Krezus12

Prywatna renta kapitałowa do świadczenia z krus

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Krezus12    0

Witam, zakładam ten temat ponieważ wiem jak niskie są nasze emeryture rolnicze, sam prowadzę gospodarstwo rolne jak również z wykształecenia jestem finansistą i pracuje w doradztwie finansowym. Jeżeli ktoś chciałby się dowiedzieć jak podwyższyć emeryturę, aby podtrzymać swoj standard życia po oddaniu gospodarstwa to zapraszam do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Chętnie zapoznam się z procedurą i kosztami podwyższenia emerytury rolniczej.Jeśli masz wiedzę w tej materi to się nią podziel?

Edytowano przez tomek15h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krezus12    0

Chętnie zapoznam się z procedurą i kosztami podwyższenia emerytury rolniczej.Jeśli masz wiedzę w tej materi to się nią podziel?

 

Prywatna renta ma jedną ceche wspolną z krus: regularne opłacanie składek. Natomiast różnice są zasadnicze:

1 Co się stanie jak umieramy? z krusu dostaje sie zasilek pogrzebowy a skladki oplacane przez cale zycie przepadają na rzecz Skarbu Panstwa, natomiast w prywatnej rencie rodzina dostaje wszystkie skladki przez nas oplacone plus 40000zł

 

2 W krusie nie mozna zawiesić opłacania składek , w prywatnej rencie można

 

3 W krusie jest z góry ustalona składka w prywatnej rencie jest dobrowolna składka

 

4 W krusie nie mozna wyplacic wczesniej skladek, w prywatnej rencie mozna

 

5 W krusie dostaniesz swoje skladki dopiero na emeryturze, w prywatnej rencie zgodnie z umową.

 

6 w krusie nie wiesz co sie dzieje z twoimi pieniędzmi, w prywtnej rnecie masz pełen podgląd i sam mozesz decydowac w co zainwestowac.

 

itd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czyli sprzedajesz polisę? napisz proszę konkretnie ile kosztuje i zaprezentuj przykładową kalkulację dla składki 500 zł miesięcznie, okresu oszczędzania 40 lat i wypłaty z miesięczną częstotliwością równych rat przez kolejne 30 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krezus12    0

po 40 latach przy stopie zwrotu 8% masz ok 1mln zlotych (netto) podzielone przez 30 lat wyplat przez 12 miesiecy - ok 2780zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

A świstak siedział i zawijał w te sreberka.Najpierw przedstaw firmę w jakiej pracujesz,czy to jakiś krzak czy porządna firma ubezpieczeniowa.Jak to zwykle bywa rolnik będzie wpłacał całe życie a jak przyjdzie czas wypłaty spotka się z nim trzech prawników świeżo po studiach i po nieciekawej rozmowie dowie się, że nic mu się nie należy.To taki system żeby od prostych ludzi wyciągnąć kasę i naliczyć jak najwięcej kosztów i opłat ,a potem wymyśli się jakąś wymówkę .Jak macie pieniądze do oszczędzania to najlepiej założyć sobie lokatę i SYSTEMATYCZNIE wpłacać pieniądze.Może zyski będą mniejsze ale pewne bez żerowania na naszej pracy armii pośredników,prezesów i prawników.W amber gold ludzie też widzieli wielki zyski.Dla mnie bank to jednak najpewniejsza instytucja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krezus12    0

hehe kolego lokata owszem jest dobra do inwestowania w krotkiem czasie ale jezeli zalezy komus na systematycznym oszczedzaniu to juz nie koniecznie lokata jest najlepsza.

 

http://www.inwestycyjne.ubezpieczeniaonline.pl/a/ubezpieczenie-z-ubezpieczeniowym-funduszem-kapitalowym-jako-alternatywna-forma-oszczedzania/21.html

 

przede wszystkim pracuje w firmie gospodarstwo rolne ;) a poza tym z wyksztalcenia jestem finansistą i pracuje w doradztwie finansowym www.allfinanz.com.pl. nie sprzedaje badziewia bo wiem co jest dobre a co zle, niestety przyznaje ze rynek doradców - pseudodoradców ktorzy liczą na wysoką prowizje, ktory nie liczy sie z dobrem klienta jest wielu. mam nadzieje ze kiedys ktos zrobi z tym porządek.

krzak amber gold to parabanki, KNF ostrzegal juz dawno przed nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

