodarstwo jest wspolwlasnoscia razem z mama. Tata jest w coraz gorszym stanie zdrowotnym czeste zawroty glowy nie moze sie przychylic i wstac raptownie problemy z chodzeniem. ma dopiero 55 lat czy moze ubiegac sie o rente chorobowa? czy wtedy by musial przepisac gospodarstwo czy poprostu byloby ze mama prowadzi wraz ze mna jako domownikiem? czy po ukonczeniu 65 lat czy tam 67 by mogl z renty przejsc na emeryture bo ona na pewno by byla wyzsza.
    • Przez ciosany
      Witam wszystkich, jestem nowy. Mam do Was pewne pytanie a że sprawa jest hmm pilna i szukam odp lecz nie mogę znajść precyzyjnej odpowiedzi to pozwoliłem sobie założyć nowy temat.
       
      Sprawa polega na tym że Babcia z Dziadkiem przepisali gospodarstwo na syna. Babcia była na rencie CHOROBOWEJ. Po paru latach Syn i Dziadek zmarł (10 lat temu). Gospodarstwo to sprawą spadkową Sąd podzielił na Babcię i jej Córkę. Babcia otrzymała 0,93 ha Córka 1,2 ha.
       
      Czy BABCIA powinna zgłosić do KRUS fakt że posiada ziemie na siebie. Czy mogą jej zatrzymać rentę z tego powodu? Ma 74 lata i jest cały czas na rencie chorobowej.
       
       
      Z góry dziękuję za odpowiedz i pomoc.
    • Przez daroo9876
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie czy jeżeli moja mama otrzymuje rentę po zmarłym ojcu (jej mężu) to czy może mieć zarejestrowane zwierzęta na siebie w ARiMR? Oraz czy może pracować przy tych zwierzętach na gospodarstwie? Dodam tylko że ziemie którą odziedziczyła musiała oddać w dzierżawę. Ale krus za bardzo nie precyzuję jak to jest ze zwierzętami. 
    • Przez kris148a
      Witam, chciałem spytać czy jeśli mając na siebie ziemię na własność oraz ziemię wziętą w dzierżawę a będę przechodził na rentę chorobowa nie pełną na której nie muszę pozbywać się ziemi własnej a co z tą dzierżawioną muszę ją oddać? To nie dużo 1,5ha ale ona mi jest potrzebna żeby mieć dojazd do swojej. Ale z drugiej strony nie chce mieć problemów w krus
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj