Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Ursusc385

Kioti vs Foton

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Foton
Ursusc385    519

Czesc chciałbym was sie zapytac jaka jest roznica miedzy Fotonem a Kioti ?

Jak byscie kupywali to ktorego ?

zycze miłego pisania

Adik_ziel    3

Mało kto by je kupił jak dla mnie to jest badziew wiem to bo wujek ma ;/ Wujek ma Fotona 824 ;/

Nie wiem jak w Kioti ale w Fotonie jest strasznie mało miejsca jak jechałem w wujkiem to ledwo co sie mieściłem ;/ i nie wygodnie sie zmienia biegi ;/

kris14    259

Ja bym wybrał Kioti, bo mimo że jest trochę droższy (a może i nie jest) to ma lepszy komfort i wykonanie- rozmawiałem z serwisantem Foton'a, Kioti i Zetor'a [jest jeszcze kilka marek, ale nie róbmy OT] to na pierwszym miejscu stawia Kioti/Zetor'a a foton jest na dole stawki.

Wiadomość z agroFakt.pl

Silver    0

foton to gówno i nie będe przepraszał za to określenie bo tylko takie pasuje, stary model perkinsa, skrynia prosta jak w c360 bez synchronizatorów na prostych trybach i fatalne wykonanie.

Wogóle co to z porównanie!!!

Obejrzałm dokładnie kioti na wystawie dokładnie rozejrzałem się w kabinie i na żywo robi bardzo pozytywne wrażenie robi tylko na fotach kiepsko wygląda ale na rzywo super w kabinie fajnej jak w proximie ale i cena wyższa jak za proximie, napędy carraro nowoczesny perkins klima porzadna wszystko ładnie pięknie wygląda dzień do nocy porównanie z fotonem tylko ta cena za 72km 119 tyś, ale duże upusty są teraz na kioti więc myśe że warto

O fotonie troche słyszałem i widziałem same złe rzeczy nie wiem jak kioti ale mówią że lepszy od fotona ale który tak naprawde przewyższa to dokładnie nie wiem

Kamyk514    0

Ja osobiście to chyba wybrał bym Kioti choć dużo o nim nie wiem i go nie używałem to Foton jak już niektórzy użytkownicy pisali że jest awaryjny jaka jest różnica cenowa tych ciągników??

Ferdek07    62
Foton kosztuje 80tyś a kioti nie wiem

kioti zależy jaki bo 72km około 119 tyś a 90km 127 tyś ale pronar daje chyba nawet z 15 tyś upustu na kioti z perkinsem, tutaj nie ma co porównywać, bo kioti można porównywać ale z farmtrackiem, są to bardzo zbliżone konstrukcyjnie ciągniki, a foton to takie coś jak by do ursusa 3p dać przedni napęd i silnik perkinsa ale 4 cyl, ze zwykłą kabiną, podobno dziury w podłodze też takie ma ;)

Chota    1

ja wybralbym kioti zawsze jak cos sie pospsuje do jedzie sie do pronaru i tam bierze sie czesci i po klopoci a po drugie to inny komfort w kioti niz w fotonie ale i roznica cen jest

Arni    1

Jak bym miał kupować to bym nie kupił foton ani kioti. Moim zdaniem są wykonane z bardzo tanich materiałów które szybko sie rozlatują.

Adik_ziel    3
, podobno dziury w podłodze też takie ma ;)

dziur nie ma ale głośno jest a jak sie włonczy turbine to strasznie głośno jest ;/

gigix    1

Nie bardzo rozumiem skąd te porównanie. Foton to ciągnik chinski a Kioti to ciągnik montowany w chinach. Dziwie sie ludziom którzy nie widzą różnicy i potrafia jeszcze przyrównac kubote do fotona. Chińczycy słyną z kilku rzeczy. Po pierwsze jest ich bardzo bardzo dużo (zbliżają sie do 1,5 mld przy 6,5 mld na całym świecie) w związku z czym mają ogromny zapas taniej siły roboczej. Słyną także z niskiej jakości kopi zachodnich prodoktow. Foton to nawet nie jest niskiej jakości kopia tylko niskej jakości wytwor chińskiej wyobraźni, tak zwany składak. Zadnego perkinsa tam nie ma tylko chińska kopia perkinsa. Taki wynalazek dl akogośkto chce kupić 80 km na 10 ha i będzie nim robił 50 mth rocznie. Wtedy nie zepsuje sie od razu. Kioti natomiast to jest ciągnik uznany (USA) występujący pod kilkoma nazwami ale na pewno nie projektowany w chinach tylko tam montowany ze względu na bardzo niskei koszty produkcji. Ogrom rzeczy jest tam przeciez produkowanych, wiekszośc uznanych marek. Nie zgodze sie że jakość tych prodoktow jest niższa bo technologia jest dostarczana przez firme ktora zamierza produkowac a chinska jest tylko siła robocza, a ich jest zbyt wiele i za bardzo im na robocie zależy żeby odwalac hauture tak jak np w polsce. Słabej jakości produkty chinskie są te produkowane według chińskiej technologi. W Kioti sa oryginalne podzespoły np Perkins. A jeszcze odnośnie perkinsow to zastanawiające że mf chyba w mniejszych modelach tez zaprzestaje montowac perkinsy.