@ZF9641 niedawno czytałem gdzieś "test" superlokat, i tylko jedna dawała realny zysk na poziomie 1,2% reszta poniżej 1% nawet do -1,7% :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krezus12    0

No niestety polisolokaty są beznadziejne, dlatego polecam tylko Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe - z własnego doświadczenia. Ja jak rozmawiam z klientami przy symulacji uwzględniam zysk 8% nie wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To był realny zysk z rocznych lokat. A inflacje i inne pierdoły bierzesz pod uwagę? Przykładowo przy lokacie 4.8% w skali roku wychodzisz mniej więcej na zero... Te 5,6,8 % itd to jest wszystko marketingowa teoria, przedstaw realny zysk z tego, to co można dotknąć i zobaczyć na własne oczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krezus12    0

To był realny zysk z rocznych lokat. A inflacje i inne pierdoły bierzesz pod uwagę? Przykładowo przy lokacie 4.8% w skali roku wychodzisz mniej więcej na zero... Te 5,6,8 % itd to jest wszystko marketingowa teoria, przedstaw realny zysk z tego, to co można dotknąć i zobaczyć na własne oczy :)

 

inflacja i inne pier**ly wziete pod uwagę ;) podatku belki nie ma co roku tylko raz na koniec trwania programu czyli dodatkowe 19% z zysku ci pracuje co roku przez 40 lat tak jak na początku symulacji przedstawilem.

 

ok a od strony technicznej = 8% netto + podatek od zysku na koniec inwestycji 19% (po 40 latach) + roczna oplata za zarządzanie 1% + inflacja 3% = ok 12% brutto zysku i to nie jest najwiecej bo to jest portfel umiarkowanego ryzyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

12 % to tyle co w amber gold ,nie wiem z czego możesz tyle obiecywać.Akcja kredytowa nie przyniesie bankowi tyle dochodu ,obligacje nigdy w życiu[ polskie 10 latki 4 %],giełda raz zyski raz straty.Ja też jestem po ekonomi i w cuda nie wieże 12% :ph34r: :ph34r: :ph34r: .I jeszcze jedno finansista świetne wykształcenie,może ekonomia ,bankowość,zarządzanie ale finansista?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

W tv jest pełno reklam instytucji finansowych typu płać złotówkę dziennie a jek umrzesz, zachorujesz na raka itp to Ty/rodzina dostaniecie np 20tys zł. Po mojemu ekonomiści przewidują jakąś olbrzymią inflację i z tąd te zyski, umowy skonstruowane na ich korzyść i po latach płacenia za te 20tys może kupisz wieniec na grób a Twoje pieniądze od dziś będą pracować dla nich. No bo jak wytłumaczyć sytuację że 80-letni człowiek może kupić takie ubezpieczenie? przecież on za rok może umrzeć i co? Za 300-400zł dadzą mu 20tys? a przecież 20-latek nie pójdzie się ubezpieczyć raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krezus12    0

jak 12% ? poprzez portfele modelowe , fundusze parasolowe, fundusze akcji (strata? w perspektywie 30 lat? ), funusze gwarantowane, akcji papierów dluznych, podstawowy bezpieczny portfel daje 8% netto, naprawde to nie fikcja, wiem bo po zyskach klientow widze. w polsce to nie jest jeszcze popularne na zachodzie UFK są u większości.

 

No ja skonczylem finanse i rachunkowość specjalizacja finanse wiec jakbys kogos nazwal po takiej specjalizacji?

 

W tv jest pełno reklam instytucji finansowych typu płać złotówkę dziennie a jek umrzesz, zachorujesz na raka itp to Ty/rodzina dostaniecie np 20tys zł. Po mojemu ekonomiści przewidują jakąś olbrzymią inflację i z tąd te zyski, umowy skonstruowane na ich korzyść i po latach płacenia za te 20tys może kupisz wieniec na grób a Twoje pieniądze od dziś będą pracować dla nich. No bo jak wytłumaczyć sytuację że 80-letni człowiek może kupić takie ubezpieczenie? przecież on za rok może umrzeć i co? Za 300-400zł dadzą mu 20tys? a przecież 20-latek nie pójdzie się ubezpieczyć raczej

 

to jest chwyt marketingowy jak przeczytasz to co malym druczkiem to zobaczysz ze dotyczy to osob jezeli mają 20 lat ;) wtedy zlotowka dziennie, ale to i tak drogo bo ja ostatnio robilem kobiecie 56 lat ubezpieczenie na 35 tysiecy za 69gr dziennie.

