Skocz do zawartości
jarekvip99

Renta chorobowa z krus

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jarekvip99    4

Chcialem zapytac czy ktos z was lub waszych rodzicow posiada rente chorobowa z krus od niedawna? ile ona wynosi? Pytam bo ojciec ma przeszlo 30 lat skladkowych w Krus gospodarstwo jest wspolwlasnoscia razem z mama. Tata jest w coraz gorszym stanie zdrowotnym czeste zawroty glowy nie moze sie przychylic i wstac raptownie problemy z chodzeniem. ma dopiero 55 lat czy moze ubiegac sie o rente chorobowa? czy wtedy by musial przepisac gospodarstwo czy poprostu byloby ze mama prowadzi wraz ze mna jako domownikiem? czy po ukonczeniu 65 lat czy tam 67 by mogl z renty przejsc na emeryture bo ona na pewno by byla wyzsza.

kolego powiem tak jeśli Twój tato ma przeszło 30 lat składkowych w KRUS to może ubiegać się o świadczenie przed emerytalne ale warunkiem otrzymania tego jest pozbycie się ziemi, posiadanie odpowiedniego wieku, i właśnie te okresy składkowe. Musisz zapytań w KRUS jak to będzie wyglądało w jego konkretnym przypadku.

drugą możliwością jest kolego renta ale żeby uzyskać rentę w KRUS to też trzeba spełniać parę warunków a przede wszystkim posiadać leczenie szpitalne ambulatoryjne pobyty w sanatoriach pozostawać na chorobie przez okres 6 miesięcy (182 dni jak dobrze pamiętam) i przede wszystkim przejść pomyślnie komisję przed lekarzem orzecznikiem.

innej drogi nie ma jedynie zostaje pracować aż do emerytury.

lemysz1    96

No i najlepiej przyjść na komisję z głową pod pachą, ale to też nie gwarantuje że dostanie się rente

Wiadomość z agroFakt.pl

asasinator666    106

Mój tata ma rentę z KRUS-u od 2 lat(pierwszy rok choroby około 525zł, drugi coś ponad 800zł). Jest leczony i ma regularne wizyty i dzięki temu dostał rentę. Żeby ją dostać trzeba stanąć przed komisją (mojemu tacie "udało się" się tak, że nie musiał być obecny na niej). Okres przed otrzymaniem renty to chyba 6 miesięcy chorowania jak pisał kolega wyżej.Gospodarstwo jest własnością obojga rodziców i nie było trzeba nic przepisywać tylko mama za siebie opłaca KRUS. Jakbyś chciał się dowiedzieć więcej to pisz na PW albo tutaj; postaram się odpowiedzieć. Jednak to nie jest łatwy temat do przejścia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Hanter150
      Witam Niedawno były eliminacje szkolne. Chwalcie się ile pkt i z kim widzimy się w Warszawie o i jakby ktoś powiedział co jest w tej drugiej części W szkolnym miałem pierwsze miejsce i 25/30 pkt.
    • Przez Krezus12
      Witam, zakładam ten temat ponieważ wiem jak niskie są nasze emeryture rolnicze, sam prowadzę gospodarstwo rolne jak również z wykształecenia jestem finansistą i pracuje w doradztwie finansowym. Jeżeli ktoś chciałby się dowiedzieć jak podwyższyć emeryturę, aby podtrzymać swoj standard życia po oddaniu gospodarstwa to zapraszam do dyskusji.
    • Przez avatarzaq12wsx
      Witam mam pytanie do was w tym miesiącu skończyłem technikum i moje pytanie jest następujące czy będę otrzymywał jeszcze rentę przez wakacje??
    • Przez przem159
      Witam, moi rodzice posiadają gospodarstwo rolne o powierzchni 10 ha, i chcą mi dać polę w dzierżawe abym miał powierzchnię gruntów rolnych do młodego rolnika, i teraz mam pytanie czy musi rodzicom zostać 1ha pola aby byli ubezpieczeni?, jeśli tak to musi być to hektar przeliczeniowy czy fizyczny, bo już sam nie wiem
    • Przez jjacekk4
      Witam

Pierwszy raz wziąłem zwolnienie l4 dostałem na 7 dni i wiem że kolejnego nie będzie, wziąłem tylko dlatego że musze usprawiedliwić egzamin na uczelni
      Moje pytanie czy musze to zwolnienie dostarczyć do krus ,