Nie bardzo rozumiem skąd te porównanie. Foton to ciągnik chinski a Kioti to ciągnik montowany w chinach. Dziwie sie ludziom którzy nie widzą różnicy i potrafia jeszcze przyrównac kubote do fotona. Chińczycy słyną z kilku rzeczy. Po pierwsze jest ich bardzo bardzo dużo (zbliżają sie do 1,5 mld przy 6,5 mld na całym świecie) w związku z czym mają ogromny zapas taniej siły roboczej. Słyną także z niskiej jakości kopi zachodnich prodoktow. Foton to nawet nie jest niskiej jakości kopia tylko niskej jakości wytwor chińskiej wyobraźni, tak zwany składak. Zadnego perkinsa tam nie ma tylko chińska kopia perkinsa. Taki wynalazek dl akogośkto chce kupić 80 km na 10 ha i będzie nim robił 50 mth rocznie. Wtedy nie zepsuje sie od razu. Kioti natomiast to jest ciągnik uznany (USA) występujący pod kilkoma nazwami ale na pewno nie projektowany w chinach tylko tam montowany ze względu na bardzo niskei koszty produkcji. Ogrom rzeczy jest tam przeciez produkowanych, wiekszośc uznanych marek. Nie zgodze sie że jakość tych prodoktow jest niższa bo technologia jest dostarczana przez firme ktora zamierza produkowac a chinska jest tylko siła robocza, a ich jest zbyt wiele i za bardzo im na robocie zależy żeby odwalac hauture tak jak np w polsce. Słabej jakości produkty chinskie są te produkowane według chińskiej technologi. W Kioti sa oryginalne podzespoły np Perkins. A jeszcze odnośnie perkinsow to zastanawiające że mf chyba w mniejszych modelach tez zaprzestaje montowac perkinsy.

Zgodzę się z tobą, ale jedną rzecz poprawię. Mianowicie to, że Foton też w większości jest składany w Chinach a do polski przychodzą prawie, zę złożone. Warfama, która zajmuje się produkcją tych ciągników robi elektrykę malowanie i tego typu sprawy a więc Foton to ciągnik składany w większości w chinach ;)

zbig    0

Kioti jest produkowane w Koreii na tablice znamionowej jest Made IN Korea

rek    0

Myślę że nie powinno sie w ogóle porównywać tych ciągników ,bo jak by koreańczyk to przeczytał to mogło by dojść do wojny .

foton to gówno i nie będe przepraszał za to określenie bo tylko takie pasuje, stary model perkinsa, skrynia prosta jak w c360 bez synchronizatorów na prostych trybach i fatalne wykonanie.

Wogóle co to z porównanie!!!

Obejrzałm dokładnie kioti na wystawie dokładnie rozejrzałem się w kabinie i na żywo robi bardzo pozytywne wrażenie robi tylko na fotach kiepsko wygląda ale na rzywo super w kabinie fajnej jak w proximie ale i cena wyższa jak za proximie, napędy carraro nowoczesny perkins klima porzadna wszystko ładnie pięknie wygląda dzień do nocy porównanie z fotonem tylko ta cena za 72km 119 tyś, ale duże upusty są teraz na kioti więc myśe że warto

Myśle , że nawet dla 60tki to obraza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Piasek186
      Witam ! dałem do regeneracji pompę wtryskową perkinsa 4cyl , kiedy ją przywiozłem i podłączyłem ciągnik nie chciał odpalić tak jakby nie dostawał paliwa ale czasami ruszy tzn nie odpali ale słychać jakby dostał paliwo. Wszystko odpowietrzone i przedtem była podłączona w ten sposób że 4 i 3 przewód był zamieniony ale chodził normalnie od początku ... zadzwoniłem więc do takiego majstra i powiedział żeby założyć je normalnie . Ale cały czas jest to samo nie chce odpalić . proszę o pomoc
    • Przez MiRol
      Piszcie wszystko co wiecie o tych ciągnikach
    • Przez Dori
      Hej, 
      Może wy się orientujecie, czym można pociągnąć przyczepę ważącą koło 8 ton? Czy to musi być ciągnik rolniczy? 
      Wiecie jakie przepisy to regulują?
      Być może to banalne pytanie, ale nie mam na ten temat pojęcia, przyda się każda wskazówka gdzie szukać informacji.
    • Przez tomaszek_135
      Co myślicie na temat ciągników international. Zamierzam kupic jakiś ciągnik w przedziale od 70 do 90KM a ostanio wpadło mi takie ogłoszenie :http://otomoto.pl/international-886-A260838.html . Co myslicie na ich temat? Jak z awaryjnością, spalaniem i dostępem do części?
    • Przez benio1967
      Witam,kupiłem taki ciągnik 1694 i potrzebuję informacji o tych ciągnikach