 

a co do staszych osób gwarantowana renta i zagwarantowany pochówek owszem dostaniesz ale hipoteka domu, mieszkania idzie do banku, czyli oni placą ci rente ale jak umrzesz dom zabiera bank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Specjalista lingwista od wyprania mojego portfela,a tak poważnie czy w umowie jest coś pewnego.Chodzi mi o zapis który gwarantuje zyski,czy tylko wszystko jest warunkowe.W kredycie KNF zmusza do podania całkowitego kosztu kredytu a jakie są u was zapisy,gwarantowane czy warunkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krezus12    0

Specjalista lingwista od wyprania mojego portfela,a tak poważnie czy w umowie jest coś pewnego.Chodzi mi o zapis który gwarantuje zyski,czy tylko wszystko jest warunkowe.W kredycie KNF zmusza do podania całkowitego kosztu kredytu a jakie są u was zapisy,gwarantowane czy warunkowe.

 

umowa pisemna na 10 lat (jest to polisa ubezpieczeniowa, gdzie skladki nie przepadają tylko wszystko pracuje na zysk), co najmniej przez 5 lat oplacanie skladek (do wyboru miesiecznie, kwartalnie, polrocznie i rocznie) przy podpisaniu umowy jezeli chcesz mozesz wybrac fundusze gwarantowane, dostajesz informacje (doradca inwestycyjny) co miesiac co sie dzieje na rynku i w jakie funudsze warto przenieść skladki. Są to przewaznie 3 propozycje - portfel bezpieczny, zrownoważony i agresywny. Wszystkich funduszy jest 43 polskie i zagraniczne. z racji tego ze ubezpieczeniowy fundusz ma status ubezpieczenia nie ma obowiązku placeniu podatku od darowizny gdybys chcial komus przekazac swoje srodki, gdyby kiedys zapukal komornik do twoich drzwi zgromadzone srodki nie podlegają egzekucji sądowej ;) hmm co tam jeszcze mozna napisac.. aha Brak obowiązku informowania o wpłatach Generalnego Inspektora Informacji Finansowej i Urzędu Skarbowego to jest wazne dla bardzo zamożnych osób ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Jeszcze raz pytam czy jest jasno napisane i zagwarantowane 8% zysku w skali roku,czy tylko że mi składka nie przepadnie.Czyli jak zwykle firma będzie czerpała zyski ,a człowiek niech się cieszy ,że nic nie stracił.No i jeszcze te tysiące niezwykle bogatych rolników którzy chcą ukryć dochody-jak rolnik płaci podatek rolny[ryczałt]to może zarobić nawet 10000000 z hektara i nic urzędowi skarbowemu do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krezus12    0

Nikt nie da ci tak wysokiej gwarancji, ale przy nawet najbezpieczniejszym portfelu to i tak bylo 10% w zeszlym roku, gdzie ryzyko jest minimalne. do tego doadaj troche zrownoważonych i juz masz 17 %. taki byl rok 2012 na jednym z kilkunastu dostepnych portfeli. Ale jak chesz to moge ci przygotowac symulacje z funduszy gwarantowanych tylko podaj maila na priw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Oj, ja to chyba żadnemu finansiście nie wierzę :)

 

Oszczędzać na lokatach można jak się wybiera dobre (jeżeli takie są a można jeszcze trafić) i jest się systematycznym oraz zawziętym że co odłożymy to nie ruszamy..

 

W tych wszystkich programach chyba nigdzie Ci nie zagwarantują że masz 8% zysku netto?? Dlaczego? Prosta zasada jak z amber gold, zbyt wysoka stopa zwrotu jak na dzisiejsze realia w szczególności przy tym jak Rada Polityki Pieniężnej obniża teraz stopy procentowe.

Hmm.. i prawie zawsze jest też zapis typu przez min.5 lat musisz wpłacać kasę, jeżeli przed upływem X lat jest wypłacisz to nie dostaniesz zebranych że tak powiem odsetek. A ja osobiście nie wiem czy za 3 lata będzie mnie nadal stać płacić np.500zł co msc

To takie minusy ale są też na pewno plusy np. taki że wiesz że musisz zapłacić i nie ma pokusy że po 2 latach zabierzesz sobie kasa - więc jak oszczędzanie to oszczędzanie.

Faktycznie są różne portfele i w tym najmniej ryzykownym zapewne da się zarobić ale nigdy nie uwierzę że ktoś mi zagwarantuje te 8-10% :)

 

A tak co do finansów, nie wiem czy się orientujecie ale mocno się opłacało w tym roku kupować akcje URSUS-a :) dokładnie wcześniej się tym nie interesowałam ale teraz zajrzałam i w ciągu roku podrożały 458%, w ciągu pół roku 217% - więc jak widać gdzie niegdzie da się zarobić i to sporo. Oczywiście akcja kosztowała 1,20zł - w tej chwili 4,03zł - na jednej akcji to nic, ale jak toś ich ma dużo :)

 

 

 

P.S na pewno zdarzają się dobrzy finansiści, którzy i dobrze zrobią wam i dla siebie zarobią.

Ale niestety na rynku jest pełno ludzi bez wiedzy ekonomicznej, studiów itd., którzy byli na 5 szkoleniach gdzie mają wytyczne które rzeczy najlepiej wcisnąć klientowi aby mu się wydawało że jest ekstra i przy tym zarobić ekstra prowizję :)

Edytowano przez Madzia20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Skoro kolego Krezus napisałeś, że jest to polisa ubezpieczeniowa, to mi się zapaliła czerwona lampka (polecam poczytanie blogu Samcika na gazecie). Z czego w takim razie jest opłacane rzekome ubezpieczenie, skoro wszystko ma pracować, czyli wyrabiać zyski? Miałem coś podobnego w INGu, chyba "Strategia Lwa". Przez ponad dwa lata wpłaciłem im "składki" na 3,6 tyś. zł. Po dwóch latach dostałem wykaz, że mogę sobie "wypłacić" gwarantowane 650 zł. Ubezpieczenie średnio miesięcznie wynosiło 50 zł. co po dwóch latach daje 1200 zł. Rachunek 3600-650-1200=1750 To ja się pytam, gdzie podziały się moje PLNy?

Ooo, i sprawdziłem że miało to samo o czym kolego piszesz - Ubezpieczeniowy Fundusz Kapitałowy.

Życzę powodzenia, ale na mnie już nie działają świetlane wykresy, wchodzenie na ambicję (bezpieczeństwo rodziny, przyszłość dzieci, etc.) a nawet porshe 911 carrera, które zawitało u mnie, na wiejskim podwórku, przy okazji podpisywania tejże umowy (jestem ciekaw z czego można sobie zafundować taką bryczkę, bo raczej nie z etatu doradcy :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Nie szukaj tu frajerów bo nie znajdziesz Ostrzegam wszelkich którzy dają się złapać na takie slogany żebyście później nie płakali tak jak teraz klienci Amber Gold Albo napisze inaczej - macie internet i trochę czasu - sami szukajcie inwestycji - po co mają na was żerować różnej maści bądź to zwykli oszuści bądź to zwykli pośrednicy - u których owszem może coś zyskacie ale oni także Do dziś się dziwię klientom Amber Gold- jaki był sens wpłacać tam pieniądze i liczyć na wzrost cen złota- nie lepiej było kupić fizycznie te złoto i mieć je fizycznie na własność zamiast jakiegoś papierka którym teraz się mogą podetrzeć? Przecież to chyba logiczne było że jeśli ceny surowców w jakie inwestowała ta firma spadną to skąd ta firma weźmie pieniądze na wypłaty tych zysków jakie obiecywała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak mawiają Żydzi na złocie i ziemi nie stracisz. Jakieś 3 lata temu kolega sprzedawał stare pierścionki po babce po 40zł/g dziś kupują po 120zł/g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

W Amber Gold nie do końca był problem że inwestowanie w złoto - a ten że tych pieniędzy nikt nie inwestował, a raczej nie dla dobra klienta :)

Więc przede wszystkim KNF i sprawdzenie czy dana instytucja tam figuruje.

Bo jak nie to upadłość itd., i kasy nie ma..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krezus12    0

Skoro kolego Krezus napisałeś, że jest to polisa ubezpieczeniowa, to mi się zapaliła czerwona lampka (polecam poczytanie blogu Samcika na gazecie). Z czego w takim razie jest opłacane rzekome ubezpieczenie, skoro wszystko ma pracować, czyli wyrabiać zyski? Miałem coś podobnego w INGu, chyba "Strategia Lwa". Przez ponad dwa lata wpłaciłem im "składki" na 3,6 tyś. zł. Po dwóch latach dostałem wykaz, że mogę sobie "wypłacić" gwarantowane 650 zł. Ubezpieczenie średnio miesięcznie wynosiło 50 zł. co po dwóch latach daje 1200 zł. Rachunek 3600-650-1200=1750 To ja się pytam, gdzie podziały się moje PLNy?

Ooo, i sprawdziłem że miało to samo o czym kolego piszesz - Ubezpieczeniowy Fundusz Kapitałowy.

Życzę powodzenia, ale na mnie już nie działają świetlane wykresy, wchodzenie na ambicję (bezpieczeństwo rodziny, przyszłość dzieci, etc.) a nawet porshe 911 carrera, które zawitało u mnie, na wiejskim podwórku, przy okazji podpisywania tejże umowy (jestem ciekaw z czego można sobie zafundować taką bryczkę, bo raczej nie z etatu doradcy :D).

 

to są poliso lokaty to co miales, w przypadku ubepieczeniowych funduszy kapitalowych chodzi o to zeby ominąc prawo i zaoszczecdzic co roku na belce i masz dostep do kilkudziesięciu funduszy. te program to 10 lat i minimum skladka to 150zl np w megafundusz w kompensie, ale nie polecam bo mają mniej funduszy. z OSOBISTEGO doświadczenia polecam Genereali omni profit. Prowizja od skladki 150zl miesiecznie dla mnie to ok 450zl czyli taki tucznik - zawsze sobei tak przeliczam, owszem po 2 szkoleniach juz ktos moze byc "doradcą" bo nie ma w polsce egzaminów i mam nadzieje ze to wejdzie kiedys. a zalozylem te forum zeby pomóc a nie sie zareklamować bo tutaj są ludzie na forum z calej polski wiec nie dalbym rady co miesiąc sie spotykać i wybierac fundusze przez 10 lat ;) jezeli ktos mial do czynienia z doradcą i sie waha to prosze pisać jaki mu program zaoferowali. Pierwsza zasada doradca ma być u was co miesiąc a nie podpisze umowe i znika!!!!!!!!!!!!!

 

Skoro kolego Krezus napisałeś, że jest to polisa ubezpieczeniowa, to mi się zapaliła czerwona lampka (polecam poczytanie blogu Samcika na gazecie). Z czego w takim razie jest opłacane rzekome ubezpieczenie, skoro wszystko ma pracować, czyli wyrabiać zyski? Miałem coś podobnego w INGu, chyba "Strategia Lwa". Przez ponad dwa lata wpłaciłem im "składki" na 3,6 tyś. zł. Po dwóch latach dostałem wykaz, że mogę sobie "wypłacić" gwarantowane 650 zł. Ubezpieczenie średnio miesięcznie wynosiło 50 zł. co po dwóch latach daje 1200 zł. Rachunek 3600-650-1200=1750 To ja się pytam, gdzie podziały się moje PLNy?

Ooo, i sprawdziłem że miało to samo o czym kolego piszesz - Ubezpieczeniowy Fundusz Kapitałowy.

Życzę powodzenia, ale na mnie już nie działają świetlane wykresy, wchodzenie na ambicję (bezpieczeństwo rodziny, przyszłość dzieci, etc.) a nawet porshe 911 carrera, które zawitało u mnie, na wiejskim podwórku, przy okazji podpisywania tejże umowy (jestem ciekaw z czego można sobie zafundować taką bryczkę, bo raczej nie z etatu doradcy :D).

 

kolego mozesz mi przeslac ogolne warunki umowy jakie miales??? bo cos mi tu smierdzi... chyba cie nie poinformowali o oplatach, jak dlugo mial twac program?

 

Oj, ja to chyba żadnemu finansiście nie wierzę :)

 

Oszczędzać na lokatach można jak się wybiera dobre (jeżeli takie są a można jeszcze trafić) i jest się systematycznym oraz zawziętym że co odłożymy to nie ruszamy..

 

W tych wszystkich programach chyba nigdzie Ci nie zagwarantują że masz 8% zysku netto?? Dlaczego? Prosta zasada jak z amber gold, zbyt wysoka stopa zwrotu jak na dzisiejsze realia w szczególności przy tym jak Rada Polityki Pieniężnej obniża teraz stopy procentowe.

Hmm.. i prawie zawsze jest też zapis typu przez min.5 lat musisz wpłacać kasę, jeżeli przed upływem X lat jest wypłacisz to nie dostaniesz zebranych że tak powiem odsetek. A ja osobiście nie wiem czy za 3 lata będzie mnie nadal stać płacić np.500zł co msc

To takie minusy ale są też na pewno plusy np. taki że wiesz że musisz zapłacić i nie ma pokusy że po 2 latach zabierzesz sobie kasa - więc jak oszczędzanie to oszczędzanie.

Faktycznie są różne portfele i w tym najmniej ryzykownym zapewne da się zarobić ale nigdy nie uwierzę że ktoś mi zagwarantuje te 8-10% :)

 

A tak co do finansów, nie wiem czy się orientujecie ale mocno się opłacało w tym roku kupować akcje URSUS-a :) dokładnie wcześniej się tym nie interesowałam ale teraz zajrzałam i w ciągu roku podrożały 458%, w ciągu pół roku 217% - więc jak widać gdzie niegdzie da się zarobić i to sporo. Oczywiście akcja kosztowała 1,20zł - w tej chwili 4,03zł - na jednej akcji to nic, ale jak toś ich ma dużo :)

 

 

 

P.S na pewno zdarzają się dobrzy finansiści, którzy i dobrze zrobią wam i dla siebie zarobią.

Ale niestety na rynku jest pełno ludzi bez wiedzy ekonomicznej, studiów itd., którzy byli na 5 szkoleniach gdzie mają wytyczne które rzeczy najlepiej wcisnąć klientowi aby mu się wydawało że jest ekstra i przy tym zarobić ekstra prowizję :)

 

 

tak w sumie co opisales masz duzo racji, ale jak nie bedziesz mogl oplacac skladek to wlasnei mozna zawiescic do roku oplacanie skladek, albo masz 45 dni co miesiąc na zaplate skladki. jesli chodzi o gwarantowane fundusze to 4,5% i tu zysk zrówna sie z lokatą, tylko ze po 10 latach placi sie w ufk jeden podatek od belki a przy lokacie przy kazdej likwidacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kondziu123
      Witam, planuję świadczyć usługi z zakresu koszenia kukurydzy i zastanawiam się jak to jest z tymi sezonowymi działalnościami, pytanie czy można taką działalność zarejestrować w krusie czy musi być zus, jeżeli można w krusie to czy da radę odliczać sobie vat za paliwo,części i inne środki eksploatacyjne? I jeszcze jedno, gdyby zatrudnić jakichś kierowców to jakie umowy , może zlecenie?  Pozdrawiam
    • Przez DYWI
      Panowie czy istnieje szansa na otrzymanie dotacji i pozostanie na podwójnym Krusie ??? 
      Inaczej :
      Jestem jako domownik od 2011 r w KRUS . 
      Mam zamiar zmienić profil gospodarstwa na Bydło Mięsne mamki . 
      Równolegle zajmując się handlem opałem na podwójnym KRUS.
      Na co dostane najszybciej dotacje jakieś ???
    • Przez Piszczu
      Jeżeli jestem ubezpieczony w krusie to moge podjąć prace na etat? Wtedy musze byc ubezpieczony w zusie i zawieszam krus,czy w nim zostaje? Jak to wygląda?
    • Przez barczjano1988
      Witam 
      Małe pytanie do ilu lat wstecz krus może żądać spłaty składek. Brat mojej Mamy posiada gospodarstwo razem z żoną jakieś 10 lat temu żona go wypisała ponieważ pracował za granicą, w sumie wyszło tak że trochę pracował trochę nie nie był ubezpieczony. Teraz chcą przepisac gospodarstwo na syna ale boją się ile lat wstecz krus każe płacić składki?
    • Przez Tomasz2000
      Witam, 33 lata mieszkałem w gospodarstwie z rodzicami. Po ślubie w 2009 tescie przepisali nam 1.5h ziemi. Miesiac temu przemeldowałem sie do zony gdzie na działce przepisanej przez tesciow wybudowalismy dom. Chciałem przejsc do krus-u z racji ze mam odpowiednia ilosc ziemi przeliczeniowego 1.34h. I tutaj pytanie czy bedą kary za niezgłoszenie do krus ziemi??. Zadnie dotacje z krus nie były brane . Ziemia nie była uprawiana.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj